Jump to content

Как да позная Facelift?


Misho9

Recommended Posts

Здравейте, сега се регистрирах и не знам дали съм направил всичко правилно, извинявам се ако има грешка. 

Купих си Ауди А6, седан, 2.8 бензин, 2000г.

И се чудя дали е Facelift, някой ако може да ми каже какви са разликите, или най-добре да покаже едно с facelift и едно без, ще съм много благодарен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен фейслифт, има и междинки, тук ще опиша някой от нещата, които се сещам. При междинките както и при фейслифт се появяват боядисани долните половини на броните, лупите на междинките са по-големи, появява се вече големия ФИС дисплей(с изгорелите вече пиксели) :) Преди Фейслифта таблото свети в червено, а от междинките нататък в бяло(говоря за  километраж, оборотомер и измерителните уреди)   При пълния фейслифт, фаровете вече са по-различни, тази им част(вътрешната) , която е при решетката на капака  е по-права надолу лупите още по-големи, по долния ръб на решетката на капака, няма метален боядисан кант  вече, както е при междинките и преди фейслифта. Появява се копче ESP на мястото на визитника до аварийките. На климатроника преди фейслифт има копче OFF , след фейса го няма. Също така при някой междинки и всички фейслифт таблото освен с голям ФИС дисплей има и хромирани рингове . Това се сещам на пръв поглед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифт 2000година няма. Почва някъде края на 2001 и началото на 2002.

Моята кошница е 2001 и е полуфейс. различни лупи на фаровете и мигачи, халогени, ама старият капак и табло.

Без рингове и без гумирано покритие по климатроника. Има ESP но има и копче нам климатика OFF.

Важна разлика е , че при фейслифт има CAN,  до колкото съм чувал, при полуфейс има само вътрешен CAN, не става диагностика по него.

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 08.2001 е последната промяна, освен изброените неща има голямо дясно огледало, стоповете са с кристална секция за задна, рамката около номера черна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази прословута рамка около номера, която е,  някой знае ли на Авант дето е 2000, със светлата, дали ще му пасне такава от фейслифт2002-2003, нещо освен цвета дали има различно ? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става си без проблем рамката и стоповете също.в последно време срещам доста франкенщайни :) предница от фейс на кола 1999 а онзи ден видях фейс със управление на климатроника от префейс луда работа.а като вземат в обявите да пишат 2002-2003 пък тя няма нищо общо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, James написа:

1.  При междинките както и при фейслифт се появяват боядисани долните половини на броните

2. лупите на междинките са по-големи, появява се вече големия ФИС дисплей(с изгорелите вече пиксели) 

3. Появява се копче ESP на мястото на визитника до аварийките.

4.  На климатроника преди фейслифт има копче OFF , след фейса го няма

1. Това е само при последните години на фейса, като са боядисани и лайстните на вратите

2. На междинките лупите са абсолютно същите, като на префейса (с метални рефлектори за халоген и пластмасови за ксенон), отпред декорацията е по-различна и "стъклото", изместени са габаритите и има декоративен разсейвател на мигача, освен това ОЕМ ксенона на пълния фейс е по-развит и има старт-чек

3. ЕСП преди фейса е платена екстра, след това е серийна

4. Копчето не е изчезнало, а е заменено с автоматична рециркулация - ел. датчик следи за замърсявания на въздуха и затваря клапата за вътрешна рециркулация, малко неудобно е изключването да става с намаляване на вентилатора.

 

Преди 4 часа, loshdancho написа:

1. Фейслифт 2000година няма. Почва някъде края на 2001 и началото на 2002.

2. Важна разлика е , че при фейслифт има CAN,  до колкото съм чувал, при полуфейс има само вътрешен CAN, не става диагностика по него.

1. Има частичен фейслифт. който обхваща декорацията на фаровете, както казах, дребни екстериорни промени по решетката на бронята, таблото и др. Пълен фейс почва от 2001.

2. На полуфейса има наченки на КАН, за комуникация между АСК, табло, ЕСП (още не е серийно), както и е въведена системата за динамична смяна на масло чрез  по-датчик в картера, компютъра следи параметри на движението и определя кога е време за ТО.

