Jump to content

Зимата иде! Какви гуми да изберем? Помагайте


Recommended Posts

On 12/13/2017 at 6:15 PM, Титов said:

Сложиш 4 чисто нови 225/45R17 Bridgestone Blizzak LM 001-Evo, ама това мнение ме уплаши. 

Ами да беше попрочел малко колега. Дано да си ги уцелил.

On 11/27/2017 at 9:35 PM, NITRO1 said:

 Заговорих се с 2-ма,3-ма гумаджиЙ и двама търговци, просто за да сондирам мнения. Всичките се изказаха доста отрицателно относно Континентала - кривят се, много мек каучук и слаби ламели.Има случай на пръсната гума купена нова преди месец. Говоря само и единствено за зимни гуми. На база техните мнения Контито полека лека ми отива към дъното на класацията.

Значи вместо да търсиш обективни мнения, ти си търсил субективни, на хора повлияни от интереса да ти продадат онова, което върви по-трудно.. Не те разбирам колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 252
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Търсих мнение от тях защото през техните ръце минават доста гуми, споменах им, че така или иначе от тях гуми няма да си купя, защото ползвам сериозни отстъпки от един френд и искам само независимо мнение. Не са ми предлагали нищо друго или алтернативно - просто исках мнение за Контито. Наистина гумата има много добри качества, но явно здравината на скелета не е едно от тях и като че ли не е особено подходяща за нашите "пътища". За Германия, Австрия и Швейцария сигурно наистина е перфектната гума.

 Това е единия ми избор:

https://medina-med.com/guma/0-01-28-0-0-03-2-0096/gumi-dunlop-205-55r16-91h-winter-spt-5/?gclid=EAIaIQobChMIpput5aOO2AIVYijTCh1lJw_XEAAYASAAEgLiyvD_BwE

а това е другия:

http://vianor.bg/gumi/lek-avtomobil/zimni-gumi/nokian/nokian-wr-d4/

Няма да ги взимам от тези сайтове, ползвам само снимките.

Трябва да ги взема до понеделник макс, че иначе ще е голяма излагация с надпис "Куатро" и по балканските урви да ме задминават некви навеси на предно само :hilezh: еле пък на задно.

 

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко континентала пръсна? Моите са дори с 1 година гаранция и така трябва да ти ги продават. 

Иначе както казах наистина вози меко и пази окачването  - за мен това е особено важно за зимата (важи и за Semperit, Barum, Gislaved - повечето марки в лагера на континентал са така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз - николко, но това , както сам се сещаш не е показател. Факт е, че има доста недоволни от тях в последно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то от всичко има недоволни колега. Нали знаеш за кривата ракета и космоса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук нататък те съветвам относно коментираните марки :

 

1.GoodYear

2. Dunlop

3. Semperit - само Speed Grip серията

4. Kleber

5. Hankook

6. Kumho

7. Falken

8. Nexen.

 

от най-евтините:

1. General или Debica

2. Kormoran/Tigar/Taurus/Riken

 

За NOKIAN - HAKKAPELITTA моделите - там им е силата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази класация? Или това е според теб подреждането? Аз искам на мокро колата да се държи подобаващо - не съм решил още на 100 %, но на книга само Нокиан-а има клас А на мокро, другите са много далеч. Нексен?????????????? На премиум автоНобил? Не мерси. Най-евтините твърдо отпадат. Та аз 25 годишна кола я обух с чисто нови ви ар ди 4, как на Б7 ще сложа нещо по-надолу?????????? Не ми е това философията. Попринцип Гууд Иър ми харесват, но според х-ките Дънлоп са по-напред от тях.

Благодаря за съвета все пак. Летните ми са Гууд Иър и съм очарован, като пътно поведение, поведение на мокро и шум. Но това автоматично не значи, че и зимните са така.

Засега единствено ме тормози следния въпрос само : Коя измежду двете марки зимни гуми Дънлоп или Нокиан ви ар ди 4 ще си запазят качествата за по-дълго време? Карам средно по около 10-15к. на сезон и ги съхранявам на тъмно и хладно място за летния сезон увити с найлонови чували и в помещението има и отрова за мишки да не им хареса случайно някоя гума. Идеята е да изкарат поне 3 до 4 сезона с максимално запазване на качествата си ( което е много трудно разбира се).

