Jump to content

Не мога да открия от какво тропа


sweetlioo

Recommended Posts

Пари има. Днес взех заплата и утре поръчвам предни, задни амортисьори и пружини. 

При мен по PR кодовете отзад е 1BA+0YG с номер по ЕТКА 8E0511115CP, но какво означава всичко това? А дали в момента реално е това на колата не знам, защото по задните пружини не успях да видя никакви цветни обозначения, а и самата кола изглежда доста ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 169
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не, искам първо да разбера разликата, защото не съм сигурен, че това което в момента е на колата, е това което е излязло от завода. Ако знаеш, може да ме информираш, но предполагам е към 100 лв. +- 20 лв. на брой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, МММ1 написа:

 

Тази тема стана като турски сериал ... Краят не се вижда ... Пари също няма.

Май повече прилича на евтин екшън-знае се още от началото че накрая ще се сменят амортисьорите и всички ще заживеят мирно и щастливо,но трябват едни 10-20 страници пълнеж.

Колега,ако ти се харчат пари и държиш всичко да е перфектно взимай едни нови пружини по номер на рама за твоята кола.Ако можеш да преглътнеш някакъв компромис - в първата морга където намериш кола като твоята и със същия като твоя мотор отнасяй пружините и със спестените пари си купи бира. 

Тези кочини могат да погълнат огромни суми за поддръжка.И накрая пак ще има нещо дразнещо за правене. А времето за бира изтича с всеки ден ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, tisho_psg написа:

.... в първата морга където намериш кола като твоята и със същия като твоя мотор отнасяй пружините ..

Това му предложих и аз, като задните да са задължително от Авант.

Цената на нови пружини ми е неизвестна но предполагам, че е над 230лв.бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сигурно е така, относно пружините от морга, но не съм съгласен с насоката на темата. Колата тропа отпред, а аз искам да си сменя пружините отзад, защото ми се струва мека и ляга доста, когато се качат трима човека. Просто, за да не отварям нова тема, питам каква е разликата в пружините. Основната насока е да се разбере от къде тропа при мен, а явно и при доста ползватели на Б6. До сега съм сменил абсолютно всичко отпред, ОСВЕН амортисьори и рейка. Сменям този месец амортисьорите и ако продължи да тропа спирам да се занимавам, защото както каза, за бира няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, МММ1 said:

Цената на нови пружини ми е неизвестна но предполагам, че е над 230лв.бр.

 

За моите задните - таман толкова.

 

Най-накрая утре ще взема да звънна на моя човек, дето ми ги сменя и ако ги пази старите (а ми се струва че преди седмица сякаш ги видях там в сервиза) направо да му ги пратя като подарък и да се кротне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините ти отзад са или по-твърди (по-ниски и дебели) или стоковите,но омекнали и съответно оказващи по-малко съпротивление. Ако сменяш и задни амортисьори е хубаво да работят с отговарящите им пружини.Иначе ще се умрат по-бързо.Смени си на първо време предните амортисьори,виж има ли резултат и тогава го мисли за задни пружини и амортисьори.

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, sweetlioo написа:

PR кодовете отзад е 1BA+0YG

 

1BA - вид окачване ( в случая обикновено - стандартно )

0YG - товарен индекс ( в случая 7 ) - колкото по-голямо е числото, толкова по-твърда е пружината

п.п. 1 - Тея индекси са до 22 ( 24 ) според модела автомобил, но не трябва да се прекалява все пак.

п.п. 2 - не е задължително от авант да стават и на седан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, royce написа:

Светльо, съвсем сериозно, искаш ли ако ги намеря да ти ги пратя?

E нямам против, както казах, искам да ги сменя, защото не ми харесва как кляка и няма да откажа подарък. Основното е да спре да тропа и покрай предните амортисьори, ще сменя задните и пружините с тях. 

Стана ми интересно, че в ЕТКА има мнооого различни пружини и цветни означения, които не знам какво значат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, sweetlioo написа:

Стана ми интересно, че в ЕТКА има мнооого различни пружини и цветни означения, които не знам какво значат.

 

Ти чете ли к'во писах над твоя пост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, royce написа:

Имаш късмет. Утре или вдруги ден ще ги взема и ще кажеш къде да ти ги пратя.

Добре, ще ти пиша сега на ЛС.

 

Преди 2 часа, KCV написа:

 

Ти чете ли к'во писах над твоя пост?

Да, но пак не ги разбирам тея теглови индекси и при положение, че написах какво е моето, кое е по-здравото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Доста добра стойка се е получила. Аз все още не намирам време за моята коруба. Шантавият проблем си продължава, ту тропа - ту не. Взех предни и задни амортисьори Kayaba, като ги сменя ще пиша. Пружините и те са на изчакване, просто нямам време да я разчекна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей аз имам същият проблем Б6 2002г. потропва отдоло в краката в ляво и дясно на неравности от една година и половина  но съм сменил предните  амортисъорите с закс без тампоните защото са здрави. тампони на стабилизираща щанга и тампон на кутия  и пак тропа сега е разглобена за да се види от какво е и казват всичко е здраво ...рейката също това ми е пети майстор ....

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същата работа, при който и да я откарам, казва, че всичко е наред. Амортисьорите не съм ги сменил още, но ще ги сменя скоро и се надявам да се оправи, защото...:wall::steinigung::stupid:

Ако откриеш нещо при теб, пиши и в тази тема, че явно при този модел Ауди, това е характерно изразяващ се проблем, без ясен източник. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко по-ясен искаш да е проблема? 200 човека ти обясниха, че е от амортисьори и ти още не си ги сменил и се точат локуми от край време в тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказа се неподготвен. Аз, ако не си забелязал, не бях и писал в темата от времето в което казах, че поръчвам амортисьорите, защото нямам време да ги сменя. А както колегата е писал над мен, а и в неговата тема, той има същият проблем, но е сменил амортисьори. Пък ако не ти се дъвчат локуми, пропусни темата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да спомена само, че колегата, който иска да ти подари пружините си е със 1BE окачване (спортно/ниско/твърдо), а ти искаш по-висока задница. Казвам го за да не си играеш да ги сменяш - няма смисъл.

Търси от авант, но с нормално окачване + нови предни амове и тампони.

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.04.2017 г. at 20:06, sweetlioo написа:

Изказа се неподготвен. Аз, ако не си забелязал, не бях и писал в темата от времето в което казах, че поръчвам амортисьорите, защото нямам време да ги сменя. А както колегата е писал над мен, а и в неговата тема, той има същият проблем, но е сменил амортисьори. Пък ако не ти се дъвчат локуми, пропусни темата. 

Здравей колега откриха проблема при мен, сега само чувам гумите как топуркат по неравности. След разкачане на цялата предница  иначе никой не можа да хване какво е. Излезе двата долни предни носачи където са хванати  амортисъорите и двете биалетки към тях ,ако си ги сменял виж какво проверявахме също ,тропане може да има и от тампони на мотора те са с датчик ,амортисъори който аз бях сменил,и магарето да не са се  разхлабили  болтовете . аз също мислех че е рейка но ми казаха няма как да е... като няма луфт и не тече  .Успех ти желая но ако всичко си сменил би трябвало да са амортисъори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...