Jump to content

Искам първата ми кола да бъде Ауди! Съвети, моля : )


Recommended Posts

Някои 3-ки добре изглеждащи на снимки, според мен:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11512833798911950&slink=5zmajb

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11501242241018771&slink=5zmfc2

2-ките са красиви, но с алуминиеви едрогабаритни части. Тоест ще е скъп ремонта ако и сгъваш редовно калниците.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11511511202786582&slink=5zmi4y

Тия бонбони гледала ли си ги?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11514977759368289&slink=5zmn3k

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515354806258427&slink=5zmn3k

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 8 минути, martinich написа:

Някои 3-ки добре изглеждащи на снимки, според мен:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11512833798911950&slink=5zmajb

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11501242241018771&slink=5zmfc2

2-ките са красиви, но с алуминиеви едрогабаритни части. Тоест ще е скъп ремонта ако и сгъваш редовно калниците.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11511511202786582&slink=5zmi4y

Тия бонбони гледала ли си ги?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11514977759368289&slink=5zmn3k

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515354806258427&slink=5zmn3k

Първите три са доста добри, но не са в София, което доста ми затруднява огледите... а Бийтълите са много сладки, но доколко са добри за първа кола и за поддръжка не знам:nixweiss:

преди 24 минути, МММ1 написа:

Но може да си хване гадже собственик на автосервиз... Казват, че е "добра партия".

:hilezh::hilezh:  Не мисля, че е нужно, всеки друг ще ме лъже също толкова добре :nixweiss::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Битълите са едно към едно с 3-ките и голф 4-ките, но имат малка особеност с габаритите. Като им свикнеш не би трябвало да имаш проблем. Дупница не е толкова далеко от София. Вземи с теб някой който разбира от автомобили. Има и софийски регистрирани автомобили, които могат да се проверят в сервиз. Успех.

ПП: Едно голфчи, което хваща оЧото и няма проблеми със скоростната кутия https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515061125766554&slink=5zn1j1

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,авторката е новобранец шофьор,не и предлагайте автомобили по 150 к.с щото такива на вас ви харесват.Предложете и нещо максимум до 110 к.с без значение дали е бензин или дизел но да е в подържан вид и обслужван.Ясно е че всеки има субективно мнение на база какво е карал през годините но за нея това е първа кола така че се съобразявайте с това моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за 1.8/1.9тди. За второто(110кс) от опит до сега за почти 2 години имам само позитивни отзиви. Но мотора се прегледа обстойно преди покупката в д-брос, дадоха зелена светлина и се взехме.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, audiloverka написа:

 аз също гледам на едно от първите места да е километража.

По назад в темата има пусната обява на кола на 100 000км, което си е 1 на мил.

И е автомат!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, silkosam написа:

Абе хора,авторката е новобранец шофьор,не и предлагайте автомобили по 150 к.с щото такива на вас ви харесват.Предложете и нещо максимум до 110 к.с без значение дали е бензин или дизел но да е в подържан вид и обслужван.Ясно е че всеки има субективно мнение на база какво е карал през годините но за нея това е първа кола така че се съобразявайте с това моля.

 

Благодаря ти :flehan:

 

Преди 10 часа, ole написа:

+1 за 1.8/1.9тди. За второто(110кс) от опит до сега за почти 2 години имам само позитивни отзиви. Но мотора се прегледа обстойно преди покупката в д-брос, дадоха зелена светлина и се взехме.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

Благодаря, разбира се прегледа преди покупка е задължителен :zustimm:

 

Преди 9 часа, tonko2.0T написа:

Явно сега се събират мнения за А3-ката,после ще е по-лесно на тати и мама да я купят за рожденния ден.

 

Да, сега се събират мнения за всичко, тази просто ми хареса и я предпочитам. За съжаление мама и тати няма да ми я купят защото съм си спестила отсега, а и рождения ми ден не е скоро :steinigung:

Преди 9 часа, Lo_Ridah написа:

е някой от форумните герои и ни къпе здраво :D А ние си го обърнахме на 1.8Т vs 1.9tdi :D

Откак е пусната темата, почти няма включване. Отделно пе девойка на 18-19-20 да пише във автофорум..  в кга във фб да, тука..  едва ли :D

 

:hilezh::hilezh:   човек да не влезе да пита във форум... имам включвания, но някак не си представях, че трябва да съм нон стоп във форума, все пак си имам и някакъв живот :hilezh:  иначе на 24 съм, мисля, че вече съм пораснала достатъчно, че да пиша в автофорум :nixweiss::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, audiloverka написа:

иначе на 24 съм, мисля, че вече съм пораснала достатъчно, че да пиша в автофорум :nixweiss::hilezh:

Мммм, тамън си ! :zustimm:

Не обръщай внимание на вежливите лосове ! Твърде рядко ни навестяват индивиди от „втория пол”, та затова е така. А иначе еноишес ще ти лепне, като шамар на циганин:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, robobug написа:

Да речем, че имам за продажба А3 1.8Т, модел 2003. Куатро, s-line, 5 врати, купена от първи собственик и в момента е на 80к км. Още си е с оригиналния ремък. Няма газ. Халдексът е сменен преди 30-на к км с фактура от Ауди.

