Jump to content

LED габарити и LED дневни светлини


chymera

Recommended Posts

Колеги,

Из нета се продават някакви много хвалени LED крушки със собствени лупи, като има такива както за дневните светлини (тип P21W), така и за габарита (тип w5w). Пише, че са Canbus и error free, което премахвало досадния проблем да дава индикация на FIS-а. Понеже както почти всички и мен ме дразни жълтия ми цвят във фаровете ми в момента (иначе съм с би-ксенон), та искам да попитам някой поръчвал ли си е подобни и има ли опит с трайността им и качеството?

 

Габарит:

http://olx.bg/ad/nay-moschnite-led-gabariti-11w-t10-w5w-canbus-ID5pmnS.html

 

Дневни светлини:

http://olx.bg/ad/nay-moschnite-led-avtokrushki-p21w-ba15s-r5w-r10w-1156-s-canbus-ID5PCea.html 

 

 

 

1) 8649768T.jpg

 

 

 

 

2)  8649771w.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с тези не съм пробвам, но дневните ми са лед крушки без външни съпротивления (т.е. като тези) и си бачкаха без проблеми. Нямаше грешки или премигвания. Доколкото сме го обсъждали и преди, основната драма е как светят, защото някои синеят, други зеленеят и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този модел съм ги ползвал на други автомобили,светят хубаво и не са давали грешка като единия беше капризен лексус :) но самите диоди грееха много и се разтапяха,препоръчвам ти да си пазаруваш от autopro.bg от тях съм изключително доволен,любезни са хората препоръчват ти точния модел и имат гаранция,по скъпи са но няма ядове,за дрл предлагат крушката на цена около 25лв за брой и ще ги сменям и аз,че голема грозотия биксенон и жълт габарит и дрл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите дневни са лед,стана година ги ползвам,няма дертове и ядове,работят си,светят си бяло,също като ксенона ,ама какъв модел точно бяха,нямам никакъв спомен ,но бяха към 50 лева двете .Така изглежда:

 

 

post-7046-0-72283500-1456174769_thumb.jp

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайте си с крушки и тва е, бати ледовете китайски боклуци до един, набил съм 200лв поне в дневни от тъпотия, сега ако не бях привързал съпротивления щях да сложа едни хубави крушки и тва е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същите и свeтят наистина много ,но са прекалено големи и аз ги слагах с магия през дупката на късите и не питай като изгори после как се вади .

Редактирано от strakov_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-) Аз си реших проблема с мигачите като си залепих светодиодна лента /бяла/на самия рефлектор и си стана като на кю 7 и си свети перфектно

Sent from my 9002X using Tapatalk

Ще треба само да ги снимам и да ги кача :-)

Sent from my 9002X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайте си с крушки и тва е, бати ледовете китайски боклуци до един, набил съм 200лв поне в дневни от тъпотия, сега ако не бях привързал съпротивления щях да сложа едни хубави крушки и тва е...

Отново си недоволен от дневните  :hilezh: коя от двете цигании привлече смеха, викаш  :verweis:

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Най-накрая уикенда намерих време да сложа лед крушките от по-горе, но: първо се измъчих да ги сменя, с всяко следващо ауди, което имам все по-трудна става смяната на каквато и да е крушка; второ - габаритната крушка заспа, но тази P21W на дневните светлини примигва през 2 сек., което е доста дразнещо. Иначе мноо по-красиво е, отколкото с жълти светлини около би-ксенонана.

Сега се чудя... това с мигането проблем с крушката ли е или някъде мога да го оправя чрез закачване на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ще мига, компа проверява дали е изправна крушката и понеже ЛЕД крушките са много „бързи” се забелязва това примигване. Обикновените крушки са много инертни и там не се забелязва. Мислил съм за слагане на диод и кондензатор, който да задържа по време на проверката, но засега не съм го реализирал защото при мен почти не се забелязва, може би защото съм кодирал фаровете, че са ЛЕД и в момента дневните светлини светят и за габарит отпред. Т.е оригиналните габарити крушки не светят отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е*ем ти и лед крушките. С идеята и желанието да си премахнеш жълтенията покрай ксенона, освен, че тези LED дневни крушки премигват още от самото начало, а и колата взе да прави мизерии само за 3 дни с тях. От вчера докато карам от време на време присветва индикацията за колана и изпищява, за около час прибиране от работа, го направи 2-3 пъти. Днес сутринта още веднъж.

Колега @koceg дали може да споделиш твоите мигат ли и ако не, от къде са купени и за колко пари.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, petio_venkov написа:

Тоест, дневните ти светят заедно с ксенона?

Да, дневните светят заедно с ксенона, а оригиналните крушки за габарит отпред не светят.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях кодирал по този начин, но отпред ставаше пълен ужас. Не спряха да ми светкат отсрещните и върнах старата кодировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, при мен свети много приятно, като са запалени фаровете намалява интензитета на светене на дневните светлини. Досега никой не ми е светкал вечер, но и дневните не заслепяват изобщо. Може би зависи какви ЛЕД крушки се ползват и как са регулирани самите фарове :nixweiss: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия твоите са супер само нещо съм прецакал кабела на единия интрябва да разглобявам. Иначе и те мигат, засичах ги, един път на две минути. Само да намеря време да я оставя на жичкаджия ще сменя с един нов комплект резистори да видим какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си керамични резистори Ицо за да нямаш проблеми. Тези които са с алуминиев радиатор отвън, покрай съпротивителния елемент вътре са пълнени с фин кварцов пясък за по-добро топлоотдаване с корпуса. Когато се напукат отстрани покрай изводите (заради вибрации и рязка смяна на температурата), кварцовия пясък почва да изтича, влошава се топлоотдаването и резистора гори.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, chymera написа:

 

Колега @koceg дали може да споделиш твоите мигат ли и ако не, от къде са купени и за колко пари.

 

Абсолютно никакви дертове нямам с тез лед крушки за дневните светлини,към 50 лева бяха двете,ама ми ги купи тука един жичкаджия,който и ги сложи,сега му звъних да го питам какви бяха,и той нямал спомен,то мина година,те имат на челото 3 диода,и отстрани 4колонки с по 4 диода и на челото се вижда надпис HSUN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, VBI said:

Сложи си керамични резистори Ицо за да нямаш проблеми. Тези които са с алуминиев радиатор отвън, покрай съпротивителния елемент вътре са пълнени с фин кварцов пясък за по-добро топлоотдаване с корпуса. Когато се напукат отстрани покрай изводите (заради вибрации и рязка смяна на температурата), кварцовия пясък почва да изтича, влошава се топлоотдаването и резистора гори.

 

С такива съм ама заради тъпото място на крушката нещо попрецаках едната букса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали е успял да се пребори с премигването ,че аз съм сложил диоди на вратите,плафоните,задния  ход,номера .

На всякъде освен плафона премигва от време на време.

Днес ще изляза с няколко  електролитни кондензатора  и ще видим дали ще успея да замажа премигването.

При мен има някаква последователност на проверката от страна на колата ,когато застана зад колата и първо проверява дясната светлина за заден ход после десния габарит на номера ,левия габарит на номера и и накрая лявата светлина за заден ход.

Общо взето от дясно на ляво .

Ще викна някой  да гледа отпред да видим имали последователност на проверката отпред и отзад.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...