Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 207
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

и аз ги виждам кръгли 

Като изляза от акаунта си и разглеждам форума аватарите са квадратни, като дам вход и стават кръгли. 

Попринцип не ми е проблем да са кръгли, просто отбелязвам

 

Адрес на коментара

Има проблеми с качването на снимки от компа, качвам една и след това за втора няма опция за качване от компа, ами от ърл адрес.

бил съм запълнил лимита за прикачване на файлове, който е едвам 4 мегабайта,защо не го увеличите поне на 10 мегабайта? 

Адрес на коментара

Значи все пак не е проблем, а ограничение.

 

За момента нямаме възможност да позволим повече пространство, но сме в приключваме на процеса по закупуване на нов сървър и там ще имаме възможност да отделим повече пространство.

Адрес на коментара

Ще изпратим писмо по куриер с обратна разписка при следващото ни желание да направим промяна. Моля да ни извиниш за небрежното отношение.

Адрес на коментара

А много по-лесно би било, ако беше написал, че няколко пъти ще се промени изгледа им, докато не се установи последния вариант. Ако е трудно, мога да помогна.

Адрес на коментара

Дано с новия хардуер да се оправи бързината, че през тапата е мъчение да се ползва форума. Има и някви досадни бъгове.

- зарежда по 5мин страницата с темите с мое участие, а ако докато не е рефрешнало прочета някоя от тях, след това пак седи като непрочетена и трябва още един път да влезна.

- като отида на непрочетени теми, избирам произволна тема и като влезна в нея не ме пуска от начало, а от някъде си или края, а отварям тема пусната преди няколко часа, през които не съм влизал дори във форума.

- ако се опитам от таба с непрочетени теми да отида на тези с мое участие зарежда вечно, не съм го дочаквал, просто рестартирам тапата. Ама това предполагам ще се оправи с ъпгрейда на сървъра.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара

Напротив," Проблем е"ограничението на снимки, случва се за да качиш нова снимка и ако нямаш пространство, изтриваш някоя, а точно тази някоя би помогнала на някого от форума с разрешаването му на определен проблем. Направо за мен си е голям проблем!

 

Адрес на коментара

Наличието на безброй сайтове за безплатен хостинг на снимки автоматично превръща този твой невероятен проблем обратно в просто едно ограничение.

 

Друго също би било, ако снимките бяха коректно ресайзнати и леко компресирани до няколко стотин килобайта можеш сам да калкулираш колко от тях ще можеш да ъплоуднеш тук, без да има излишна драма. 

 

Уви.

Адрес на коментара

От трета страна от тоя "безброен" избор на сайтове колко ли ще са живи след 10 години? На бас че николко. Ама на кого ли му пука за тогава.

Със сигурност не и на администрацията на АКБ - множеството опоскани от към снимки теми е доказателството.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара

Ето какво е положението: поради хостинг услугата, която ползваме, сме ограничени в 1U пространство в сървърния шкаф. Това почти винаги автоматично означава, че кутията на сървъра ще разполага с 4бр 3.5" или 8бр 2.5" дискове, а ние сме се спрели на конфигурация с 3бр 3.5" дискове съответно от там и нямаме физическата възможност да добавим повече от 1бр допълнителен диск, който да е по-евтин и с повече обем предназначен за такъв тип данни. Да приемем, че сложим един такъв диск, който обаче няма да има резервираност (RAID 1) - какво правим когато дискът се скапе? Знаете, че за огромно съжаление на планетата земя считано към днешна дата разполагаме само с два вида хард дискове: счупени и такива, които ще се счупят.

 

Надявам се сами разбирате ограниченията ни. Отделно самите дискове, които задължително държим да ползваме, са доста скъпи SAS дискове, но за сметка на това с много ограничен капацитет (в случая на новия сървър 300GB), но изключително надеждни и адски бързи (15'000rpm). При наличието на толкова много активни потребители и още няколко пъти по толкова идващи и заминаващи си - калкулирай ми моля те @grizzly колко точно дисково пространство можем да отделим за снимки за всеки един потребител?

 

Обещавам утре да разгледаме опция с 2.5" дискове и от там шаси с 8бр чекмеджета, което ще ни даде възможност да добавим 2бр 1TB дискове (даващ обаче не 2, а 1TB капацитет след RAID1), които да ползваме само за атачмънти и така да разрешим и този проблем - стига разбира се и да ни стигнат финансовите възможности.

