Jump to content

Парктроник на Б7


NITRO1

Recommended Posts

Мисля да слагам парктроник отпред и отзад на колата, какъв бихте ми препоръчали и евентуално цена за монтаж и на самия парктроник.

Сега говорих с един майстор, който бил слагал преди, но вече се отказал защото били много бъгави и правили проблеми, ако не са фабрични. Но аз реших да се допитам тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре от морга - фабричен.

По-скъп но доказано качествен и т.н

А обяви преливат за В7-ци на части в нета ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма проблем само да ми остане малко време да се разровя из нет-а, предполагам, че няма значение дали колата е дизел или бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-добре иди в Ауди от колкото да питаш в морга

-един паркинг сензор в морга е 50лв на не нам колко години работа,

верно не съм питал за зумер,окабеляване може и модула да е нужен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко глупав въпрос, но след разкодиране на вин-а излезе това :

7X1 Park distance control

 

Дали не е нещо подобно на парктроник, което да трябва да се активира или е заготовка за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали има връзка с това, но при първо палене, като включа задна и издава звуков сигнал. След това като карам и се наложи пак да включвам задна звуковия сигнал не се появява. За самия парктроник как да раазбера дали го имам физически, позадната броня има някакви букси, но аз мисля, че това са технологични отвори за заготовки за парктроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фабричен заден парктроник и включване на задна предавка има звуков сигнал/винаги/.

Тази Б7-ца е с фабричен такъв:

 

8099361o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, tonko2.0T said:

При фабричен заден парктроник и включване на задна предавка има звуков сигнал/винаги/.

Тази Б7-ца е с фабричен такъв:

 

8099361o.jpg

Ами същите датчици ги имам и аз на моята задна броня 4 на брой, как щях да се нашия само с някой китайски боклук. И сега въпроса - на какво разстояние действа, появява ли се нещо на дисплея, като оставащо място до другия автомобил защото при мен няма такива неща. Да не би да трябва да се отключи отнякъде?

26 minutes ago, ceckoguide said:

Колега къде си разкодирсл вин-а?

nemiga.com е сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, колеги,

 

Да задам един въпрос във връзка с темата и да я ъпнем малко, тъй като я смятам за интересна. :)

Потърсих специално за B7 из темите, но не открих това, което ме интересува.
Въпросите ми са следните: (става дума само и единствено за оригинален паркторник, а не китайски)

- Следва ли всяка B7-ца да има маркировки от вътрешната страна на бронята за разпробиване и поставяне на датчиците?

- Какъв е комплекта, който се закупупва? Датчици, модули, кабели...

- Каква е сумата на целия комплект - стар или нов?

- Монатажът на цялата система налага ли разглабяне на нещо в купето - средната конзола, кори и други такива подобни или отзад около бронята си има букси, в които порсто трябва да се включи?

- Доколкото разбрах от няколко теми, оригиналните парктроници нямат визуализация на дисплеите на RNS. Изобщо как визуализира или сигнализира оригинален паркторник на B7 и има ли различни модели?

- Има ли нещо общо с огледалото за обратно виждане(в купето, а не страничните)?

 

Благодаря предварително! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с Б7 но без РНС и с оригинален парктроник и само звуков сигнал има, в същото време в един сервиз ми казаха че можело да се направи да визуализира на РНС-а понеже аз имам, в крайна сметка си взех китайски за 10-11$ и си свиркам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с китайски на пасата, сега на ауди-то имам оригинален и честно казано, няма нищо общо. Оригиналния не се визуализира на навигацията, но не ти и трябва. Свиква се със звуковата сигнализация много бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригинален. Не се мютва. Освен ако не броим аз като го изключвам, защото аз вече направо съм се автоматизирал, в момента в който ръгна задната и изключвам плеъра :mhihi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, останаха няколко кратки неща да разберем всички :D 

Следва ли всяка B7-ца да има маркировки от вътрешната страна на бронята за разпробиване и поставяне на датчиците?

- Какъв е комплекта, който се закупупва? Датчици, модули, кабели...

- Каква е сумата на целия комплект - стар или нов?

- Монатажът на цялата система налага ли разглабяне на нещо в купето - средната конзола, кори и други такива подобни или отзад около бронята си има букси, в които порсто трябва да се включи?

- Има ли нещо общо с огледалото за обратно виждане(в купето, а не страничните)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...