Jump to content

Неработещ АБС


Donmitio

Recommended Posts

Колеги помагайте.трябва ми абс за ауди а6 .2006г не мога да намеря ето и номера 4f0 614 517к.ще съм благодарен за всякакви насоки. Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS  на А6 C6 е наследник на ABS на А6 C5 по проблеми :steinigung: вътре в него прекъсват връзките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах проблем и си взех втора ръка за 250 лв. Виж тук някой продава за 300 лв нямам нищо общо с човека или обявата да не кажете,че пробутвам нещо просто помагам,защото и аз го имах проблема но си намерих по евтин просто.

https://www.olx.bg/ad/abs-abs-audi-a4-b7-i-audi-a6-c6-4f-2006g-audi-a6-ts6-a4-b7-ID6lnOM.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам при мене точното което пишеше на диагностиката беше "Датчик спирачно налягане". Доколкото помня имало 2 датчика в блока на АБС, но нямало как да се сменят така ми казаха и затова незнам как стоят нещата с ремонта, ако имате някаква представа помогнете на колегата да го ремонтира, може би ще е по добър вариант от втората употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях на всички обяви в мобилето. Никой няма този номер с К отзад. Навсякаде по моргите ми казаха че ги търсят много тези АБС- си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го в Алегрото за 600 злоти: http://allegro.pl/pompa-abs-audi-a6-c6-4f0-910-517-k-4f0-614-517-k-i6703740648.html

 

Сложи още стотина злоти за доставката до България и общо ще ти излезе около 320 лв.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя също е буква К,аз си го ремонтирах  но на 3тия месец отново измрънка,тези дни като се наканя ще го отварям отново.Лошото е че в този блок се прекъсват повече връзки и не съм сигурен дали има смисъл да се мъча...ще го пробвам още веднъж  и ако не стане червен картон и го сменям .Иначе мрънка за този сензор защото прекъсва връзката към него.

20170125_134243.jpg

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След нагряване метализираната площадчица към нишката не се задържа дълго за керамиката.

Хубаво е да се работи на ниска температура с бакърена човка и нискотемпературен припои.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че се прекъсват нови нишки а не тези които аз съм запоявал...поне при моя  ABS  е така :).Имаше един в Ибей UK за 120 лева с доставката и то буква К, ама моя нали се задържа 3 месеца  и реших че е ОК,но за съжаление пак измрънка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми прекъсват се обикновено съседните на тези около които работиш - от високата температура на човката. 

Тук както и при симтеците на опелите, а и при CVT блокове на автоматите проблема с нишките е сходен и си иска добър опит с подбрана точна темпиратура и припои. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опита не е проблем!За съжаление бяха прекъснати тези които нямат  допирна точка с тези които съм запоил.Ако трябва да бъдем точни тук въобще не трябва да става дума за запояване с поялник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че се прекъсват от вибрациите,последния опит ще е наистина последен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/26/2017 at 7:17 AM, CVT said:

Има го в Алегрото за 600 злоти: http://allegro.pl/pompa-abs-audi-a6-c6-4f0-910-517-k-4f0-614-517-k-i6703740648.html

 

Сложи още стотина злоти за доставката до България и общо ще ти излезе около 320 лв.

 

И за по-малко излизат там даже :) Само за инфото, онзи ден поръчах задни спирачни апарати и ми взеха 230 злоти (стотина лева) за доставката. Като взимах предните апарати с дисковете пак някъде около 200 злоти ми искаха. За модул са ми искали 100 злоти, което засега е минимума който съм плащал за доставка, но имайки на предвид безумно ниските цени (на някои неща), то доставката си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само едно табло съм поръчвал от там - поискаха 115 злоти за доставката.

 

Специално за този ABS е по-добре да се поправи отколкото да се поръчва, защото новия (който не е нов) рано или късно ще развие същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...