Jump to content

Махане на дистроници на А6


ELTORO

Recommended Posts

Здравейте 

Преди два месеца си купих А6 2013 от Германия с адаптив круиз контрол. Това не беше екстра, на която особено държах, но чак като колата дойде в България ме осведомиха за бедствието с дистрониците. Крадат се за секунди, стрували 7-8 хил. двата и застрахователите не ги плщат. В началото мислех че проблема се преувеличава, но напоследък виждам доста зеещи коли със свалени решетки и изкормени дистроници под тях.

За последната седмица на три А8 и една Q7!

Та вече се замислям да си ги махна, да си сложа решетки без дупки и дали е възможно на дисплея да не излиза съобщение за грешка и адаптивния круиз кпнтрол да се конфигурира да работи като обикновен? 

Изобщо някви идеи в тази насока.

Редактирано от ELTORO
Правописна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Congo е единя човек, който има шанс да помогне. Пиши му. Аз лично след празниците ще опитам да направя тази процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като кодирам компютъра, че нямам дистроник, ми излиза грешка EPC на таблото. Може да трябва да сменя лостчето с обикновено, но някак си не ми се занимава. В ибей има плътни решетки за 100лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за постовете.

Засега няма да взимам решение, след празниците ще му мисля.

Към колегата Petri, сподели какъв е резултата след процедурата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете си метални рамки които продава Райно и си карайте с дистрониците, все пак е един вид важна сейфти екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ELTORO моята кола е с добре укрепени в момента дистроници от Raino, но въпреки това тези дни ще опитам да ги сваля. Ще пиша след това дали работата е станала. Иначе е въпрос на време да къртят решетките многократно, макар и да са закрепени и те здраво.

Жалка работа, знам. Но колата ми се оказа доста читава и затова си заслужава да я задържа, а не да я сменям с друга без дистроници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Точно затова не ми се занимава с глупости и ще пробвам да ги сваля. И аз мисля, че няма спасение

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте седят дома, а карам с плътни решетки. В ютюб има клипче как да сложиш черна лепенка и да боядисаш с черен маркер да не ти вади очите с червените иконки за липсващи радари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Petri said:

ELTORO моята кола е с добре укрепени в момента дистроници от Raino, но въпреки това тези дни ще опитам да ги сваля. Ще пиша след това дали работата е станала. Иначе е въпрос на време да къртят решетките многократно, макар и да са закрепени и те здраво.

Жалка работа, знам. Но колата ми се оказа доста читава и затова си заслужава да я задържа, а не да я сменям с друга без дистроници.

Не мисля, че има смисъл.Моята кола я знаеш, паркирам я къде ли не и нямам проблем.На много хора направихме колите, да чукна на дърво няма изревал.

По начинът, по който са укрепени само и единствено могат да бъдат взети с рязане на голямо парче от бронята със зеге.

Много ги мислиш нещата, карай си колата и й се кефи ;)

 

Ако все пак толкова държиш да ги свалиш се обади да ти дам жокери как да ги демонтираш планките.

7 minutes ago, gogotzanovsf said:

Когато ти дава грешка и си лепнал лепенка и си пръснал със щпрей,темпомата работи ли ти ?

Какви са тези неща, не ви разбирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Raino написа:

Ако все пак толкова държиш да ги свалиш се обади да ти дам жокери как да ги демонтираш планките.

 

Да, ще звънна вероятно. Ще звъня и за друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро пита, ако ги няма радарите темпомата дали работи, а отговора е не работи за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че и start/stop - a не работи.

За мен огромният плюс на дистроника е не като активен темпомат ами заради pre sense опцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старт/стоп-а може да се прекодира. То е ясно, че с дистроник е по-добре, но в такава държава живеем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Изскочи опция при мен и тази седмица смених направо колата, за такава без дистроници :)

За някои съм сигурен, че това звучи много крайно, но изпадна добра оферта и се възползвах. Сега поне тях няма да ги мисля вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...