Jump to content

Много висок разход


ИванD

Recommended Posts

Моя на 3.0тди 233к по-борд е 11л/100км реално по-колонка около 13-14 мах карам я в Пловдив има си задръствания и къси растояния !

Не виждам кой знае каква разлика от лятото и зимата около 1-2л/100км максимум да е !

Няма как да е нормално 3.0тди да гори 20л/100км 

Другата кола която карам е сложебна (порше Кайен 4.8 v8 бензин тунингована в мансори и е 909коня )

Пеи нея разхода е около 25л/100км градско !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изпускателната система всичко е премахнато-егр,дпф,катализатор,вихровите клапи са спрени,редовно я продухвам на 4100 оборота.20/100 беше разхода само няколкото дена с големия сняг и нечистени улици,днес си беше 15/100 в града средно.Не казвам,че постоянно е такъв разхода 20/100.Това е положението,интересно ми е- KAINY като смениш дюзите,ще падне ли разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука на всички колите са им на по 200 хиляди ако ги питаш. Трапера ако по борд ти дава 11, а на колонка 14, значи може да ти пикаят дюзите. Задръстванията в който и да е град на България, не могат да се сравняват с тия в София, както и броя на светофарите, аз например за 3 километра път имам 4 светофара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не знам кои какво си играе да връща,мен не ме бърка колата на колко е,важното е да бачка яко мотора.И той си бачка.Нищо не трака,нищо не хлопа,аз съм много доволен от колата,покривам и разходите,стана втора година и се кефя максимално .Разходи,данъци,вървят си.Не тракат веригите,няма никакви вибрации мотора.С сменени масла съм на дифовете,раздатката,скоростната кутия,двигателя ред лаин,с промивка и добавка аркоил 9300,ролки,ремъци,обтегачи,амортисиори,термостат,чисто нови зимни гуми мишелин 18,монтирах преден парктроник ,е в момента не работи де,гледам си я като дете,ама никъде не ме е оставяла,и мога да разчитам на нея.Тва  е невероятна машина,гледах ги днес в мобилето до 2011,не си заслужава да се сменя.Ако ще и на 400 хиляди да е,мотора мърка направо,и откакто стефан крематора си поигра с нея,стана супер машина,доволен съм от нея,и разхода дали е 14 или е 18,не виждам разлика честно казано.

Преди 3 часа, mili 75 написа:

Тука на всички колите са им на по 200 хиляди ако ги питаш. Трапера ако по борд ти дава 11, а на колонка 14, значи може да ти пикаят дюзите. Задръстванията в който и да е град на България, не могат да се сравняват с тия в София, както и броя на светофарите, аз например за 3 километра път имам 4 светофара.

Аз за един километър път имам 5 светофара.И е нагорнище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега явно скоро не си бил в Пловдив! За 45мин немога да да мина 4км,не казвам че в София е по-малко но в момента с новите ни светофари е ужас!

Ем уж не пикаят! Ама до сега не съм карал кола която да показва абсолютно точно! До преди 6 месеца карах а8 w12 2015 и там разликата беше с около 10л/100км от борд и колонка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 17.01.2017 г. at 14:00, trapera94 написа:

Моя на 3.0тди 233к по-борд е 11л/100км реално по-колонка около 13-14 мах карам я в Пловдив има си задръствания и къси растояния !

 

 

Преди 10 часа, trapera94 написа:

Колега явно скоро не си бил в Пловдив! За 45мин немога да да мина 4км,не казвам че в София е по-малко но в момента с новите ни светофари е ужас!

 

Значи за 45 минути минаваш 4 километра и ти дава разход 13-14 макс, евала. Ама според мене не си обективен, това 13-14 сигурно ти е смесено за целия резервоар, а не за постоянно къси разстояния по 3-4 километра, при които колата не може да загрее. Затова не знам кой измисли тая тема, но се пишат пълни глупости в нея, всеки извадил някакъв частен случай и го постнал тука. Видиш ли без да знаят при какви условия е изхарчила 20/100, колата веднага се обявява за милионник, и собственикът и голям балък на фона на останалите, които едвам са минали 200 хиляди. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-c6-fl-lift-3-0-tdi-240km-2009r-quattro-sedan-automat-zarejestrowany-ID6yk79Z.html

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти да си видял някаде да съм написал,че само на растояния от 3-4км ? Това е разход който включва и карания и след 7-8вечерта когато няма движение !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, mili 75 написа:

Тука веднага е на 110 000, примерно. Тази може и да е карана на дълги разстояния и затова изглежда добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей писа колко излиза, че разбирачите веднага ще те питат на колко хиляди километра е колата, ако кажеш че харчи 20/100.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карат се заради циганския манталитет на българина, за това се карат. Умреляка няма пари да слага нафта, ама купил тройката дизел дето отзад пуши като тец. Няма пари за дюзи, филтри, поддръжка за това ходи Стефан да им корми катализатори, филтри, егр-и. Отделно отваря три теми да пита не може ли само горния обтегач да смени :( ма не може ли с 20 лева да долеем масълце и родилата скоростна кутия да я закрепим и все такива дебилщини, рожба на родната мизерия и малоумие. Щото българина не е влизал в официален сервиз откакто се е родил, ма кара Авди и беенве само :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И чат пат влезе някой у форума с 5-цифрен месечен доход дето кара 2.0 ТДИ ръчка на предно, да обясни как има мега много пари, ама предпочита да кара казан и той.. :hilezh::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се забавлявам(добронамерено) като чета из форума, но сте много прави за това.Имам един познат който си купи А6 3.0 тди , преди няколко месеца и естествено още не е сменил абсолютно нищо.Нито по двигател нито скоростна кутия(автоматична).

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що какво трябва да му сменява ако колата си е наред:gruebel: Или е така за адет да изръси 4-5 бона по сервизите.Няма да отида аз на една почивка или няма да си купя хубави дрехи а ще наривам пари в някакво желязо:stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купена от автосалон в България, дали е сменяно масла и филтри, а при автоматик мисля компромис със потдръжката не трябва да се прави по мое мнение.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук оставам с впечатление че всички само в Порше ходят да им сменят маслата и филтрите и са дали по 3500лв за смяна на вериги... не знам тази тема защо е още жива като само предизвиква дразги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавата новина е,че се напълни с тез 4ф,и голяма част от собствениците им нищо не сменят,защото няма нужда,и предполагам до две години моргите ще са пълни с тях,и ще има резервни оригинални  части на поразия,когато му потрябват на човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега N1995 ти данеби да си сменял DPF с оригинален и то в оторизиран сервиз,че се възбуждаш толкова

Изпратено от моят D2303 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...