Jump to content

Тресене


Станислав88

Recommended Posts

Здравеите колеги карам а6 3.0тди куатро 2004г имам следния проблем при потегляне с навит волан дори и да не е до края се получава силно тресенв на цялата кола някой зблъсквал ли се е с този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай да си смениш маслата в раздатката и дифовете! И ще се пооправи. За раздатката само оригинално, около половин литър ти трябва, продава се цял литър, намери с кого да си го разделиш. За дифовете хубаво масло по спецификация, не е задължително оригинално. Излиза всичко около 200 лв за трите неща, зависи къде го направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, OvivO said:

Отивай да си смениш маслата в раздатката и дифовете! И ще се пооправи. За раздатката само оригинално, около половин литър ти трябва, продава се цял литър, намери с кого да си го разделиш. За дифовете хубаво масло по спецификация, не е задължително оригинално. Излиза всичко около 200 лв за трите неща, зависи къде го направиш.

 

Наскоро си взех маслата от Крематор, и при мен имам един казуз, в Пловдив няма майстор който да ми ги смени :D  Предния диф бил с раздатката и кутията на едно и не можеле да се сменя без да се смени маслото на кутията ...  и просто си се разкарвам с маслата в багажника :D

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния диф ти е с кутията, но маслото му се сменя отделно. На раздатката също отделно. Маслото на кутията не е същото и няма логика да се сменят задължително заедно.

@Станислав88, освен оригинално масло за раздатката - VAG Genuine G 055 145, можеш да пробваш и с масло за диф (VAG Genuine G 052 145 (S2)) + Стурако добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да знам ,но представи си какви майстори има тук...Това за стурако е така :) От крематор така го взех. Взех и за дифт масло което ми твърдят тук че за преден и заден е различно масло.. Абе като цяло, Крематор си е майстора за каквото и да е по нащe кошници :D

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крематор е твоя човек. Ако тръгнеш към него смени и на кутията, колата ще върви по съвсем друг начин и вибрацията ще изчезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефан не се занимава със смяната на маслата, но ще те изпрати при човек, който ще ти свърши работа! Обади му се и се разберете. Вярвай ми - ще останеш доволен! :D И от цени, и от гостоприемство и от отношение и  търпение! Аз лично друг сервиз не бих ползвал!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

Аз имам същия проблем преди три дена смених масло на скоростна кутия, раздатка и диференциали в midauto Варна но проблема с тресенето пак го има. В сервиза ми казаха ако не се оправи трябва да се смени раздатката. Как трябва да действам какво препоръчвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имах същия проблем и малко след това скъсах каре. След ремонта спряха тия тресенета при навит волан. Все още се чудя дали имат връзка двете неща. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха го в един сервиз във Варна Midauto оставих им колата и после като беше готова я взех и затова не съм видял нищо не знам в какво състояние беше маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...