Jump to content

Покупка на Ауди 1.2 TFSI или 1.4 TFSI


Recommended Posts

 Фабия на газ ще е най- куцата сделка, сега погледнах брошурата и ускорението на този мотор (независимо 44 или 55 KW) го дават по каталог около 15 секунди до 100. Не ми се мисли по баир и с климатик какво ще е чувството. Човек да плати 20-22к за този скапан мотор с 5 скоростна кутия е пълно малоумие. Освен ако не се въртят 90-100к км годишно и цената на километър не е основен приоритет. За същата или много близка сума се взема фабия с 1.2 tsi мотор с 110 кс и 6 скорости, който ще дава съъвсем различно усещане. Рапид спейсбек също хич не е лоша опция ако се договори добра цена с дилъра. Ценнното е и N1 сертификата за шкодите. 

А3-ка за 20к ще е извън гаранция, пък и шанса в БГ да се появи нещо читаво е доста минимален.Някое дизелово след фейслифта от 2008-ма ми се струва смислена опция, тогава вече се вграждат комън рейл моторите, които не са по- лоши от бензиновите малолитражки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

@_koko_

Много съм благодарна за review-то!

Между другото карам една Корса 64 к.с. и всеки път ме питат дали е чипосана, щото много пъргава била :hilezh:

Аз им викам: "Не бе, аз просто така си карам" :hilezh:

Редактирано от sisi0103
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, KOKO 100 C4 said:

Чакай моля те!

С нищо не съм искал да те засегна и най-малко с въпросът за снимката.

Браво, че каза да се позабавляваме.

Нека да не е форумен жаргон, а форумен начин на изразяване. Човек, който досега не е влизал във форума не може толкова бързо да започне да пише, като тебе. Значи си много проницателна и бързо се приспособяваш.:dance:

А за интегрирането с нужните хора - не съм визирал теб. Какво искам да кажа знаят много, много старите форумни потребители и не му е тук мястото да обсъждаме стари и позабравени случки. Важното е, че беше много весело и беше по-различно.

И един първоначален съвет от мене - изборът ти никак не е добър и бих казал лош. Спирам дотук.

 

Лека вечер!

Не си ме засегнал, ни най-малко. Ето, смених снимката, не съм мъж, въпреки че цял живот ми го казват :hilezh:

Пак не разбрах какво е форумният начин на изразяване, но благодаря за комплимента ;)

Изборът ми на любима марка или факта, че се замислям за Поло и Фабия поради липса на възможност да издържам едно БМВ :hilezh::P 

5 minutes ago, tonko2.0T said:

Ейтва какво му е-Audi A3 s-line, 2009г. - Обява Продава Автомобил

E,не е нова Шкода де.

Яко е, мерси за обявата, обаче ми е старо, на много километри е.

Колкото и да ми се иска да карам S-line, многото километри не са оферта за мен. Искам нещо на малко километри.

И пак, като се замисля - искам премиум марка, на малко километри, да не харчи много, да си я ръчкам и да не се чупи... май много искам, а :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се обиди колежката нещо,но четох темата отгоре-отгоре.

Останах с впечатлениe,че търси А3/8Р,8РА/ фейслифт с цел монтаж на газ,затова дадох линка със синьото 8Р по-горе.

Тоя 1.4TFSI си има проблем с веригата,който се оправя де,ама газ на него е грехота.

Ако не съм разбрал нещо се извинявам и толкова.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имат проблем с веригата, прескача.

Не, не си в грешка, целта е слагане на газова за по-ниски разходи.

Иначе тези коли са многоооо готини, но само ако са на бензин. Човек понякога трябва и да си помечтае :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, tonko2.0T написа:

Ейтва какво му е-Audi A3 s-line, 2009г. - Обява Продава Автомобил

E,не е нова Шкода де.

 

Точно тази я гледах снощи, ти погледна ли я хубаво понеже има бих казал доста прилични снимки, ами умърляк вътре ми се стори (намацана , абе ползвано от хора доста ), а и останах с впечатление, че колежката  търси 4 врати

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Ropotamo написа:

 

Точно тази я гледах снощи, ти погледна ли я хубаво понеже има бих казал доста прилични снимки, ами умърляк вътре ми се стори (намацана , абе ползвано от хора доста ), а и останах с впечатление, че колежката  търси 4 врати

Най-вероятно е на доста повече километри,но има това-онова и за газифициране  ще стане.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че има значение дали си трол или момиче/момче за да продължа да ти отговарям.