 

Бях ли достатъчно изчерпателен? :)

Адрес на коментара

50 Мбайта на потребител е напълно достатъчно количество като за начало. Не резервиран капацитет а възможен. На 1000 желаещи да пускат много снимки това би струвало 50 Гиги от скъпоценния обем на сървъра. Ако някой пуска качествени теми и има нужда от увеличен обем може да пише писмо до администратор за увеличаване на обема.

Ааа, и да не може да си трие снимките без модератор. Сега пусне 3-4 снимки и тамън да видиш нещо и хоп ги изтрил след 2 седмици че му потрябвал скъпоценния обем с размер на един голям мейл.

Адрес на коментара

Какво имаш предвид под "Не резервиран капацитет а възможен"?

 

преди 5 минути, grizzly написа:

Ааа, и да не може да си трие снимките без модератор. Сега пусне 3-4 снимки и тамън да видиш нещо и хоп ги изтрил след 2 седмици че му потрябвал скъпоценния обем с размер на един голям мейл.

 

Това горното пък грам не успях да го дешифрирам. Пробвай моля те да ми го декодираш. Мерси.

Адрес на коментара

Под нерезервиран имам предвид че мястото не е заделено предварително. Т.е. се ползва само ако има възможност и при нужда. Така 10000 потребители с общо разрешено място от 50 гиги може да не заемат и нищо след като не го ползват.

 

Относно второто сега какво става:

1. Еди кой си пуска снимки на ЕКУ номер 123...

2. Завръзва се сериозен разговор и става хубава тема. Подкрепена със снимки.

3. Минава някакво време и същия еди кой си пуска нова тема в която иска да пусне нови снимки. Да ама квотата му е изчерпана и изтрива снимките от старата тема за да има място в новата. Хоп, старата тема вече е мъртва.

 

Някога го бистрихме това. Или не трябва изобщо да има квота за снимки или да е що годе достатъчна.

2016г. телефоните са с 128Гиги флаш а тоя форум с 300? Някак не звучи сериозно.

Адрес на коментара

Няма такова понятие като не заделено пространство предварително. Имаме 300GB за операционна система, всякакви софтуери и бази данни + евентуален отделен масив от 1TB за бекъп на базите + атачмънти. 

 

Не мога да преценя до колко време ще ни стигнат 50MB първоначално на потребител, но мога цветно да си представя момента в който дисковото пространство ни се е изчерпало (тук даже в IMAX 4D си представям точно теб как наливаш с още по-голям черпак как И ТОВА пространство било безкрайно недостатъчно), купуваме нови дискове, спираме сървъра за определен период от време докато някой се разходи до него, смени дисковете, нагласи новия RAID, преточи всичко обратно и нагласи нещата да тръгнат отново. Не че нещо, но все пак. Ама това кой да го мисли освен безхаберните администратори... ще прощаваш за лирическото отклонение.

 

Намирам теорията ти за това кое звучи сериозно конкретно с този пример за не издържана и за пред 3ти клас. Не че не съм сигурен, а направо убеден, как не си даваш грам сметка как сегашните дискове жужат като пчелички вече 7 години без минутка почивка. Нужно ли е да коментираме за приликите и разликите между различни медии или дори различни видове хард дискове? :huh: 

Адрес на коментара

Ами тогава да пишем в някой друг форум а тук само да пускаме линкове натам. В тоя форум тук я има я няма 300 активни потребители. Как ли се оправят онези с по 300 000 такива?

Тук 10 години слушам как нямало техническа възможност за ... нищо. Търсачката товарела системата (ти да видиш) ама тапатолка не товвари. Новите транспарентности не товарят. Само шитс ефекти нуждаещи се от по-мощен хардуер за да рисува кръгли аватари. ОМГ.

И после нямало ЦПУ повер. Пък харда неземен бил малък щот бил супер надежден. 

Адрес на коментара

Още утре поръчваме няколко дебели флашки за осигуряването на дисково пространство на безброй атачмънти. Приготвяй дебелите джепези и като дам СТАРТ искам да изпънеш LAN кабела кат' сопа от безпощаден ъплоуд ;)

 

:bia:

 

Дисково пространство ще има за всички от сърце. Обещано. (макар след цели 10 години) :)

 

п.с.

Тия кръгли аватари още ли ги сънувате? :huh: Шок!

 

Адрес на коментара

Като натисна в Активност,Непрочетено съдържание- ми показва, че няма нищо. Направил съм си поток за непрочетените теми, но ми излизат всички мнеия непрочетени в последователност в различните теми. Не може ли да се покават само темите които не съм разглеждал?

 

Адрес на коментара
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...