Jump to content

Зимата иде! Какви гуми да изберем? Помагайте


Recommended Posts

  • Отговори 252
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес поръчах зимните за джипката - Continental TS850P 235/55/17 103V. Успях да ги намеря 340 лв парчето за дот 3317.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам със зимни BF Goodrich g-force winter,но размер 235/45R17.С усилен борд са,проблеми не съм имал.Последен сезон и смяна.

Карат се на quattro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка една нова и НЕрегенерат гума ще свърши работа , след като търсиш бюджетно решение. Иначе - DEVICA Frigo 2 и GISLAVED FROST , ще ти свършат идеална работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, kup0nq said:

Благодаря, колата ще се кара малко, затова гледам по-евтини гуми. Ако някой е имал досег с BF Goodrich, моля да сподели! :)

Ако ще се кара малко и и по-евтини със същтото качестно:

https://www.bggumi.com/eshop/search/25?type=1&width=205&height=55&inch=16&brand=&season=1

Аз бих взел Нексена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще купя BF Goodrich Gforce Winter 2 или Kleber Krisalp HP3. Под по-евтини гуми нямах предвид най-евтините. Просто не от най-скъпите марки. Мерси за отзива за Goodrich-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kup0nq Аз съм карал със зимния BF Goodrich едно Поло 9N - доста прилично стояха на точно тази кола . Добре копаеха в снега. Обаче все пак бяха 14-ки и относително тесни, та не знам в друг размер как ще се представят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, какво мнение имате за тези зимни гуми Dunlop Winter Sport 5   205/60R16 92H. Предстои ми закупуване и бих искал да разбера какви са отзивите от употребата им.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива (но 205/55 R16) 2 зими, тази ще е 3-та живот и здраве. От поведението им съм доволен, но втори път няма да взема гуми с такава шарка, тъй като вадя по 1 кофа камъни всяка пролет, като ги чистя :)

 

@AALEXANDROV благодаря, доста хвалят новия Kleber , като уж са абсолютно идентични с новия BF Goodrich - https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2017_winterreifen_195_65_r15.aspx?ComponentId=301792&SourcePageId=31821 Размерът е 205/55 R16

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега kup0nq за отговора. Мисля да ги пробвам и аз Dunlop, а що се отнася до камъните - ще се чистят няма как. Смятам тогава че за тези цени на гумите си заслужава да се закупят.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kup0nq

Зимния Гудрич е гума на Мишелин и се произвежда в Румъния.За мен g-force winter е добра зимна гума,макар по-стария модел и в друг размер,различен от твоя.Защото съм карал и с летен Гудрич на по-малък цолаж и не ми харесаха много.

Това за гуми купувани чисто нови-комплект.

Клебер мисля,че също е гума на Мишелин,но за нея отзиви нямам.Мисля,че също е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от гудрича двойката в размер 195/65/15 съм доволен. А при по-дълбок сняг си копаят. Само са малко шумни на извъградско ама все пак е зимна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето когато и да съм карал с Дънлоп все нещо не както трябва. За мен лично това е най-силно НАДценената марка на пазара. Дори оплювания от мен Мишлен е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/2/2017 at 11:13 PM, Audi_FeN_1 said:

Тва значи че си на нивото на паси. Т.е. трябва да те е срам да го съобщаваш пред широката публика. :hilezh:

 

On 10/3/2017 at 9:42 AM, DJANO said:

Поне да беше написал защо ги е "уволнил". Иначе си остава едно величествено изказване недостойно за ложата :hilezh:

 

Мислим че няма нужда да обяснявам за Ауди....там и в Германия са ме чули.

 

С Мишлен съм има кратко но за сметка на това пълзотворно сътрудничество. Лятна гума в бюджетен размер, карана само лятото дошла чисто нова с колата (и тя беше нова) почна да се разпада на третата година (карани само лятото). Зимни Алпин 3 също не съм впечатлен ама хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.10.2017 г. at 15:17, PESHO OT MARS написа:

Общо взето когато и да съм карал с Дънлоп все нещо не както трябва. За мен лично това е най-силно НАДценената марка на пазара. Дори оплювания от мен Мишлен е по-добре.

Беги па ти ве !

Тебе специЯлно са ти дали дефектни гуми нарочно, кат са те видели къв си калитко . Дет се вика - за тебе и в Дания вече разбраха :hilezh:

Карал съм с Дънлоп(М3, май :gruebel:) и бех мноо доволен, па не знам !