Поизместихме темата наистина, но не сме я изчерпали.

Като харесаш нещо го поствай тук и ще го коментираме.

Не е лошо някоя събота или неделя да пообиколиш и да видиш колите (моделите, които си харесала и дискутираме) на живо и да седнеш в тях, а защо и да не ги покараш дори.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.glinicke.de/fahrzeuge/fahrzeugsuche/trefferliste/?ma=5&mo=1624&ft=1&st=2

Ай избирай, ако харесаш нещо мога да помагам за договаряне на цената. 

По въпроса с критериите няма яснота, тук просто мЪжовете са верни до гроб:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са нормални, но не за България. 

П.с.Продължавй в същия дух, все 1-2 ма ще се вържат:zustimm:

преди 9 минути, sisi0103 написа:

 

Аз съм вярна до гроб на колите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке.. предлагам ти да се вкараш в лизинг, ако може да си позволиш нещо в гаранция. Поразпитай приятели с фирми, търси нещо от купувано от Бг с ддс в него, лизингова се през банка ако трябва , а и 20% под цената не са за пренебрегване. Отделно данъка на кола до 5г и над 100кс е маааалко повечко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, sisi0103 написа:

 

*** Между другото, взех кардинално и екзистенциално решение!

... ще си купя 1.2 tfsi и ще карам бензин!

...

 

 

Ще узрееш накрая за правилното решение. Току виж и за 1.4 тфси си се навила скоро.

Почвай да търсиш във велтауто или по мобиле обяви за коли, купени тук и поддържани тук с възможност за гарантирана проверка на пробега и историята на сервизното обслужване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще търся нещо в гаранция и лизинг.

@AALEXANDROV Хаха, аз си обичам бензина открай време ама нали исках да ми е уж по-изгодно. Ама при разход 6.5-7л/100 на 1.2 FSI няма толкова да се охарчвам повече.

 

1.4 не искам, че имат проблеми с веригата. Няма да се вкарвам в тоя филм.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.2 TFSI 105 к.с. /77 kw./ при A3/8P,8PA/ се вгражда също и при ФВ Голф 6 1.2 TSI и ФВ Поло 5 1.2 TSI-кода на мотора е CBZB.

Има само турбина,не е лош мотор.

6 степенна ръчна кутия,автоматичната е 7 степенна и не е за предпочитане много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krasi.Martinov

 

Аа, не, този двигател е проблемен. 1.2 tfsi си ми е напъло достатъчен.

Както се казва, нямам проблвм с "размера", за да се перча.

:D:D Даже сама си се смея на глас.

35 minutes ago, tonko2.0T said:

1.2 TFSI 105 к.с. /77 kw./ при A3/8P,8PA/ се вгражда също и при ФВ Голф 6 1.2 TSI и ФВ Поло 5 1.2 TSI-кода на мотора е CBZB.

Има само турбина,не е лош мотор.

6 степенна ръчна кутия,автоматичната е 7 степенна и не е за предпочитане много.

 

Мерси много за инфото! :)

10 minutes ago, VIKING_WARRIOR said:

 

 

 

И аз бях в подобен сериал. За щастие моят завърши с Happy End! Визирам покупката на нов фамилен автомобил! emoji106.pngemoji848.pngemoji108.png

Сложи си едно уточнение на профила, че не си търсиш мъж, а Ауди/БМВ/VW/Skoda.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

хахахах

 

Слагам уточнение:

Търси се готин немски автомобил - черен и тунингован с ниска маска и хулиганска визия :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко що е тси веригата му е консуматив. На гоуфа на жена ми я смених преди 4хил , на 100 хил. заедно с съединителите (dsg). Така че.... Над 50хил не купувай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два варянта : или да светне грешка за загубена синхронизация на валовете, и да внимаваш много и да не палиш колата ( пътна помощ ), или да не светне и да идеш на тотал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...