Jump to content

покупка на Ауди Allroad


Recommended Posts

Здравейте колеги.

От доста време искам да си купя Ауди allroad 2.5 TDI 2004г с ръчни скорости, и най сетне момента дойде 

така че моля за съвети къде и какво да гледам за да не ме били главата след това. Моля бъдете изчерпателни !!!

 

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Wizi changed the title to покупка на Ауди Allroad
  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей,

 

Без да навлизам надълбоко, добре си се ориентирал в годината. С ръчните също навярно не си сгрешил. Така остава да се кръстиш само на няколко възела - ГНП, Турбо, въздушното окачване. Очаквай чести корекции по състоянието на ходовата част. Сменяй масло и филтри редовно и с качествени консумативи.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш няколко свободни часа да почетеш във форума ..едва ли ще се похвалиш ,че си си купил такава.Освен ако не си мазохист де,или парите си ги намерил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, plamen sf написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Е защо така с лошо?

 

Той човека принципно добре се е ориентирал - ръчни скорости, двигател с новото газоразпределение. Остава само ГНП и въздушното. Кола като кола, даже много повече кола от някои по-нови такива.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, AALEXANDROV написа:

Така остава да се кръстиш само на няколко възела - ГНП, Турбо, въздушното окачване.

Какво му е на турбото? Не съм чувал да има чести проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, нещо като консуматив се води. Идва му времето и трябва да се рециклира или подмени, а не е евтино.

В интерес на истината и аз не съм чувал за много чести проблеми с турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от най проблемните и чупливи двигатели на марката,където ремонтите ще те разорят но ти си знаеш.Има доста теми изписани за проблемите по този двигател.Първо попрочети и тогава решавай дали да купуваш Ауди с този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кайчесно....

Предполагам ти си имАл, минимум две за да можеш да направиш сравнение, колко са трошливи и си фърлил хиии левове по тях.

Аз на моя дръгел, сутринта погледнах, че съм му навъртял 10к вече, откакто съм го взел и освен компресор за окачването и задни амортисьори, друго не се сещам да съм сменял.

Знам, че сега разбирачите ще кажат, споко има време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е предъвквана мнооого пъти не моа разбера що се правите на хамави! Читава кола с тоя мотор се намира много теудно, съответно е доста пари, съответно 99% от пускащите такава тема не им се дават такива пари, съответно се купува курник и лошата слава се оказва реалност.....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами реално е, щото явно покупка на читава не е кирия за народа и да им обяснявате как всичко е цветя и рози не върви. Не за друго ми просто колите които ще се купят са много далече от ваще с цецо и акександров примерно....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз купувах моята, имаше само една по-скъпа, която все още се продава.

Тогава беше около 15 к, сега е 11 и нещо.

На снимки изглежда добре.

Но тези, които са по 4,5,6 к, абсолютно не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма гаранция. Мойта като я взех беше много добра ама ей го - помпата се прецака, въпреки че винаги си слагам Bardahl BDC и т.н. Колата все още си е супер ама си е с ремонт на помпа :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно ама нали знаеш че ганя си е по далаверката и си казва че за тия пари ше вземе новия модел едва ли не! Хората в бг не са наясно как се потдържа една кола и масово карат неподходящи за финансовото им състояние варели....Най лесното нещо е да се купи една каляска особенно ако я търсиш евтинка в мобилето....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си носи кръста...

преди 1 минута, DJANO написа:

Никога няма гаранция. Мойта като я взех беше много добра ама ей го - помпата се прецака, въпреки че винаги си слагам Bardahl BDC и т.н. Колата все още си е супер ама си е с ремонт на помпа :hilezh:

Е и какво от това...

На всяка кола се случва да и се правят ремонти.

Който го е страх от ремонти и поддръжка на колата, да си седи дОма и с градския транспорт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен, такъв автомобил трябва да се избира много внимателно, защото повечето се продават от хора, които са се метнали на премиума и са ги карали с някакви скапани консумативи и .т.н. И като е дошъл момента за сериозен ремонт - айде в мобиле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова казвам особенно в темите за душегуба че е безмислено да пишете че е ок и всичко е легенда...реално много малко хора имат шанса да го разберат...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, DJANO написа:

... си слагам Bardahl BDC и т.н. .

А слагаш ли двутактово масло?

Аз слагам по половин литър от некво от кауфлаНа, на всяко пълнене на резервоара.

И БДЦ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност с колегата DJANO станахме братчета по неволя, защото помпите ни заедно преживяха прераждането. Не знам при него, но при мен почти цялостен рециклаж и нова електроника, като иронията е, че стойността на ремонта е 20-25% от стойността на колата по днешни пазарни цени.

Въпреки всичко това не прави за мен колата лоша. Замислих се, че може би е време да сменя с нещо по-ново.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, nichirenshu написа:

 

... Не знам за какво е зор човек да се набута с душегуб, ....

Зор няма.

Аз си търсех специално Олроуд и съм гледал и бензинов 2.7 Т.

Даже бях убеден, че искам точно такова.

След разглеждане на обявите и колите, се отказах и направих по-лошия, според почти всички, избор.

Редактирано от Schnura
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...