Jump to content

Съвет за Б7 1,8Т 163 HP


Recommended Posts

Колеги, четох  гледах и стигнах до извода , че мога да погледна това:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11468165229625371&slink=fxz3et

В предната тема, която бях пуснал споменах, че не искам комби, но предвид цвета и модела (Б7) съм склонен да направя компромис. Има най-желаната от мен екстра а именно ЕСП-то и другата климатроник. Салона обаче ми се вижда много занемарен особено на шоферското място.

Километрите ми се струва че са поне 100к отгоре. Има ли начин при тестово шофиране да изпробвам ЕСП-то дали работи и как? Разбира се на обезлюден участък от пътя. Цената ако ида на оглед мисля да я коментирам сериозно ако се стигне до покупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А4/8Е/,демек модела Б6 от 2000 година е серийно с ЕSP система при всички мотори.

Има бутон на централната конзола от който може да изключиш системата,но нямам идея защо искаш това.

Предполагам,че си наясно ESP какво комбинира и как действа.

За конкретната обява нямам идея,но за мотора давам висок плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм Б6 без бутон за ЕСП, двигателя има ли нещо по-особено за което да следя освен ако на студен мотор при стартиране изпуши син дим. По снимките най - много ме притеснява състоянието на седалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола не ми се струва като твоята бъдеща такава. Че въртян километража - въртян е.Но погледни само как е засран салона, има дупки от цигари по шофьорската седалка. Смятай, че цялата кола ще е опушена.

Не знам, само догадки са това все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би дори от гледна точка на събиране на негативен опит не е зле да се гледат и такива коли. Знам ли, ако имаш време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефите ме как преценявате по снимки на кво мирише и на колко километра е по изгорената от цигара седалка. Според мен си заслужава. Много се втелясвате. Захабена била седалката, много важно. Ако колата е технически изправна, за 11К е чудесна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо да не се втелясваме? То всеки джамбаз гледа да ти набута някой напудрен кошник, съответно и хората започват да гледат по-внимателно. Иначе конкретния екземпляр с този цвят на салона не можеш да очакваш да не се захаби, ако ти е близо ходи я виж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как става номера, но Б7 с тоя двигател и куатро под 7к.евро няма в немското мобиле. Вярно че преглеждах само частни обяви но чак такива разлики. За тия пари 5к. евро има Б6 1,8Т в швейцарския ауто скаут но на реални 130-160к. Дали е възможно Б6 да има на реални тия километри това си е 14 почти 15 годишна кола? Та тук ми изниква въпроса да взема 11-12к. Б7 на незнайни километри или например Б6 за 4к.евро но на реални киломтри ако може да се вярва на обявите в Швейцария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като вземеш за 5000 евро от Швейцария смяташ ли ДДС,Мито и пътни разходи по докарването му?
Получава се интересна цена за този 15 годишен автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен ми допада колата от първата обява! Цената също е прилична. А за да разбереш колко е засрана и дали би била твоята кола, трябва да я видиш....друг начин няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, DJANO написа:

И защо да не се втелясваме?

Щото гледате 10 годишна кола в долния ценови диапазон за модела и оборудването му.............плюс тва има много по-важни елементи от насрания салон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко по салона може лесно да се оправи, но е важно дали останалата поддръжка е била на същото ниво. Иначе все пак колата си има екстри - цветен дисплей, хубави джанти, алкантра салон, парктроник.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Williams said:

Щото гледате 10 годишна кола в долния ценови диапазон за модела и оборудването му.............плюс тва има много по-важни елементи от насрания салон

 

Така е, съгласен съм, но обикновено има тясна връзка между това как е поддържана колата вътре и "вън". Т.е. ако колата вътре е гледана педантично едва ли не са й сменяли маслото на време или е имало компромис с обслужванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително автомобила да е "гледан педантично" за да си струва покупката! По- добре е, но не е задължително....нали знаете, че за повечето нормални хора колата не е най-важното нещо..... и педантичността им отива другаде. Е...има и маниаци, но не може всички да си купим точно техните коли;)  И...... гледаме 10-12 годишни коли, надявам се някой да не очаква, че ще е като нова?! Нова е струвала над 40 000 евро...... сега е 5-6 000.... всичко останало са подробности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Fireblood написа:

Нова е струвала над 40 000 евро...... сега е 5-6 000.... всичко останало са подробности!

Взе ми го от устата :).................искат да вземат кола на 15% от стойността й като нова и с претенции да няма точка забележка...........е нема как да стане............с претенциите в Порше-запад.........конфигурирате си и се наслаждавате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове то по тая логика да взимам квото ми падне за 5к. евро нали нова е струвала 40.....................................Естествено, че ще търся нещо максимално добро за тия пари, всичко друго са компромиси, ясно е ,че няма как да е като от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да де.............аз още в първото си мнение казах, че за мен по снимки колата си заслужава огледа, но почнаха да се вглеждат тука в дупки от цигара на седалката. Прегледай основните неща и скачай. За тия коли вече всичко е евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, Williams said:

, но почнаха да се вглеждат тука в дупки от цигара на седалката.

Ами мен лично ме дразни това, говори за немарливост от страна на собственика. Ще трябва да купувам тапицерия за седалките от битаците за 30 лева и става "кел файда" че е с кожа. Но да ако всичко друго по колата е ок може да се направи компромис с тези забележки, въпреки че ще ми е голям трън в очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се дразни като третокласник! Ти си пуснал темата все пак....по своя воля. Никой тук не е написал нещо, с което да те подразни........  мисълта беше, да си реалист. Няма как кола на 10+ години да няма забележки! Естествено, че ще търсиш максимално най-добрата..... но компромис....или 5 компромиса винаги ще има!   Аз никога не съм купувал кола, в която е пушено..... разбирам те за това, че те дразнят дупките от цигари. Но ако не е едно ще е друго.......

Аз също написах по-горе, че колата изглежда добре!!! Лично мнение е, но много харесвам тоя цвят интериор....... разбира се, има нужда от повече грижи, за да изглежда дълго време хубав.....

Няма салон, който да не може да бъде поправен и да изглежда почти като нов. Разбира се според състоянието и цената варира в широки граници.   

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се дразня и се радвам, че има различни и обективни мнения, както каза някой по горе все пак това е Б7 в ниския ценови диапазон, цвета ми харесва много, моторизацията също но вероятно бих завишил леко бюджета за да мога да "изчистя" и забележките в салона. Ако ли не мога да се насоча и към Б6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си да помислиш и за Куатро. Бюджета ти е сравнително добър за Б7 и отличе за Б6 . В крайна сметка разликата е минимална, колата е същата.

Аз се отказах да продавам Б6 и да търся Б7. Предлагането е мизерно и са доста по скъпи за същото нещо. То тя реално(почти) колата с една предница и задница и врати става Б7 без проблем. Има и разлики вътре по електрониката и тнт, но не е проблем това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...