Jump to content

A6 C5 за първа кола?


Recommended Posts

Здравейте, интересува ме общо взето всичко относно Ауди А6 Ц5 АФН (1,9 110). Как е поддръжката, здравината, разхода, вървежа, подходяща ли е за мен като млад шофьор и т.н. Въпреки, че нямам книжка имам скромен опит на Вектра Б 1,6 Моно, тъй като живея в градче от селски тип (около 1200 жители). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката на Ц5 ще ти се види сериозна спрямо тази на Вектра-та. Въпреки че са стари бангии, поддръжката им хич не е лека. Мотора за който говориш е пословично здрав, но въпреки това вече са изморени моторетки и в купето на Ц5 не очаквай кой знае какъв вървеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора специално не мисля, че е много скъп за поддръжка, но като цяло общата картина е, че колата е скъпа (специално с този мотр е 4 - 5 хилки) и частите, също скъпи. За вървеж, не мисля, че ти е много важно при положение, че ти е първа кола. Извода е - ако имаш пара да я купиш, обслужиш и поддържаш я взимаи - ще ти служи с кеф, но занамариш ли я ще става все по-лошо и по-добрия избор ти е A4 или Passat, същите мотори.

Дай по-конкретни екземпляри, които гледаш, за да може колегите да се отзоват. 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има доста време до покупката, но е по-добре да проуча нещата. За вървежа - достатъчно ми е да няма проблем при изпреварванията, тъй като всеки ден ще изминавам по 60 километра извънградско по Е79. А иначе първата ми работа след като се сдобия с нея е да я обслужа напълно, отделно за това съм си отделил пари.

 

П.С. - Ако я взимах в близките дни, най-вероятно щеше да погледна тази - http://www.cars.bg/c1654754

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Теодор Иванов написа:

П.С. - Ако я взимах в близките дни, най-вероятно щеше да погледна тази - http://www.cars.bg/c1654754

Първо не е фейслифт, а вероятно по-голяма от теб, второ не знам какви "екстри работят", щото просто няма никакви такива, макар и да пише некви в описанието, което  пък е като заглавие от вестник ШОК. Трето предницата намига с различни по вид фарове и ...пето - 5 бинки за заслужената репутация на заглавието на мотора, което заедно с интериора отдавна са изтъркани по пътищата, е скандално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, Yavch0 said:

по-добрия избор ти е A4 или Passat, същите мотори.

 

В конкретната конфигурация няма да има никаква разлика. Окачването и на 3-те е едно и също, както и мотора, така че ако има някаква разлика, то я е пренебрежима. А4 е тясно, но тука колега си преценява какво иска да вземе. Конкретната обява мен лично не ме кефи, слабо оборудвана и смазана с каране кошница и тоя фейслифт дето са го написали... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 11 минути, ogip написа:

Първо не е фейслифт, а вероятно по-голяма от теб, второ не знам какви "екстри работят", щото просто няма никакви такива, макар и да пише некви в описанието, което  пък е като заглавие от вестник ШОК. Трето предницата намига с различни по вид фарове и ...пето - 5 бинки за заслужената репутация на заглавието на мотора, което заедно с интериора отдавна са изтъркани по пътищата, е скандално.

 

Доколкото съм запознат има две обновявания на Ц5-цата.

 

EDIT: Нещо съм се заблудил, 1 си е фейслифта. 

Редактирано от Теодор Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе 2 са си, ама тоо варел изглежда стар и базов, като щрихите от чертожната дъска на модела.

Има бонус поне, че единия фар е от полуфейса :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DJANO Цената на самия автомобил ще е по-евтина спрямо A6-цата, за обслужване са си същите пари г/д. За екстрите - по принцип тая комбинация A6-ца с 1.9 TDI двигател съм забелязал, че е по-орязана от към екстри, освен ако самия човек си ги не е поръчвал допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм за първоначалната сума, но като цяло това ще е най-малкото даване на пари. Тези коли са на безброй километри и да намериш нещо читаво, на което няма да му подмениш половината желязо след това е мисия невъзможна. :nixweiss:

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретната кола изглежда да е събирана от няколко... и гаранция не е тази година, аз залагам на 1999-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Теодор Иванов написа:

Здравейте...

