Jump to content

Recommended Posts

Ама е домашна, не седи в някой data center, не е с дискове като за data center, не и плащаш наем и никой не зависи от нея ;)

 

 

Не защитавам никой, но наистина има толкова безплатни хостинги, че е направо смешно да се мрънка за това. Относно аргумента "колко от тия хостинги ще ги има след 10г." аз бих попитал "колко от тия теми ще са актуални след 10г?" 
 

Адрес на коментара
  • Отговори 207
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, grizzly said:

От трета страна от тоя "безброен" избор на сайтове колко ли ще са живи след 10 години? На бас че николко. Ама на кого ли му пука за тогава.

Със сигурност не и на администрацията на АКБ - множеството опоскани от към снимки теми е доказателството.

От 4-та страна, не сме хостинг компания. Отделно в 90% от форумте, хич и нямаш право на ъплоуд.

Това са качените файлове от потребители

@audibg forum]# ls -1 uploads/ | wc -l
193668 + аватарите (са отделно)

Анди ти е обяснил другото.

Ще се вдигне, мястото за качени файлове, така или иначе.

П.П.Винаги може да се ползват, OneDrive (32GB безплатно), Dropbox и т.н.

 

9 hours ago, Broom said:

Има право grizzly за дисковото пространсто, домашната ми мултимедия е 3Т в RAID, за светинята си е направо изумително да е само на 300Г. emoji15.png

Какъв ? Сата 7200 ? 3Т в какъв райд 1, 5, 6, 10 ?

Имаш ли бегла представа от цени на сървъри и дискове ?

Пример

1. Intel® 800GB S3610, SATA, 2.5, SSD - > 900 USD

2. 300GB SAS 15k ~ 650 - 700 лева

И почваш да смяташ, от това какъв райд правиш ,колко диска ще ти трябват. После почваш, сървърно шаси, процесор/и, рам, захранвания .. и ако искаш 3Т място на читаво направен сървър с бързи дискове .. райд контролер + кеш + батерия, които база данни да ползва .. отиваш на пет цифрена сума.

 

 

1 hour ago, PRR said:

Ама е домашна, не седи в някой data center, не е с дискове като за data center, не и плащаш наем и никой не зависи от нея ;)

 

 

Не защитавам никой, но наистина има толкова безплатни хостинги, че е направо смешно да се мрънка за това. Относно аргумента "колко от тия хостинги ще ги има след 10г." аз бих попитал "колко от тия теми ще са актуални след 10г?" 
 

Абсолютно съм съгласен ! :zustimm:

Адрес на коментара

Да имам бегла представа за сървърните дискове. Да ясно е че сървърните дискове са скъпи и зависи от скорост и капацитет на диска. Щом най-висока скорост е търсена било то и с капацитет 1/10 поради бюджетна ограниченост от обикновено домашно решение съм напълно съгласен с Вас. Самия факт че се мисли за ограничаване говори дали пространството е достатъчно.

Адрес на коментара

Следните два проблема при мен:

1. От 28.03 не мога да изпращам мнение през Internet Explorer. От 23.03 до 28.03 Submit Reply работеше коректно (сега като го щракна не се получава нищо).

2. Не мога да копи/пействам когато достъпвам Форума през Андроид версия 4.2.2 (старата версия работеше коректно)

3. Не получавам нотификация за ЛС/PM когато съм през телефона.

Адрес на коментара
Относно аргумента "колко от тия хостинги ще ги има след 10г." аз бих попитал "колко от тия теми ще са актуални след 10г?" 

 

Естествено, че ще са актуални, да не караме всички тука само последен модел аудита? Б4-5 примерно може да са на доста повече от 10г обаче са масови в момента, след това ще са Б6-7 и ще са актуални темите им, които се пускат сега още доста време.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
На 31.03.2016 г. at 7:42, tosco написа:

Като натисна в Активност,Непрочетено съдържание- ми показва, че няма нищо. Направил съм си поток за непрочетените теми, но ми излизат всички мнеия непрочетени в последователност в различните теми. Не може ли да се покават само темите които не съм разглеждал?

 

И при мен е така. Преди беше много добре, излизат всички теми по поредност, а затъмнени бяха тези, в които съм писал, а не съм прочел мненията след последния ми коментар

Адрес на коментара

Като разглеждам темите поотделно в разделите, тогава 

са затъмнени тези, в които съм писал, а не съм прочел мненията след последния ми коментар 

Адрес на коментара

Всички теми,  които не си чел са затъмнени,  просто тези в които си писал са със звездичка отпред, а другите са с точка. 

Адрес на коментара

При всички ли излизат така темите,в които са писали.Преди не се повтаряха

image.jpg
image ru

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара

Предложение: отваряте една банкова сметка и казвате колко парици не достигат за дискове. 200 човека по 20лв са 4000лв. По мои сметки са достатъчни. Смятам, че на никой няма да му се свидят 20лв. Има доста полезни теми в които липсват снимките, повечето безплатни хостинги имат лайф тайм на качените файлове. vwclub мисля, че ползваха postimage (има плъгин за phpBB), сега като гледам са на собствен хостинг. Ако някой знае да сподели как е организирано при тях, може да вземем идеята.

