Jump to content

Голям разход на газ


Recommended Posts

Колата е Ауди 80 Б4 1,6. Извънградско разхода е 13/100 газ, а градско около 16-20/100. Ако може съвет откъде да почна да проверявам кое не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро правено ли е облслужване на газовата? Филтър, мембрани? А по двигателя, въздушния сменян ли е? Защото един познат имаше подобен проблем, и се оказа, че възд. филтър беше на 9г. И се налага да го изкарване на парчето от маркуча за въздуха.

Свещи сменяни ли са? Все малки неща, които оказват влияние!

Термостата сменян ли е? Колата когато загрее, сменя ли температурата /дали пада/?? Дай малко инфо за колата.

Редактирано от IceHeart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушния филтър е сменян миналата година заедно с филтърчето за газта. Свещите, мембраните и датчика за температурата по-миналата година. Какво друго инфо за колата да дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно как я караш? През просото, или гледаш да караш икономично? Също така, как засичаш разхода? Пълниш, караш до празно и зареждаш? Или Пълниш минаваш 100км. и пак пълниш от същата колонка? Има мн. неща за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвал съм да я карам икономично но не ми се получава. Разхода го определям като зареждам за определена сума определено количество и карам докато свърши. Никога не съм зареждал бутилката до горе, защото е 80 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около месец - два. Преди градско гореше около 16/100 и извънградско около 10/100, което ми се струва нормално за този мотор с такава газова уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градски,ако не оправиш проблема,пиши ми. Откъде зареждаш газ,на мен и на няколко мои познати от Русе,разхода на газ рязко се повиши - над 20/100 на различни газстанции

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола със този мотор ADA, трябва да харчи към 11-13 градско (София) и около 9-10 извънградско.Поне моята харчеше толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, integrale45 написа:

Градски,ако не оправиш проблема,пиши ми. Откъде зареждаш газ,на мен и на няколко мои познати от Русе,разхода на газ рязко се повиши - над 20/100 на различни газстанции

Откога имате повишен разход, защото аз от седмица някъде също имам завишен такъв с АБТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около 2 месеца. Стигал съм до 25/100. И не съм само аз,отидох да видя един приятел който  има сервиз за газови уредби. Дойде едно субару легаси с разход 25/100 и едно В3 с 20/100,но реално нямаха никакъв проблем . Не знам какво става с пропана и бутана, но зареждам от 2 различни газстанции. С 45 литра не мога да измина 200 километра, а преди 2 месеца изминавах към 300. Извънградско на 4 пъти ми дава  почти 14/100,а преди беше 10/100. На едно петролска във варна преди седмица ми даде 9/100 на магистрално шофиране. Като ми свърши газта ще заредя 10 литра,да видя колко километра ще измина,но както всички знаем,засичането на разхода на газ е много относително и не може да бъде точно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засичането разхода на газ наистина не може да бъде точно, но и преди пак така съм го засичал и разлика се получава, но малка. А сега разликата е огромна и то при зареждане от различни газ-станции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има някакъв проблем със самото гориво. Необяснимо е това,което се случва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, integrale45 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Естествено,че има проблем.Нали не очакваш,че гориво по-евтино почти три пъти от бензина да е с прилично качество и да дава добър разход?Вероятно и бензина е със съмнотелно качество,но това е друга тема за разговор.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че открих от къде идва големия разход. Оказа се, че клапана на евросондата е развален и не затваря а постоянно пуска газ до газовия клапан. Решил съм да сменя газовия клапан и да се опитам да ремонтирам клапана на евросондата. Някой да знае клапани за евросонда дали се предлагат някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза това? Имаш втори клапан преди изпарителя. Той не пропуска газ към него,когато не е включен. Някои коли дори нямат евросонда с  клапан на бутилката. Търси на друго масто проблема

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...