Jump to content

Зимата иде! Какви гуми да изберем? Помагайте


Recommended Posts

на тази сцена, ми се струва само една кола е била с добри гуми:

 

 

някой ще я познае ли? :) 

 

Ако ви отвори филмчето от началото, сцената, за която говоря е от 6:50 до 7:25 мин

 

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 252
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 13.10.2017 г. at 17:40, HannoSLM написа:

на тази сцена, ми се струва само една кола е била с добри гуми:

 

 

някой ще я познае ли? :) 

 

ГАИшниките ?!? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.10.2017 г. at 12:32, nichirenshu написа:

с марковите гуми.

Тия да не са с камъни Сваровски ве, Шпек ?

Екстра са си гумите. Черни, кръгли и спокойно те пренасят от т. А до т. Б ! Виж за WRC ше ти треат „ маркови” !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тихи като за зимни. Иначе в сравнение с летните си бучат и трябва да им се свикне. Коментирам, защото вчера и аз направих първите 20 км. със същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, AALEXANDROV said:

Тихи като за зимни. Иначе в сравнение с летните си бучат и трябва да им се свикне. Коментирам, защото вчера и аз направих първите 20 км. със същите.

Казвай какви са летните и какви са размерите. Щото и на мойте летни им дават 68 dB, но са доста по-шумни от тези... и са само на 1 сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Етикетът на гумата е за шум при преминаване.

Няма голяма връзка с шума в купето.

 

Едни по-меки бордове и шумът изчезва....независимо какво пише на етикета....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, сложихме новите Kleber Krisalp HP3 на втората кола. Возят по-меко и май по-безшумно спрямо летните Fulda (пак нови) Шарката много ми харесва и ако се предствят на лед и сняг добре, ще е супер :)

 

Между другото - взехме ги от avtogumi.bg, тъй като гумаджийниците около нас тази зима са учудващи слабо заредени спрямо миналата (Маргел искат 15 дни доставка, Мотоексперт са спрели да предлгат всичко, освен 5-6 марки...) и съм доста доволен. На третия работен ден пристигнха и са еднакъв (както бях им написал, че искам) ДОТ 3017.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвай какви са летните и какви са размерите. Щото и на мойте летни им дават 68 dB, но са доста по-шумни от тези... и са само на 1 сезон.

Dunlop SP sport maxx RT2 245/40/18 XL 101Y

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, kup0nq said:

ОК, сложихме новите Kleber Krisalp HP3 на втората кола. Возят по-меко и май по-безшумно спрямо летните Fulda (пак нови) Шарката много ми харесва и ако се предствят на лед и сняг добре, ще е супер :)

 

Между другото - взехме ги от avtogumi.bg, тъй като гумаджийниците около нас тази зима са учудващи слабо заредени спрямо миналата (Маргел искат 15 дни доставка, Мотоексперт са спрели да предлгат всичко, освен 5-6 марки...) и съм доста доволен. На третия работен ден пристигнха и са еднакъв (както бях им написал, че искам) ДОТ 3017.

Надявам се да не са променили качеството на Клеберите, карах едни 3 сезона и не си промениха поведението, поне не и чувствително. но бяха HP2. След третия сезон бяха с 8 мм грайфер на пробег 35 000 км. и с доста мек каучук. Баварката си вървеше в снега доста уверено до последно с тях.

4 hours ago, AALEXANDROV said:

Dunlop SP sport maxx RT2 245/40/18 XL 101Y

За по-големите размери може и да са шумни контитата с тази шарка. Интересно се е получило при  теб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, robobug said:

Етикетът на гумата е за шум при преминаване.

Няма голяма връзка с шума в купето.

 

Едни по-меки бордове и шумът изчезва....независимо какво пише на етикета....

Прав си за етикета. Предполагам и меките бордове помагат, но развалят "усещането" за пътя и "представянето"... То като караш с меки гуми би трябвало да е супер тихо, ама точно обратното е .

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много фактори е всъщност, но и ти си прав. Зависи и от формата им, и от смеските ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във неделя от Диана купих два континентала WinterContact TS860, 205 55 R16. Доста са меки и ще изчакам още около 2 седмици да не ги хабя преди да ги сложим. Ще ги сложа отпред, а отзад ще са миналогодишните ми 2 Dayton-а(вече само континентал ще взимам). 
https://diana-ltd.com/tire?21807

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги сравнявам с летните Continental sc 3 (с тях купих колата, дот хх15 или хх16), размерa е 225/50/17, но зимните са XL.  Сравнени с TS 850 са по-безшумни също, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех TS860 225/50/17, защото си бях подготвил втория комплект джанти още от лятото, но интересното е, че в размера на летните (245/40/18) има само от модела TS850P, няма TS860 225/50/17.

Както и да е, от събота до днес врътнах вече 150 километра с TS860 и ми харесват. Отлично спряха на жълтите павета сутринта при по-натоварено спиране, добре се представиха на два обратни завоя с овлажнена настилка. Абе надявам се да нямам като миналогодишните изтръпвания с Бриджстоуна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TS 860  се произвеждат в размери от 13 до 17 инча, затова не си намерил. :)

 

А как е возията с 18-ките, мисля и аз да минавам на 18 летни, като твоя размер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Andy3 said:

TS 860  се произвеждат в размери от 13 до 17 инча, затова не си намерил. :)

Дори и не във всички 17-ки. В 235/55/17 ги няма и взех ТС850П

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, nveselinov said:

ще изчакам още около 2 седмици да не ги хабя преди да ги сложим

 

даже ако искаш почакай до догодина да ги сложиш, ей го къде е зимата почти мина за какво да ги абиш сега.....:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма  да се изхабят, то вече не е толкоз топло, а и контито не е дайтон. Гумата остава мека дълго време.

11 hours ago, AALEXANDROV said:

Отлично спряха на жълтите павета сутринта при по-натоварено спиране, добре се представиха на два обратни завоя с овлажнена настилка.

Сцеплението е на високо ниво на тия гуми, не случайно ги кръщават "Contact". Аз се зарибих и догодина на пролет смятам и летни контита да вземам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...