Jump to content

А5 3.0тди или 2.0 тфси ?


Recommended Posts

Сътрудникът Роланд явно няма представа, че се сменя типа на всички сегменти:)

 

Много двигатели са засегнати от ненавременна смяна на масло - най-често споменавания е душегуб 2.5Д :).

И принципно по-високата литрова мощност има по-високи изисквания към маслото.

 

Проблемът не е точно в лонглайф, а в лекото неразбиране на програмата....или по-точно в такива потребители, които с елката си смятат, че колата няма да се счупи, докато е при тях.

Всъщност интервалът е ДО 30к км, но аз все още не съм видял сервизна книжка, в която да е вписано по-малък интервал.

Ето малко описание...както и снимка на препоръчвано масло:)

https://www.audi.co.uk/owners-area/servicing-maintenance-mot/servicing-your-audi.html

 

Ако си търсиш мотор, които няма изисквания към маслото може да се насочиш към Б4 с 2.0:).....

 

Едит: за невярващите, че типът експлоатация и вида масло имат отношение към консумацията е този цитат от сайта на Ауди:

Oil consumption

A certain amount of oil consumption is a normal characteristic of all engines. But the rate of usage can be influenced by numerous factors such as:

  • driving style
  • journey type
  • general wear & tear (i.e. high mileage)
  • lack of correct servicing
  • engine run low on oil or coolant
  • overheated engine
  • poor quality repairs
  • performance tuning
  • type and quality of oil used

 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В крайна сметка на кой му пука каква е причината.Бухаш си яко масло на "премиум" моторетката и това е.И препоръчваш на питащите за точно този мотор да ходят с 1-2 литра масло на огледа та да могат да направят поне 1 кръгче на махалата преди да светне лампичката :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка ти си бухаш нафта на голфо, а аз си карам тоя скапан двигател и всеки ден му се радвам ;).

Не го казвам с лошо или за заяждане, просто това е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега - ти си се отказал да купуваш такъв автомобил.

Не можеш да вникнеш в това, което се обсъжда, нито да разбереш какво официално са написали Ауди на сайта си.

Аз пак ще напиша за някой, които случайно ще попадне на темата.

Интервал на смяна на масло на 30к км ТФСИ мотор не е нормален и води до проблеми. Доре след сменя на сегменти.

....Освен ако не ползваме някакво супер масло. "Оригиналното"  не е такова.

Понеже (почти)  никой няма достъп до лаборатория за постоянно следене качеството на маслото е добре интервалът да бъде скъсен. Както и препоръчват от Ауди....макар и с половин уста.

При Б7 2.0Т също трябва да се намали интервалът или да се ползват по-хубави масла. Макар при Б7 да се използват старите сегменти от 1.8 високата температура, супер бедните смеси на ФСИ технологията и високата литрова мощност повишават изискванията към маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така било.Горило си в рамките на нормалното,което за мен е 1л. на 10к. км.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще си вземем такива.

Хем по-евтини, хем по-безпроблемни от Б8 :)

И с чип и без катове пак отиват на 270 коня.

 

И вътре са по-красиви даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Audi_FeN_1 написа:

....

От първото поколение си струва само S3 8Р. Особено фейслифта ... Двигателят не е просто напомпан нормален 2л. мотор. Има интересни конструктивни различия. Но кога ще паднат цените и ще ги видим и в нашите сайтове за обяви. :nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И в крайна сметка колата на която станах собственик е Audi A5 2.0 tfsi 211кс. qattro s-tronic :)
98500км с пълна сервизна история от Швейцария, има сменени неща по сервизната книжка обаче нямам идея кое какво е понеже са само номера :) някои ако знае да сподели , предстои регистрация и дано със здраве ... 
Един от датчиците на парктроника нещо отпред нещо не бачка и шашка системите но едно по едно .... 

 

viber image 2.jpg

viber image.jpg

viber imageаа.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито . Много е красива , определено. Аз сега се чудя между новата RS5-ца и Nisan GT-R Nismo 2017...ама не ми достигат няколко стотин хиляди....:hilezh:

Редактирано от venomcorp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...