На пълния фейс е същата работа и пак няма връзка до КАН през ОБД.

Какво друго...

На пълния фейс шенкелите са алуминиеви и понякога залепват болтовете. На пълния фейс най-големия проблем е с интериора - гумирани са не само копчетата на климата, а цялата конзола, медията/радиото и копчето за огледалата и всичко това се търка много лесно, поне има шанс да се разпознае по-млада кола :) (уж) . На пълния фейс има допълнителни антени на най-задните стъкла при аванта. На пълния фейс, при АСК, селектора за скорости има "S", вместо 3,2,1, както и може да се сменят скорости от волана дори в режим "D". На пълния фейс, функцията за заключване на вратите заключва първо багажника при 5км/ч, после вратите при 15, при ръчно отключване пак заключва, ако е спазено условието за скорост и без да е връщан ключа. На пълния фейс алармата е различна, пищи по друг начин и е изчистен проблема с постоянното себезадействане.  ЕКУ-тата са по-нови, примерно на дизелите, на префейс и полу е ЕДЦ-15, а на фейс са EDC15VM+ и могат да се флашват през ОБД, и поддържат повече функции. И т.н. и т.н... Това на прима виста, като цяло доста различки има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По си е хубаво фейсовото, ако се изключи това гумирано покритие.

При мен също има по конзолата на волана,  по копчетата за отваряне на стъклата, по лайсните за мрежичката на сефалките. От жегата и препаратите беше станало като пласелин. Зор видях да го премахна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък претендирам за междинките, освен положението на габарита и похлупака на мигача, все пак лупата да е малко по-голяма, при еднаква форма на фара :)

IMG_20160612_100848.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може да претендираш, но фактите са други :) Лупата (рефлектор+лупа) са едни и същи.

 

Вляво е ОЕМ ксенон фейс, вдясно е ОЕМ ксенон префейс и междинка (2000)

 

8626084G.jpg

 

Вляво е префейс и междинка, по средата е ц5 фейс, вдясно е 4Ф (вторите 2 доста подобни):

 

8626085d.jpg

8626112k.jpg

 

Само декорацията е с по-широк отвор.

 

Ако пак не си съгласен, може да се увериш ТУК

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

пичове гледам сте чекали тая тема за фейса ... а аз имам проблем с налупуването на ламарининот един пич в софия.

колата му е 2000г март мойта 2000 края и имат разлики във фаровете.

моята е междинката със дупчиците около лупата а на колегата е с голямата лупа и твърди че не е фейсовото, а на мене ми трябва пред. капак броня и калник.кое от тея неща за различни от междинката и фейса.

прилагам снимки.

моята

97e4f5464f02aa79bf846529db2166d6.jpg

7d5b32ae6154a001d59e013d07be18a7.jpg

на пича колата ..

17f6e573a5a45b4f172fe0855a4a9d67.jpg

7a8b9caedbe799753a95283f10ced8cb.jpg

та фейс ли е не е ли ????

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема начин тоя капак да пасне на фарове от фейс.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А можете ли и на мен да помогнете , като ми кажете каква е моята кошница 2000 г. И тази Броня която мисля да слагам дали ще ми пасваimage-0-02-05-d0a9561f9a58c26072790c2ba848d7850adbac94e59281e0752062cabe1408b9-V.jpg

image-0-02-05-762975bdb6922d298358e8e4271ff228697b3def889862c05a6c2562bccc45de-V.jpg

image-0-02-05-6d46adddb6df2091713ac72cdc431e2220df411d012c2eb9005deda87ec48a43-V.jpg

image-0-02-05-f047a17e5942d69b09dc5b0b6f495e37bd664dd02bbb0f79b434b407af94ac2e-V.jpg

image-0-02-05-ac6d2c903b4b43e94ac2fd1b64849e2007395b1aeb42b55c52aaa5e0d280082f-V.jpg

Причината за смяната е заек на пътя?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което ще рече че бронята на снимките ще пасне така ли?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...