Jump to content

Audi Coupe багажник покрив


slona

Recommended Posts

Купето има от двете страни на покрива по два надлъжни отвора  около 8 см. Или имат тапички или са запечатани със силикон. Там влизат гредите за багажника Screenshot_20170402-124114.pngfree image hosting Screenshot_20170402-124109.pngfree picture upload

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата отвора с тапичките са ми ясни,

не ми е ясно само дали има разлика между:

1/ширината на тавана на Audi coupe b3 и Audi coupe b4?

2/ Дължината на процепите между Audi coupe b3 и Audi coupe b4?

3/ Разстоянието между двата процепа на Audi coupe b3 и Audi coupe b4?

....Аз имам купе б4, ...затова търся с рулетка:) б3 купе за да си отговоря на горните три въпроса,

...или някой, на който са му под носа двете(б3 и б4) може просто да каже, че покривите на б3 и б4 са еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен два въпроса - тези, които се водят универсални греди - дали стават за Купе?

 

И втория ми въпрос - в Метро предлагат пак универсални багажници за велосипеди за задна врата, дали ще има проблем със спойлера на колата?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя се води "универсален", но е на Thule. Сложих го в кавички защото е универсален за коли с 4-ри врати. Слаган е на Пежо 605, Б4 седан, Митсубиши Галант седан, Фиат Мареа комби с надлъжни греди. Опитвал съм на Пежо 206 с 2 врати - нестава. На същия модел с 4 врати става :) Като го гледам няма да стане и на Купе :) Съвета ми е да го вземеш с вариант за връщане и да го наложиш ако стане добре, ако не поне да го върнеш. 

ЕМ Комплект предлагат много такива багажници - не са Thule, но са на половин цена от въпросните :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Този багажник(линка по-долу, който съм дал) е за ауди 80 след 91 г., т.е. това трябва да е б4.

Въпрос тавана на 80 б4 и тавана на купе б4 еднакви ли са?

...80 б4 - същите процепи като купето  ли има за багажник на тавана?

 

http://store.emk-33.com/product/1124302/bagazhnik-naprechen-audi-80-1991.html

 

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите Б4 седан нямат и двете такива отвори, или поне аз не съм ги виждал. Закачвам го отдолу и после като затворя вратите уплъненията им лягат върху планката. Седан и Авант имат рамки около страничните стъкла, и за това става, Купе и Кабрио са без такива и трябва нагане и гледане на място :(  

Линка дето си дал е за комби вариант със надлъжни греди и се захваща за тях. 

 

Едит: Щом като имаш отвори търсиш багажник за тези отвори. Друг няма да стане или ще стои като подарен. Влизаш в сайта на Thule намираш модела за твоята кола, след това или оригинал или аналог със подобен захват. При автомобилите с 4-ри врати по-лесно стават от един на друг, при двувратите е точен модел за колата. Може да провериш и тези http://www.escadra.bg

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес слагах и махах моя багажник и видях едни обозначения с бели стрелки под уплътнението на всяка врата. Пипах и натисках в участъка, но на пипане не открих отвори като на купе. Предполагам това е обозначение за мястото където се монтира оригиналния багажник - в смисъл на тези точки е разпределена равномерно масата от таванния багажник? Ако имате други теории - давайте :) Някой със седан да се загледа и ще ги види - може пък при него да има нещо друго :)    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно там се слага багажника, нищо не се сваля, просто на стрелките ляга скобата за багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За Б3/Б4 седан Thule дават основа "754" и 5 модела греди... Основите много приличат на тези които търсиш, но струват само те 230 лв. Отделно греди, евентуално ключалки... :) Смея се защото се видях в чудо и аз преди време за такъв за Пежо 206 с 2 врати... Купих си го нов на Thule за 800 лв. След 3 месеца Пижо умря :) 

 

Честно казано, ако имах голяма необходимост от таванен багажник бих отнесъл на секундата тоя от линка - още повече, че е правен за модела и цената е повече от добра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Тоя от линка ли?...Една седмица му се молих на тоя - първо линка беше умрял,10 имейла да го съживи, после не бе сложил БГ за дестинация - нови 10 имейла и разправии, и накрая каза сори не може ... сигурно се усъмни .че му казах, че нямам кредитна карта и помолих приятел да го купи за мен, като му обясних на англичанина.....приятеля му писа и той 10 имейла, на края не издържах и се отказах,помолих го за всякакви начини за доставка до София,.... айде стига толкова!

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да добавя, че оригиналния номер на ауди за тези напречни греди е 895071126.

Ако случайно някой знае някакви координати на морги или магазини втора ръка за багажници в Германия, моля да ги напише. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли познат в англия да ти го купи и прати?

Ако моето купе беше в движение досега да го бях отнесъл- ама още не съм го започнал.

Нали знаеш приказката --когато силно желаеш нещо намираш начин.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...