Само за инфо - на Б4-та направих компромис преди години с нови зимни Клебер ейч пи 2, първата зима бяха супер, след това обаче е нема такава пластмаса и лигаво поведение. Карал съм ги само зимата, лятото имах друг комплект.

Летни имах само две Корморан и за мен това са невероятни гуми на сухо и горещо време, много здрави бордове и сигурно поведение - изкараха близо 50к. Но на мокро ставаха леко опасни - дори и като нови. Затова съм се зарекъл ако мога да слагам само премиум по колите си - все пак те ме държат на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е негова си класация, облъчена. АДАК не важи пред нея !

 

Вземи Дънлопа, няма да сгрешиш и си струва парите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клебер са с нов HP3. 

Класацията си е адекватна. Ако искаш да имаш хубава гума - Континентал, Гудяр, Дънлоп.

Семперит е много близо до тях и е по-евтин.

 

По-надолу са вече съответно от среден клас и нисък клас.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, NITRO1 написа:

 

Тези като шарка приличат много на моите дънлопи. Одеве ги разходих в дъжда - е па добре се държат по мое скромно мнение... :) 

 

@SpeedyMan , тая класация е конкретно за зимни или като цяло (и за летни)? 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, NITRO1 said:

 Нексен??????????????

Nexen са OEM на Porsche. Факт. 

 

По принцип Dunlop е марка на GoodYear. По принцип  Dunlop може да е по-добър от Good Year, само ако са нов срещу стар модел.

За това предпочитам Good Year - говоря по принцип,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път взимам ханкук или както там се казват 195/65/15 . Меки бордове ще чакам снега да ги пробвам. Интересното е че ги дават по-шумни от сноутрак 3 (старите ми) а на мен са ми по-тихи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тия параметри на етикета никога не са верни. Освен това старите са стари и са станали по-шумни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги карате тия зимни гуми ве в Алпите ли?

С какви скорости и на какви коли?
Какви са тия превземки,няма да сложа премиум на колата ми няма това-онова ... стегнете се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, MAPTO7007 said:

Къде ги карате тия зимни гуми ве в Алпите ли?

С какви скорости и на какви коли?
Какви са тия превземки,няма да сложа премиум на колата ми няма това-онова ... стегнете се.

Е бива ли да спреш убаво изпънато Ауди на некой паркинг примерно на Кауфланд или Лидъл и да го нашибаш с Нексен, Мексен, Ейвън, Клебер, Корморан и т.н. Колко ще спестиш ако си вземеш например нещо "по-така" от средните по хубост марки да кажем Фулда, Бриджстоун или Нокиан. Разликата за 16-ка гума според мен ще е не по-вече от 200 лева за четирите, да не кажа и по-малко. За мен това би трябвало да е минимума, както казах това е моя философия и не ангажирам никой с нея. Гледам разни патрони с БМВ 7-ца 3.0 дизел патронее а гумите му Петлас па и ми развива теориЙ че малко го карал. Ако карам кола различна от премиум въобще не ме бърка какви гуми ще и сложа (въпреки че пак бих  купил поне средна марка).

Плюс това гуми не се купуват всеки ден това е инвестиция поне за 3 години, като ги пръснеш разликите в годините и става смешно чак. Така поне аз ги разбирам нещата. Не е до превземки, това ти е и личната сигурност - не вярвам някой да твърди че Нексен и другите там са по-гуми от да речем Фулда не говорим за Дънлоп, Конти или Гуд Иър.

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, NITRO1 said:

Е бива ли да спреш убаво изпънато Ауди на некой паркинг примерно на Кауфланд или Лидъл и да го нашибаш с Нексен, Мексен, Ейвън, Клебер, Корморан и т.н. Колко ще спестиш ако си вземеш например нещо "по-така" от средните по хубост марки да кажем Фулда, Бриджстоун или Нокиан??? Разликата за 16-ка гума според мен ще е не повече от 200 лева за четирите, да не кажа и по-малко. За мен това би трябвало да е минимума, както казах това е моя философия и не ангажирам никой с нея. Гледам разни патрони с БМВ 7-ца 3.0 дизел патронее а гумите му Петлас па и ми развива теориЙ че малко го карал. Ако карам кола различна от премиум въобще не ме бърка какви гуми ще и сложа (въпреки че пак бих  купил поне средна марка).

