Jump to content

А4-ка,1.8Т,1996 г.,АЕВ двигател,150к.с.


Recommended Posts

Здравейте колеги ,казвам се Ивелин Николов,но всички ме знаят като Иво Грийн или mr_green все съм аз. :biggthumpup: от много време съм фен на марката.Но от скоро я притежавам.Имам  въпросната А4 от заглавието,смених я за тетрадка същия формат  :huh:

Сега сериозно на въпроса ,решил съм да я газифицирам.От опит знам ,че евтиното винаги излиза скъпо.Та за това търся съвет за качествен газов инжекцион,който ще ми върши работа без ядове.До сега съм таркалял дизеларки и това ми е много чужда тема,затова питам тук.Интересува ме,какво трябва да включва добрият вариант за този модел и двигател,трябва ли ми допълнително обмазване на клапани и нещо горница защото е с турбо?

Да допълня ,че силно клоня към Романо ,но приемам всякакви съвети и препоръки  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазане на клапаните е излишно на този мотор. Романо е добра марка, но според мен е излишно скъпа в съпоставка с цената на колата. 

Фобос е добър избор за компютър.

Бих ти препоръчал дюзи Баракуда. 
Изпарител, гледай да е за поне 250 коня. Защо ли?
Колата е 150, но ще ти се прииска чип след време, ако сложиш малък ще трябва да го сменяваш. След чипа ако се зарибиш може и още пауър да ти се прийска.

Конкретна марка изпарител не искам да се наемам да препоръчвам, но пак като евтин вариант Magic 3 (350к.с.)

Сондата в бутилката и тръбата задължително на 8мм, за да нямаш драми в последствие. 

 

В кой град ще монтираш ГИ-то?

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За града не ми пречи кой ще е ,стига майстора да си разбира от работата,че ми писна от селски тарикати.Ловешка област Пловдив София.Майстора е важен,за да няма драми после,искам колата да работи нормално ,както на бензин така и на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баааа, все едно ше газифицираш совалка.

Обади се на Муцев от този форум, гарантирам, че щи свърши работата перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моята тема, която пуснах преди да избера каво да сложа, може да ти е полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен!

Както споменаха, редуктор до 250кс.

Сонда и тръба 8мм.

Газовата рейка за този мотор е добре да е по-бърза и скъпичка! Препоръчвам Баракуда, не защото аз карам със такава!

Най-добре прочети мнения.

Хана, също много добра рейка.. :)

Комп. Фобос, КМЕ Нево,...

Самата настройка е важна,колкото и останалите неща, а не просто автокалибрация.

Няма за къде да бързаш! Избери най-добрите неща, интересувай се и намери правелния човек за монтажа на АГУ.

Двигателя е перфектен за газ! Не е някаква разработка на Ферари, за да е проблем да се кара с горивото, за Българския стандарт...

:(

Редактирано от GeNa7a_Turb0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баааа, все едно ше газифицираш совалка.

Обади се на Муцев от този форум, гарантирам, че щи свърши работата перфектно.

Ха ха,като се замисля точно като совалка си е .Като набере по магистралата ,направо лети :zwinker:  Поздрави !

Благодаря ви за отговорите,наистина ,не ми се бърза обичам точните неща и не искам,просто да сложа каквото ми попадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тцъ, няма да имаш проблем след смяната на рейката. Бракудата е добра.

Гледам някои колеги препоръчват редуктор Маджик... На мен не ми хареса, никак. Колкото повече загряваше толкова повече му омекваше пружината и му падаше налягането.

Аз съм за редуктор Романо HD.

Sent from my K920 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа ми е Бигаз , редуктора е томасето арктик , но рейката взе да е е...ва. Но нормално на 110к е без ремонт само веднъж е чистена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай тази тема 

 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Така,да ви споделя ,че намерих нестандартно решение за мен.Продадох колата и не ми се налага да се напъвам за газова уредба,смятам пак да се върна на дизел .И те тава е,поздрави на всички и благодаря за добрите коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...