Jump to content

Start-stop + Hold Assist


oci

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам малко индиянски въпрос. Как функционират тези две системи в комбина(ако приемем че автоматичната ръчна изобщо се казва така както съм написал)? Проблема ми е че като спра, колата гасне, но пусна ли спирачката за да си стои автоматично на ръчна, веднага се пали пак. Това може и да е очаквано поведение, но ми изглежда доста непрактично :)

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, как очакваш да потеглиш, ако не запали...така работи старт-стоп-а пускаш спирачкта пали, просто свикни кога да я пускаш, холд асист е друго, а при С-троник използва спирачките вместо конвертeра на Типтроник-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е въпроса, че не очаквам да потегли ако е пусната автоматичната ръчна. Тоест искам хем да не държа спирачката по сфетофарите, хем колата да стои изгасена и като дам газ - пали, освобождава и тръгва. В момента реално това със задържането на колата автоматично е неизползваемо...

 

Явно искам твърде много от Ауди :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, използваемо е, като псунеш спирачката колата пали и тръгва, а не връща назад нали ?

Доста повече играчка ми се струва да дърпаш ръчна по светофарите да махаш крака и т.н. вместо да си държиш спирачката, било то в наклон или по равно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не знанието ми на точните имена на системите те обърква. Аз говоря за тази система, която като спреш някъде пуска ръчната(и светва едно зелено P). От тук натам дори да е на равно или по надолно колата, вече няма нужда да си държа крака на спирачката и дори да пусна спирачката колата няма да тръгне напред(както би направила при липса на такава система). Самата системата се контролира от едно А точно зад бутона за ръчна спирачка.

 

Въпроса е че тази система е абсолютно неизползваемо в комбинация със старт-стоп, или поне аз не съм намерил как хем да се гаси колата хем да не трябва да се набирам на спирачката докато чакам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе сигурно греша, ама аутохолд на автоматика съществува ли? Какъв му е смисъла?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла е да не държиш спирачката докато си на светофар примерно..Ауто холд имат само автоматиците и то не всички,екстра се води.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на ръчки много съм го виждал, ама за сефте чувам, че било екстра на автоматика. Моята ръчна кат дам газ авоматично се изключва, ама не се включва автоматично или аз не знам как да го активирам. Честно казано едва ли бих го ползвал след 10 години автоматици толко съм свикнал да натискам спирачката, че вероятно ще ми трябват години да се отуча.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм виждал Ауто холд на ръчка?Може и аз да греша.Или говорим за некви различни неща?При теб на 4Ф-а като си на ръчна и си сложиш колана,при тръгване  ръчната се изключва автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Аутохолд съм виждал на Ку5 2.0ТДИ с ръчни, на Пасат със същата конфигурация. До клкото си спомням се активираше с дърпане и зъдържане на на копчето на ръчната. Като ективно и спреш някъде на таблото светва зелен знак с краче и педал. При потегляне/отпускане на суединителя на скорост, лампата гасне и тръгваш. На Ку5 съм му врътнал няколко К км и ясно си спомням как съм търсил от къде се спира и как собственика ме е псувал да му го пусна отново.

Сега той като кара моята кола ми изключва сигнализацията за мъртва зона, добре че е на копче.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауто холд има и при ръчните кутии.Води се асистент за потегляне по наклон.

Поне на моя бивша каручка го имаше,ако не става въпрос за съвсем различно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз малко се разочаровах от комбинацията на AutoHold със Start/Stop системата в Ауди. На BMW е друг принцип - натиснеш спирачката - включва се Autohold-a и двигателя гасне дори и да си махнеш крака от спирачката. С леко подаване на газ пали и с повечеко потегля и изключва системата. По-удобно е за мен, но в крайна сметка е въпрос на свикване. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

AutoHold е система за потегляне при наклон примерно си на 20см пред вратата на гаража си и като пуснеш спирачката колата винаги тръгва по наклона кутията не тръгва веднага назад 

Това че някои го мързи да държи спирачката по светофарите е друга тема на разговор и мен ме мързи и го ползвам често,старт стоп системата я прекодирах наобратно че много пък ме дразни това гаснене и сега за да работи трябва да я включа 

Така че пичове тая система не е направена за калпазани като нас а да пази броните от авария 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

   това трябва да свърши работа които има ваг ком знае как да се справи не е нещо сложно 

аз лично доста неща промених по колата с прекодирания

 

Деактивиране / запомняне / инвертиране Старт & Стоп : 

- модул 09-Cent. Elec. 
- въведете кода за сигурност (20113) 
- Адаптация на канал 34: 
извадете 4 от стойността -> Start & Stop винаги са деактивирани 
добавете 32 към стойността -> запаметяване на последното състояние (състоянието Старт & Стоп при стартиране на двигателя ще бъде последното при изключване на двигателя) 
тест и спаси 
В допълнение към тези стойности, ако добавите 64 към стойността, светлината на бутона Start & Stop ще се обърне: изключена, ако функцията Start & Stop е деактивирана и включена, ако функцията Start & Stop е активирана 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, 

С А4  B8 съм. Пробвах описаните стъпки,но нищо не стана. Първоначалната стойност беше 28. 

Сложих стойност:

  • 60 (28+32) -> нищо
  • 32 - работи на обратно. При стартиране на колата е изключено.

Не знам каква е правилната стойност за мен,.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...