Jump to content

Индикация "Centre brake light" A4 B7


Medievil

Recommended Posts

Здравейте.

 

Имам следният проблем. От известно време при всяко палене на колата на дисплеят ми изписва "Centre brake light" индикация , че имам изгоряла крушка на третият стоп.

Интересното е , че всички крушки си светят. Колата е Audi a4 b7. Третият стоп с крушки ли е или е с диоди ? И къде може да е проблема щом светят всички ? Дали е датчик ?

Гледам не се разглобява лесно....

Благодаря.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третият стоп е с диоди. Аз имах даже изгоряло диодче, но не ми е изписвало грешка заради него. Изписа ми грешка, когато спря да свети, поради явно окислени платки или пътеки, /не зная как точно се наричат/ но тогава не ми светеше и въпросният трети стоп. А за смяната му има тема с подробни снимки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имах подобен проблем на б6. Свртеше а даваше грешка. Оказа се лош контакт на конектора в стопа, движеха се двете пинчета, които влизат в кабела. Фиксирах ги и проблема изчезна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята предишна го правеше и при нов акумулатор, когато си иска, на 20-30 паления веднъж. Аз също бях обвинил акумулатора. Не се задълбах да търся от какво е, тъй като стопа си светеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Забелязах , че го прави когато се е напекла колата от слънцето. Според вас има ли нещо общо температурата спрямо третият стоп ? Примерно, като е в гаража и тръгна няма проблеми , но покарам ли  30 мин и ме напече слънцето почва да дава грешка.... За акумулатора също бих се съгласил, защото е доста стар, но забелязах това с награването....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търси под вола теле!
Платката в стопа явно си заминава и затова ти прави тези проблеми. Мислиш ли че ако е нов стопа, ще ти прави този проблем?
Просто от времето се напукват, прегарят от атмосферните влияния или се окисляват пътеките, и от време на време работи, от време на време неще. Помисли малко: -Дали според теб има ли нещо общо температурата на околната среда спрямо третият стоп ? :stupid:

 

Редактирано от Niko Zombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има. Но няма значение не ми се спори. Просто исках мнение по въпроса. Явно е заминал и ще трябва да си търся друг стоп.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На 5.06.2016 г. at 23:11, Medievil написа:

Забелязах , че го прави когато се е напекла колата от слънцето. Според вас има ли нещо общо температурата спрямо третият стоп ? Примерно, като е в гаража и тръгна няма проблеми , но покарам ли  30 мин и ме напече слънцето почва да дава грешка.... За акумулатора също бих се съгласил, защото е доста стар, но забелязах това с награването....

Има под вола теле колега... и при мен е същото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, че автора не е влизал три годинки вечИ.

Шлиман и Картър са баси аматьорите,  пред наЩе археолози:hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен вече 2 години дава грешка и спира да свети половиния стоп , когато го напече слънцето , през лятото. 
Хванал съм 1 "чалъм" - паркирам колата със задницата на изток ( демек , следобед когато слънцето е по-силно , не го нагрява и всичко си работи) 
Естествено това е само отбиване на номера .. Трябва да се сменя заради платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори при продължително шофиране със светещи задни светлини, от температурата на крушките се нагрява и пак изписва грешки. Аз не чаках години да ме дразни....бързо-бързо попитах където съм сигурен,че знаят....сменихме тая джаджа и е ок. Монтираха нова, втора ръка ще е пак в подобно състояние.    Иначе не обичащите археология могат да не четат. 

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...