Jump to content

A6 4F 3.0TDI 240 к.с Мига реотана на свещите, авариен режим


sashko***

Recommended Posts

Здравейте колеги имам следния проблем мига ми реотанчето на подглевни свещи . Когато запаля колата и се кара леки обороти до 2000об няма проблем с реотана .  Като я настъпя да набере рязко вклйчва турбото и веднага светва реотана и влиза в авариен режим поради някаква причина и турбото спира да работи . Също така мирише на нафта но не виждам теч  . Ако може да помогнете за по лесно откриване  на плоблема и препоръка на читав разбиращ майстор за софия .
Колата е A6 4f 3.0 tdi 240 к.с 2010г

Код мотор CDYA

 

Ето какви грешки прави на диагностиката  :  

20171224_155412.jpg

20171224_160400-1.jpg

rps20171224_202722.jpg

rps20171224_202636.jpg

rps20171224_202938.jpg

rps20171224_202821.jpg

Редактирано от sashko***
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя дюза да пикае? Ниско налягане в горивната рейка, дюза/дюзи пускат повече гориво, наляганетп пада и съответно поради  богатата смес, ти мирише на нафта. Аз само гадая, не разбирам толкова. Виж си 73/74/75 до 78 канал мисля бяха, там са дюзите как са стойностите и компенсациите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни се към Kremator той е от София и е наясно с нещата. Според мен не са дюзи по скоро моторче на турбото или турбо пътища. Но ние така само си гадаене...... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли телефон на този колега да му се обадя ?

 

 Дюзите в какви граници трабва да бъдат  ? В случая добри или лоши стойности са ? 

Редактирано от sashko***
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стружки от помпата за високото налягане? Евентуално скапан регулатор за налягане на същата помпа...

 

Ето координати на Крематора:

https://m.facebook.com/groups/vagdiag/

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или има недостих на нафта или някъде изпуска.  Щом ти и мирише търси къде изпуска - някъде след помпата е отгоре, там е високото. Огледай и обратната. И оттам може да падне налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги трябва да започвам едно по едно да елиминирам причините че има доста вероятности  първо ще посетя колегата дано да е нещо малко хаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не карай така, че ако остане без нафта няма да е дребно. А може и да те остави някъде.

 

И аз ти препоръчвам крематора.  сега по празниците не знам дали някой работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех телефона на колегата . Да се надяваме да е по малак проблемът ще пиша допърнително какво е станало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо гориво...Смени филтъра, налей хубава нафта и карай. Кутията я лимитира при 5-ти сигнал за ниско налягане така, че да не те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...