Jump to content

Удар при превключване на място скорости


b.sub

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро и аз съм притежател на А6 - 2005г. 4.2 v8 , 335кс. Исках да се консултирам с вас ,нормално ли е при спрял автомобил, натисната спирачка при превключването между R,N и D се получава лек удар. Може би трябваше да започна с това ,че автомобила го имам от месец ,но до масло на скорости още не съм стигал. При движение си превключват перфектно, типтроника работи също супер.

 

Предварително Ви Благодаря !

Поздрави,Борис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобно поведение на студена кола при превключване на място, като загрее няма проблеми. Предполагам, че е защото на студено маслото е по-гъсто. Колегата може да пробва със смяна на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и после да се молиш да освободи ръчната :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/15/2017 at 10:44 AM, Fr0sT said:

Нормално е тупкането, и аз го имам:

 

at.jpg

 

Между усещането на тласък и тупкане или ритане има разлика. Тласъка е ясно, че се усеща, понеже колата се опитва да потегли, което не ѝ се позволява и този момент трябва да отиде някъде. По-отчетливия удър обаче се случва по някаква причина. Например колега, на който преди няколко седмици му ремонтираха кутията между 3-та и 4-та предавка сега има въпросното подрътване от N на D и обратно, което преди е нямал. Същото подритване го имам в момента на един Ягуар, който карам, като понякога ме разтриса целия от удъра, но там е 5 степенна кутия на 20 години :) и след сменено масло няма разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След актуализацията на кутията при Крематора съм много доволен. Благодаря колега. Кутията живна. Още нямам километрите дет каза, ама в петък ще са на лице, че ще има едно пътуване 500 км.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400км дават за пълна адаптация след ресет, но ефекта е видим след 10-20км и зависи от износването на кутишката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се адаптира кутията т.е да се ресетне? Не знам къде се влиза,колгета @kpematop беше писал някъде,но не можах да го намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основните симптоми са пробег и възраст.

До колкото си спомням 60К км или 10 години, което първо се случи.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...