 

Перфектен автомобил, гледам ги и аз постоянно за някои читав екземпляр. 

Караш А6 а поддържаш А4.

Това за "спрелия" вървеж не е точно така, даже бих казал, че върви повече от добре- предполагам на драг няма да ходиш с нея!?

За разхода се знае...

Мотора е супер корав, обслужването не е скъпо. Въпросното  проблемно, трошливо и какво ли още не окачване - моята А4 е на 160 к с това ми окачване, така я взех - ти си прави изводите. 

Проблема е да намериш читава кола на пазара.

Ако си забелязал читавите бройки не са по 5 к лева- защо ли?

Екстри? Какви екстри ти трябват? Имаш климатик, евентуално темпомат, всичко ти е ел....

 

Случайно да си ходил да гледаш този автомобил ? Мисля да отида да го видя на място как е.

 http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11459669622024456&slink=eggfsa

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ESP както пише в обявата, за годината също са излъгали. Поне на снимки изглежда доста покарана. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си се държи в обороти, моторът не е толкова слаб. Аз съм го карал в диапазона от 2000 до 3500 и си се движеше задоволително. Лятото в жегата с климатик малко се озорва, но като за млад шофьор мисля че ще те задоволи. Споменаваш, че слизаш от Вектра 1.6 моно. На 1.9 тди въртящия момент е повече, има турбина и УСЕЩАНЕТО при ускорение ще е доста по-голямо и ще ти се струва че върви осезаемо повече. Така че мисля че ще те устрои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази която обсъждате от Варна, ходих да гледам нея, както и още една само, че 1,8Т за един приятел и се оказаха големи гробове и двете коли.
1.8Т-то вместо антифриз имаше боза :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ви за отзивчивите мнения, (бъдещи)колеги :) . Не бях забелязал фаровете на конкретната, че са различни, може би защото яркостта на монитора ми е малко по висока. :) 

 

Преди 3 часа, knejata написа:

Случайно да си ходил да гледаш този автомобил ? Мисля да отида да го видя на място как е.

 

За момента само онлайн гледам, тъй като има бая време докато я купя :) Иначе изглежда доста прилична.  Колкото до екстрите - колата ще я взимам, защото ми харесва, че е доста просторна, няколко пъти съм се возил. Плюс ще е ако има круиз контрол, но не ми пречи и да няма. И задължително е да е ръчка. И да не е 2,5, че какви неща съм чел за тоя мотор :hilezh:.

 

Преди 2 часа, 150hp написа:

Споменаваш, че слизаш от Вектра 1.6 моно. На 1.9 тди въртящия момент е повече, има турбина и УСЕЩАНЕТО при ускорение ще е доста по-голямо и ще ти се струва че върви осезаемо повече. Така че мисля че ще те устрои.

 

И аз така мисля :) 

 

Редактирано от Теодор Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай от тия селяци, мултикарс. Не си прави труда да я гледаш,  99% от колите им са направени само за снимките, не са 1 или 2 колите които съм ходил да гледам с приятели от тях. На снимките са перфектни, на място пълна скръб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, добре си се насочил към ц5 1.9 афн,  аз от 2 месеца съм собственик на такава и за момента смятам, че съм направил добър избор. Хубаво е и че по от рано си започнал проучването,   на мен ми отне месеци да намеря сносен екземпляр на добри пари.  Довечера ще пиша по-подробно за колата, ако имаш конкретни въпроси питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 01/07/2016 at 13:14, Celtic написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Единствено искам да попитам вървежа как е, че ми е единственото притеснение.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, моторът доста добре се разбира с чип и след поставянето му става около 135-140 коня. Има хора, които са чипнали стотици 1.9 тди и могат да ви свършат работа, ако ви е чак толкова слаб. Зависи кой какви очаквания има, но според мен в диапазона 2000 - 3500 си дърпа доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...