Плюс това гуми не се купуват всеки ден това е инвестиция поне за 3 години, като ги пръснеш разликите в годините и става смешно чак. Така поне аз ги разбирам нещата. Не е до превземки, това ти е и личната сигурност - не вярвам някой да твърди че Нексен и другите там са по-гуми от да речем Фулда не говорим за Дънлоп, Конти или Гуд Иър.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно Клебер (и Гудрич) за 16 цола, зимни, са в топ 5 с последните си модели. Ти гледай ти да не се изложиш с някой разпаднал се Нокиан :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, NITRO1 said:

Е бива ли да спреш убаво изпънато Ауди на некой паркинг примерно на Кауфланд или Лидъл и да го нашибаш с Нексен, Мексен, Ейвън, Клебер, Корморан и т.н. Колко ще спестиш ако си вземеш например нещо "по-така" от средните по хубост марки да кажем Фулда, Бриджстоун или Нокиан? Разликата за 16-ка гума според мен ще е не повече от 200 лева за четирите, да не кажа и по-малко. За мен това би трябвало да е минимума, както казах това е моя философия и не ангажирам никой с нея. Гледам разни патрони с БМВ 7-ца 3.0 дизел патронее а гумите му Петлас па и ми развива теориЙ че малко го карал. Ако карам кола различна от премиум въобще не ме бърка какви гуми ще и сложа (въпреки че пак бих  купил поне средна марка).

Плюс това гуми не се купуват всеки ден това е инвестиция поне за 3 години, като ги пръснеш разликите в годините и става смешно чак. Така поне аз ги разбирам нещата. Не е до превземки, това ти е и личната сигурност - не вярвам някой да твърди че Нексен и другите там са по-гуми от да речем Фулда не говорим за Дънлоп, Конти или Гуд Иър.

 

Just now, kup0nq said:

точно Клебер (и Гудрич) за 16 цола, зимни, са в топ 5 с последните си модели. Ти гледай ти да не се изложиш с някой разпаднал се Нокиан :D

Ти си вземи Клебер, аз шсе прецакам с Нокиан (или Дънлоп)

P.S.Нещо ми се цитираха няколко пъти един и същ пост, модовете ако искат да ги изтрият повтарящите.Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

58 minutes ago, NITRO1 said:

Е бива ли да спреш убаво изпънато Ауди на некой паркинг примерно на Кауфланд или Лидъл и да го нашибаш с Нексен, Мексен, Ейвън, Клебер, Корморан и т.н. 

Абе колега, ако ще е така слагай Continental. Не знам какво толкоз го мислиш. Audi се обуват с тези гуми, още от както са се казвали HORCH. Последният Horch също е с Continental. 

Всичко останало е компромис..

 

А аз като видя някоя CRV или RAV4 или пък Subaru с Continental, се чудя кви са тия японски фенове, че не понасят японските гуми... като са им толкоз добри технологиите, защо ползват немската? Да си набият някой бриджстон, йокохама, тойо-мойо ама не би.

 

Колкото до Kleber, Audi Quattro в група B е обувано с такива гуми ако не знаеш.

 

Точно с Dunlop съм имал проблеми преди,  като гумата започна да се цепи от стоманения пояс и колата започна да подскача, добре че не гръмна.

А Nokian не са на нивото и на клебер при повечето си модели

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за премиум автомобил и премиум гуми, аз и РАВ да имам и си ар ви пак ще ги обуя с некой премиум, но пак казвам това е моята философия за нещата. Никъде не съм казал, че немска кола трябва да е с немски гуми или пък японска с японски. Дънлоп и Гуд Иър оригинално не са немска марка доколкото знам. Нокиан също

Нали сам се сещаш, че Клебер-а на Ауди Куатро в група Б няма абсолютно нищо общо с Клебера в момента? То и в другите моторни спортове се наливат кастрол и Мобил, но те нямат много общо предполагам с маслата за нашите автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи и от размера. Аз си бях взел 205/65/15 за BMWто, Krisalp HP2. Учудващо добре се държеше с нея. След 3 сезона и над 35000 км имага 8 мм грайфер и излгеждаха като нови, при това съм ги карал в доста кофти снегове и не съм закъсвал.

 

 

Иначе то и Bridgestone се води премиум, ама нямат много фенове в последно време.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...