Ма аз си бех доволен и от Сава, Дебица, Клебер, Вредщайн, така че си мисля, че мноо си зависи и от задкормилното у-во ! А не е, като да карам бавно на сняг ;) и не е кВадро !!!

Редактирано от birdman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима бях с Дънлоп Winter Sport 5 и мога ви споделя че гумата е много добра. В дълбок сняг копае много добре, на мокро също се държи повече от прилично. Втори сезон не съм ги карал, защото продадох колата, но първата година бяха отлични :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз за Уинтер спорта говорех ве, ма по-стар модел. Ся напрайх припомняне с Гуги - 3Д били ! 

 

102961462_2_585x461_zimna-guma-danlop-uintar-sport-3d-razmeri-225-50-17-n-94-snimki.jpg

Ей такваз беше шарката и гумата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.10.2017 г. at 13:49, ian peas написа:

Здравейте колеги, какво мнение имате за тези зимни гуми Dunlop Winter Sport 5   205/60R16 92H. Предстои ми закупуване и бих искал да разбера какви са отзивите от употребата им.

 

 

Миналата зима карах въпросната гума със същия размер на служебна кола. Добре се представяше, но през повечето време я карах на лед/мокро/киша. Хубава гума, но можеш да вземеш и нещо по-евтино, макар че този размер е малко кофти. Аз за личната бих заложил на друг модел при този размер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/30/2017 at 20:41, MAPTO7007 написа:

Аз съм се спрял на Nexen или Kumho (235/45/17 XL) ... и края на Октомври ще видиме в прословутата Диана какво ще предложат като наличност и Дот.

 

На мен в D-Bors ми препоръчаха Nexen WG sport. При тях ги има налични на склад и може да си ги вземеш 2-3ч след заявка. Аз питах обаче за 215/50/17 - 139лв! 235/45 e популярен при Ауди и предполагам ще имат и от него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.

Ще видя каква е отстъпката и ДОТ-а в Диана,ако не ще попитам и при Д-Брос и така.

Но определено ще пробвам въпросния Нексен,макар,че е излязал и вариант (2) WinGuardSport-та ... ама шарката не ме кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.10.2017 г. at 12:16, OkObOkO написа:

 

Миналата зима карах въпросната гума със същия размер на служебна кола. Добре се представяше, но през повечето време я карах на лед/мокро/киша. Хубава гума, но можеш да вземеш и нещо по-евтино, макар че този размер е малко кофти. Аз за личната бих заложил на друг модел при този размер.

 

Здравей колега, благодаря ти за мнението и за съвета, но би ли споделил защо е кофти размера и какви други модели имаш в предвид. А  размера е по табелката на вратата, всички препоръчват да са придържаме към посочените размери от производителя за това е този(става дума за A4 B8 TDI 2.). Избрах по-тясната гума, защото през зимата в нашия регион много рядко има качествено и навременно снегопочистване (ако изобщо го има). Освен това се образуват едни коловози със сериозни дълбочини и за това също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това, че размера е "кофти" - не е така масов като 205/55/16 - съответно е по-скъп, а е една идея по-висок само. Щом 205/60 ти е заводския - придържай се към него. При един бърз поглед в сайта, от който пазарувам от няколко години /не ми се проверява в няколко сайта в момента/дънлопа го виждам на 179лв. Е пред него бих избрал Goodyear Ultragrip 9 - сега ще го карам 3-та зима на лична и съм повече от доволен, цената му е 159лв.  Ако се гледа по-евтини варианти - имаш Nexen winguard Wh2 на 108лв., Kleber HP3 132лв., Hankook и дори Yokohama v905 на 130-140лв./преди години имах v902 - от къде ме е изкарвала с кола, която нямаше никакви ел.системи, много добри впечатления имах/ 

Та идеята ми беше, че за мен този модел в конкретния размер е със завишена цена, която за мен не оправдава с чак толкова качествата му и не бих заложил на него.

Редактирано от OkObOkO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите тестове на зимни гуми на австрийските, швейцарските и немските автомобилни организации вече ги има навсякъде - ясни са победителите (според съюзите).

Умишлено не споменавам конкретни марки - всеки може сам да направи своя избор.

След като толкова дълго време се обсъжда тази тема, все пак има надежда за културата на българския автомобилист и лично аз поздравявам всички, които няма да сложат галоши на по 10 години и по този начин ще се погрижат за себе си и за околните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...