Jump to content

Прахово боядисване на джанти


Караско

Recommended Posts

Колеги здравейте искам да попитам знае ли някой проговори боядисване на джанти издръжливо ли е искам да боядисам джантите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз си мисля същото да направия. Едни казват че е по здраво едни че не е..... такаче не знам и аз вече..... 

 

Преди време боядисвах едни но не прахово 3 сезона не ми мръднаха после даже ги продадох в перфектно състояние. 

Редактирано от MaKaTa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж и аз доколкото съм запознат праховото боядисване е здраво доста виждам разкарват се доста хора с такива някои са очукани други перфектни  и все пак клоня към това да ги боядисам някой експерт ако каже своето мнение

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си оставих джантите за зимата хем на хотел, хем на пълна рехабилитация :D при Иван в Казичене. Като си ги взема на пролет ще споделя резултата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста мнения съм чел и повечето са били, че високата температура при боядисването се отразява негативно на здравината на алуминиевите джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за клипа колега аз искам да ги боядисам за да сменя цвета това е причината  

Преди 11 часа, linger написа:

Виж това! Едва ли е като праховото, но можеш да го направиш сам и няма да струва много!

 

Този е доста сръчен с спрея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боядисах едни зимни джанти от вътрешната страна със спрей, но с перфектна подготовка - филер, грунд, спрей и лак. Вече 2 сезона не са мръднали но не покрива добре.

 

Праховото уж държи много повече, но и аз съм чувал че изпичането на джантите не им се отразява добре. 

 

С пистолет май е най-сигурния начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах преди време на една кола алуминиеви джанти които боядисвах прахово.Не знам дали от препаратите но за една две години се матираха много яко.Никакъв гланц.Сега не знам дали всички прахово ще станат така,но това са ми впечатленията от праховото боядисване на джанти.Може ни боята трябва да е по специална не знам.Тогава знам че ми ги пръскаха с боята с която боядисваха алуминиеви дограми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да използвам темата :)

 

имам точно като тези джанти, обаче им пада лака ... изглеждат много зле, къде мога да ги закарам да се направят, така че да се полират и да имат същия огледален ефект. Не искам да са само в един цвят-сиви а като оригиналните

CIMG2281.jpg.1a5ee8282070311421a688cbf5fb7b38.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари би отделил за подобен проект?

Това е пипкава работа и въобще не е евтино ако друг ти го прави.

Повечето майстори ще ти откажат подобна услуга, защото нямат изгода като направят сметката време/пари.

Можеш и сам да си ги направиш. Приготви си дребни пари за консумативи и много време (поне пълен работен ден на джанта).

Това е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 лв. на цол е прахово боядисване на джанти във Варна. Стават перфектни и вътре боята е с перли. На слънце се вижда уникално. За 2 лета боята не е мръднала освен, че имам две драскотини по джантите от камъчета най вероятно.

Човека, който ги прави ги минава първо на пясъкоструи, след това ако има нужда от заварка или нещо да се китне го прави, като преди това се обажда по телефона и казва, че ще се оскъпи малко като думите му са подкрепени със снимки.

100741462_4_800x600_prodavam-kapachki-za-dzhanti-audi-audi-tt-146mm-150mm-avtomobili-i-avtochasti.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм старомоден и искам лак хахаахха  хората ви писаха , че след прахово боядисване  има проблеми с някой джанти ама вие пак се натискате за прахово :)

P.s гумаджията пак ще ги надраска споко ... моите двете ги подредиха  , ама бяха мръсни защото валеше и чак на следващото миене забелязах :).

Редактирано от ivo.petkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безконтактния монтаж е 110 лв, няма как да ги надраскат понеже реално не ги докаосват.

 

Джантите от по-горната снимка за полиране съм ги правил цяла зима по 1-2 часа когато няма какво да правя, разказаха ми играта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ами да ама като съборят няколко пъти с свалена гума кво да си говорим , иначе с претенции хаха ..  ама че и аз сложиш зимните  в последния момент и 20 коли пред мен .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да използвам темата [emoji4]

 

имам точно като тези джанти, обаче им пада лака ... изглеждат много зле, къде мога да ги закарам да се направят, така че да се полират и да имат същия огледален ефект. Не искам да са само в един цвят-сиви а като оригиналните

CIMG2281.jpg.1a5ee8282070311421a688cbf5fb7b38.jpg

Имаше тема някъде във форума доста голяма със заглавие "Полиране на джанти". Та обобщението беше, че специално това са едни от най-лесните джанти за полиране, тъй като нямат трудно достъпни места и изцяло може с машина да се работи, тоест избягваш трудоемкото търкане на ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцяло зависи от маниера на парккиране. Ако при паркиране ви се случва да закачате джантата за бордюра - нито прахово ще ви спаси, нито безпрахово.

Бях в тази дилема преди година и нещо, когато имах 2 джанти за боядисване по каско и бояджията отказваше да ги прави по друг начин освен прахово. Тогава се посъветвах с вещи в бранша и реално ако има щета в някакъв момент по прахово боядисани джанти, ще излезе по-солен ремонтът, защото боята се смъва по-трудно при подготовката за нова боя.

 

Отказах се от този вариант. Гланцово ми ги направиха, повече от година не са мръднали, като се има предвид, че съм с тези джанти и лято и зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес звънях на една фирма за Пловдив става въпрос 1 лев на цола ми каза цената за скъпо не е с сигурност качеството обаче незнам дали ще е добро

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...