 

Относно бъгове: На много места виждам преплитане на буквите изписани след "в", но не всеки път. Среща се и в постове и при писането на мнение: 9d81e60207d6f8f8.jpg

Редактирано от papi92
Адрес на коментара

Един диск 300GB - 530$ (ЦЪК). Трябват ти минимум 2 (RAID). $1060 za 300GB. На 200 потребителя (да кажем, че само платили ще го ползват) се падат по 1.5GB. След година, максимум два ще трябва да се сменя диск защото е здал багажа.

 

Това е супер груба сметка, но и 200 човека надали ще се бръкнат ;)
 

Адрес на коментара
10 minutes ago, PRR said:

След година, максимум два ще трябва да се сменя диск защото е здал багажа

Тези дискове имат малко по-дълъг живот. Мога да ти покажа 4 десктопски хитачита които от 6 години работят на домашен сървър и са абсолютно изправни. Което значи че съм извадил страшен късмет, а за сървърен диск от този клас за който говорят админите 4-5 години са нещо нормално.

 

Да, 200 беше доста оптимистично, но на потребител не са му нужни повече от 50-80МБ при положение, че се въведе автоматичен рисейз на картинките или максимален обем на картинка 1МБ.

 

В темите за сервизни книжки има доста неработещи линкове.

Адрес на коментара

Принципен беше въпроса. Но, дори да вземем 50MB/потребител, то 300GB ще стигнат за 6000 потребителя, а във форума има 66000 регистрирани. 1/5 да са реалните пак ти трябват два пъти повече дискове. Т.е. отиваме на 2000$ само за дисковете. Дори живота им да е по 4 години това пак са 500$/година. А 50MB са само 50 снимки ;)
 

Адрес на коментара

Ти заделяш мястото за всеки потребител, но това е погрешно. Свободното място е динамично. Не смятам, че има 6к активни потребителя, които всеки ден пускат теми в "Направи си сам". На първо четене се сещам за един (bsdnikolov), който е много подробен в картинките, които са доста полезни. Ако това място се ползва и за "извън темата" тогава наистина няма да стигне до никъде. Може би има начин да се ограничи вътрешния сторидж, само за полезни теми, които да са в полза на останалите потребители.

 

Едит: имаше начин да се видят всички потребители, но сега не го намирам. Махната ли е тази опция?

Редактирано от papi92
Адрес на коментара
Преди 3 часа, super_ivo написа:

Забелязах, че в някои теми не мога да пиша- например в темата "Подарява" в раздел Купува/Продава.

 

Оправено! Мерси :)

 

Адрес на коментара
17 hours ago, congo said:

Проблема с тапата и маркиране като прочетено чрез задържане в/у темата за иОС още е на дневен ред:( много жалко. Има ли изгледи да се оправи това .... Някога?

Sent from my iPad using Tapatalk

Предполагам в новата версия.

Адрес на коментара

Безценните ми атачмънти, отгладувани с цената на много спестявания не работят. 

 

Примерно в тази тема - 

 

Адрес на коментара

Здравейте,

форума е вече с нова версия.

@yavor20v, @Raino, @petio_venkov, @Bobu Моля погледнете дали сега виждат мненията коректно.

 

16 hours ago, grizzly said:

Безценните ми атачмънти, отгладувани с цената на много спестявания не работят. 

 

Примерно в тази тема - 

 

 

Давай 50 USD и ти давам файла :)

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/108211-механичен-инжекцион-ke-jetronic/&do=findComment&comment=1686330

 

 

17 hours ago, congo said:

На кое? На тапата е последна, да не е от плугина нещо?

Преинсталирах пак глупавия плъгин.

Адрес на коментара
Преди 1 час, HITMAN написа:

 

Всъщност онзи файл трябва на други хора. На мен биха ми свършили работа тези:

Всички атачмънти на ръчица ли ще оправяш?

Адрес на коментара

Форума умря.Вече не се пише в темите,защото потребителите не могат да ги видят или намерят.Преди имаше опция "моето съдържание",вече го няма и форума стана НЕАКТИВЕН.Най вече в техническите раздели.

Адрес на коментара
преди 33 минути, integrale45 написа:

Форума умря.Вече не се пише в темите,защото потребителите не могат да ги видят или намерят.Преди имаше опция "моето съдържание",вече го няма и форума стана НЕАКТИВЕН.Най вече в техническите раздели.

 

Амин.

 

Апропо опцията "моето съдържание" продължава да го има. Пак на същото място. Просто се казва "Публикации"

 

п.с.

Чакай да видя дали мога да го прекръстя на както си беше.

 

п.п.с.

оп, готово. Отново си е "Моето съдържание. 

Адрес на коментара
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...