Jump to content

Време е да се погрижим за кожените си салони


mitev6466

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Тъй като времето се затопля мисля,че идва и времето за почистване и намазване на кожените салони.Аз съм с малък опит в тези процедури затова искам вашето мнение, как вие потдържате вашата кожа с какви препарати и какви методи. Ще бъде в полва не само на мен но и на други като мен. Моята кожа е черна NOK/NK е по номер и незнам дали е естественна тази кожа или не. 

Всяко мнение ще е от полза дано не е проблем,че пускам нова тема.Четох предишните и все пак може да има нещо ново което да споделим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега и аз съм в същото положение. Преди няколко дни си взех този препарат от кауфланд. Мирише малко кофти докато се нанася но след това бързо се отмирисва което ще рече че не е проблем или поне за мен. 

Имах някакви дребни петна по кожата който с малко по упорито търкане се махнаха и може би стана една идея по мека след цялата процедура. 

IMG_20170222_161301.jpg

IMG_20170222_161254.jpg

IMG_20170220_222325.jpg

received_1459569280740675.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един сайт cardetailing, или нещо такова беше. Имат професионални препарати, които не се намирст по големите вериги магазини. Аз ползвам на Chemical guys leather cleaner-a и leather conditioner-a пак на същите (по препоръка на колега от форума). Брутално добри са! :) След почистване и нанасяне на conditioner-a, кожата не седи лъскава и мазна, а матова, както си излиза от магазина. И мирише на кожа :)

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих си да го изпробвам и аз този препарат на ауди, цената му идва колкото chemical guys-a, който е близо 500мл - 50лв.

Преди да го нанесеш, какъв почистващ ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, pe6koo написа:

Мислих си да го изпробвам и аз този препарат на ауди, цената му идва колкото chemical guys-a, който е близо 500мл - 50лв.

Преди да го нанесеш, какъв почистващ ползваш?

Не чистя всеки път.Иначе чистих един път с това от Автореновация.На много места ми свали боята направо.Салона ми е светъл и стана много кофти на някои места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako e боядисван преди това, с почистващия препарат пада боята. Пробвай на кожата на кората на вратата, там не би трябвало да свали боя, понеже тщджамбазите корите не ги боядисват. Аз ползвам cleaner-a и четка със средно твърд косъм, като си мислих, че салонът ми не е мръсен. Останах потресен колко мръсотия излезе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не е боядисван.С други препарати няма проблем,но с техния трябва да се  работи бързо.Ако малко прекалиш с търкането и времето  и излиза до основа.Много е кофти за поддръжка този светъл салон.Втори път няма да се наиграя така.Черния си е чиста работа.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз използвам основно лосион Turtle Wax в последно време. като започнах да карам коли с кожени салони много си играех с поддръжката: първо с влажна кърпа минавах, после деликатно с лосиона. Сега направи си изливам на седалката и с ръка го разнасям равномерно като слагам достатъчно, така че да остане прилично количество на повърхността което след това да попие в самата кожа. Това се повтаря поне 2 пъти в месеца, като лятото и по-често,а зимата може и 1 път в месеца зависи от употребата на колата най-вече всъщност.

препаратите се определят най-вече от целта, дали да се подхрани кожата или да се почисти. от марките Turtle Wax, Sonax, Nigrin, Ma-Fra което и да се вземе няма да се сбърка. днес в Бриколаж видях, че предлагат боя за авто кожени салони на спрей, което до сега не бях виждал в този тип магазини.

забелязвам обаче, че на аудито кожата й отнема към 24 часа да попие окончателно докато при други докато стигна до задните седалки предните вече са сухи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на БМВ препаратите, по-хубави са. Само да мога да накрам и някой от автомивка да ги ползва вместо мен, че нямам време да лъскам седалки ще е великолепно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добро от крема нивея няма, ама е кофти за нанасяне и е добре после колата да не се кара някой друг ден че да попие хубаво.

 

Иначе и аз от доста места чувам все хубави неща за на БМВ препаратите, ще ги пробвам някой път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията тези дни и аз почвам процедурата, но има ли нещо специално по нея особенно при почистването каква четка или парцал се ползва, тъй като колегата спомена за четка с мек косъм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мек косъм няма да изкараш цялата мръсотия. Ползва се четка с къс и сравнително твърд косъм. Това е по съвет на мои приятели, които с това си вадят хляба. В началото отказвах да ползвам твърда четка, да не надера кожата, но след като ги гледах как работят и клипчета в нета се престраших :)

И все пак, пробвай първо на по-незабележимо място и ползвай кърпа, по която ще е видимо ако препарата сваля цвета . Ако салонът ти не е "освежаван" от накой джамбаз, не би трябвало да имаш проблем

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам почти всички само мажат седалките с кремове, нещо за почистване преди това да препоръчате. Кожата ми няма цепнатини, а по-скоро е на бръчки на места и между тях е много черно. Салона е бежовия.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисти се с твърда четка и сапун, има и специални препарати за това. На беемве нещото е три в едно чисти страшно и после с другото подхранва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това ползвам, но чак пък да е най-д
Meguiar's също се водят едни от най-добрите продукти. Но преди да се маже с кондишънър трябва да се почисти качествено, иначе запечатваш мръсотията
9058206Z.jpg

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...