radich

Колата остава на конакт след като извадя ключът от контаката

Recommended Posts

Здравеите,

Днес пак успя да ме изненада моята колица ,след като паркирах гася двигателя вадя ключът а тя си остава на контакт и започва да ми изрежда всекви символи квит има на дисплея и така няколко минути и после угасва контакта .През това време не може да се заключва даже докато не угасне.Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем нека ме насочи .Прикачвам и един фаил от диагностика с доста грешки.Колата е ауди а4 б6 1.9 тди 130 авф.Благодаря

Log-WAUZZZ8E74A153294-242160km.txt

Насочвам се към смяна на клемореда ,проблема е че за един и същи номер AUDI : 4B0 905 849 ми излизат два модела. С 5 или 8 клеми трябва да поръчам ако някои е сменял да даде акъл

Ако се е развалил клемореда няма да пали,до колкото знам.Да не би патрона да е повреден?

замери клемореда „на черният кабел на клемореда (по спомен) трябва да имаш "+" след контакт„ако имаш при изваден ключ ,най-вероятно е клемореда,може да огледаш и релетата по специално тези при компа в двиг.отсек

Смених клемореда засега проблема изчезна ще видим дали ще се появи пак и ще споделя

Благодаря на всички за мненията

Със сменен клеморед проблема си остана. Поне веднъж месечно го прави това.

Провери кабелните снопове на вратите, издърпай гумения маншон и прегледай за оголени кабели. 

Подкрепям :) Започни с шофьорската понеже се отваря най-много!! Погледни и при комфорт модула да няма влага!!!

Поздави!

Edited by VBI
Цитиране на предходно мнение!

Може ли без пълни  цитати  и подкрепи. Няма нужда от това. 

Виж и в кутията на компютъра, дали не е имало вода и оголен кабел.

Благодаря за съветите .Комфорт модула къде да го открия?

Колега,имам същия проблем и със сменен клеморед го прави.Само когато извадя голямата букса на компютъра изгасва,но после пак същото.Незнам вече какво да проверявам😞

При мен проблема не е решен .Карам така .Добре че не го прави всеки ден.Иначе откачам акумулатора като стане така.Много досадно но не открих нищо сам а не съм ходил на майстор все още за това.

Пробвах и да сменя реле номер 219.Смених релето с работещо,но не е и от там проблемът.Вече незнам къде и какво да ровя.Последната ми надежда е във гофретите с кабели във вратите.Ако някой има идея ще съм му много благодарен.

На 1.07.2019 г. at 6:12, radich написа:

При мен проблема не е решен .Карам така .Добре че не го прави всеки ден.Иначе откачам акумулатора като стане така.Много досадно но не открих нищо сам а не съм ходил на майстор все още за това.

Колега открих го.Когато ти направи така извади бушон номер 5 и пробвай без него.

Колега открих го.Когато ти направи така извади бушон номер 5 и пробвай без него.

Този предпазител мисля, че е свързан със самото табло. Нормално е като го махнеш да изгасне всичко, защото отваряш веригата... Мисля, че не е там проблемът ти. 

Отварям веригата и взима плюс от някъде и трябва да го проследя.Карах я сега без бушон и всичко е нормално.Може някоя букса или от някъде другаде взима плюс.Ще търся.Ако имате идея ще съм благодарен,че иначе може да е отвсякъде.

Само да вметна че ми се е случвало заради дефектна крушка на стоп колата да не изгасва след изваждане на ключа

Смени лампата и мотора угасна?😱

Ами тя беше на стоп и при натискане на спирачка изгасваше мотора.един майстор ми откри проблема за 2 Мин ,каза че и преди е виждал това явление

Пежо Партнер беше автомобила