Jump to content

Прегряване - A3 1.6 (1997)


angata_pro

Recommended Posts

днес докато карах из Пловдив колата ми вдигна 105 градуса,на какво може да се дължи ? 1,6 97г. без газ :)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много възможности.Ниско ниво на охл.течност, термостат,водна помпа, виско или ел.перка , радиатор.....

Колко време кара при тази температура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам през този месец какво е времето в Пловдив. Но ако сега вдига 105 градуса то лятото ще са много повече т.е определено имаш проблем.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си бушоните в кутията над акумулатора!!!!! Преживяно на същия мотор!! Мен ме спаси климатика, тогава искат не искат се пускат перките, най вероятно получават захранване по друга "писта"......Бушоните са три бройки, най-вътрешния е проблемния. При мен 20 годишния ориг. бушон беше с пробити и почти "заварени" крачета от нагаряне......

WP_20160625_14_58_32_Pro.jpg

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да кажа и аз-точно по същия начин ми беше се спекъл на мен този бушон. Кола А3 1.8 98 г. И направо прегря колата, наложи се да спирам защото перките не работеха. Друг е върпоса,че можеше да пусна климатроника и да се задейства перките, ама до този момент не ми се беше налагало да мисля в тази насока. :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се стигне до разтопяването на леглото на тоя предпазител,който е 30А.,явно е блокирала перката.

Оттам може и други поражения да станат по охладителната система,тройник и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се получава и като се използват разни ментета.Предпазителя не контактува добре с пластините в гнездото и започва да грее.Резултата е стопено гнездо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...