:steinigung:За толкова години до сега не стана ли ясно, че при 8L няма такова нещо като s-line и моделите са 2 (два) - А3 и S3, като за първия такова чудо като s-line пакет не се е предлагал никога... нито външен, нито вътрешен :verweis: S-Line пакет за пръв път при А3 се предлага за 8P моделите. Редовно някой се появява и изплисква легена с такова изказване, ама може и да е логично де, ако това вдига цената на автомобила, пък рибета, който да клъвнат колкото искаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой успя да разчисти толкова бързо последните мнения и защо реши, че това дискутиране за s-line пакетите при 8L не е важно? При зачестилата тенденция да се появяват 8L-ки със s-line пакети си мисля, че ще бъде полезно да го има черно на бяло (било то и за пореден път), за да няма излъгани, недоразбрали и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже си е задължително, че какви ли не шано схеми видях по обявите, когато си продавах моята. Добре е авторката да се запознае с основните разлики между фейслифта и началния модел на а3, че масово обявяват и коли от 99та за фейслифт от 2001ва при едни сменени фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно админите не са на това мнение... щом дългогодишен и виден форумен ползвател имал за продаване 8L със s-line пакет работата не е хич на добре :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ще да е било ексклузивен модел... проектно са тествали пазара, преди да пуснат 8р :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, GTX3071R said:

Кой успя да разчисти толкова бързо последните мнения и защо реши, че това дискутиране за s-line пакетите при 8L не е важно? При зачестилата тенденция да се появяват 8L-ки със s-line пакети си мисля, че ще бъде полезно да го има черно на бяло (било то и за пореден път), за да няма излъгани, недоразбрали и т.н. 

Не знам дали си успял да прочетеш, затова пак ще го напиша - на документа, с който застраховах колата в ДЗИ, пишеше "S-line" и застрахователят я беше записал като S3. Колата не е лично моя, но когато имам възможност ще потърся документите от покупката. 

Никога не са ме интересували оптични пакети и съответно нито съм запознат, нито съм разбирал хората, които си избират кола заради оптичен пакет.

Въпросният автомобил е рядък, когато се избираше в мобиле.де имаше 2-3 такива коли, цената няма да я споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, GTX3071R написа:

При зачестилата тенденция да се появяват 8L-ки със s-line пакети си мисля, че ще бъде полезно да го има черно на бяло (било то и за пореден път), за да няма излъгани, недоразбрали и т.н. 

Днес видях А4 Б5 фейс с надписи S-line,отвън на лайсните на задните врати.Доколкото знам от Б6 нагоре са въведени S-line пакетите при А4.

Та и при А3 е същата работа,S-line е от 8P/8PA моделите нагоре.

Ес пакетите са съвсем друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, robobug написа:

Не знам дали си успял да прочетеш, затова пак ще го напиша - на документа, с който застраховах колата в ДЗИ, пишеше "S-line" и застрахователят я беше записал като S3. Колата не е лично моя, но когато имам възможност ще потърся документите от покупката.

Некомпетентността на разни индивиди не е моя грижа и в тоя ред на мисли, ако искат да я пишат и RS3. Фактите са еднозначни и те са, че 8L няма и никога не се предлагал с каквито и да било пакети от типа s-line. А за това, че е била писана S3 пак ще спомена моя случай понеже и това мнение е изчезнало - моето S3 е записано в талона А3 154kw, но не твърдя че съществува такава А3-ка, а е грешка на "високо квалифицираните специалисти" в КАТ. Още няколко човека споделят моето мнение в темата пък ти, ако искаш продължавай да си вярваш на страхувателите в ДЗИ... твоя воля :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не вярвам, само споделям, че и професионалисти не са наясно.....а и те преписват от немските документи....колата беше застрахована, преди регистрация в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/30/2018 at 7:15 PM, audiloverka said:

Първите три са доста добри, но не са в София, което доста ми затруднява огледите... а Бийтълите са много сладки, но доколко са добри за първа кола и за поддръжка не знам:nixweiss:

:hilezh::hilezh:  Не мисля, че е нужно, всеки друг ще ме лъже също толкова добре :nixweiss::hilezh::hilezh:

 

Препоръчвам ти следното:

Тия коли са на по 20+ години. От опит знам че ще трябва оснновните възли да се кърпят, защото са изхабени.

Най-оптималния вариант е да си вземеш 1.6 бензин, който сервиз да го прегледа преди плащането.

Най-ниска застраховка, данък и обслужване. Единствения детски недосттък е скоростната кутия, който се хваща от специалист и може превантивно да се отремонтира за 100тина лева. После е към 300 400.

Дизелите имат турбо и нафтови помпи. Не знам как са 90 и 110кс но все пак са скъпи агрегати изхабени от ползване. Шанса да трябва ремонт или смяна е голям.

1.8Т също има турбо и разни специфики. Шанса да го ремонтираш е по-голям и скъп от 1.6

1.8 атмосферка май е най-безпроблемен, но от 30 40лв данък скачаш на 120 и едни пари повече за гражданска.

Вземи онази кола която добър сервиз каже че е най-запазена.

Може да те съсипе от плащане 1..6 а 1.8т да няма грам драми. Шанса да е обратното обаче е много голям

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 tdi  90 или 110 к.с е с класа над този скопен мотор 1.6 бензин.Да ,говорим за автомобили които са на по15- 20 години ама за толкова пари,толкова.Пак казвам важна е подръжката и обслужването на автомобила от предния собственик.Все пак говорим за първа кола и това да се научим да караме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.02.2018 г. at 9:58, HEPBAKA написа:

 

Препоръчвам ти следното:

Тия коли са на по 20+ години. От опит знам че ще трябва оснновните възли да се кърпят, защото са изхабени.

Най-оптималния вариант е да си вземеш 1.6 бензин, който сервиз да го прегледа преди плащането.

Най-ниска застраховка, данък и обслужване. Единствения детски недосттък е скоростната кутия, който се хваща от специалист и може превантивно да се отремонтира за 100тина лева. После е към 300 400.

Дизелите имат турбо и нафтови помпи. Не знам как са 90 и 110кс но все пак са скъпи агрегати изхабени от ползване. Шанса да трябва ремонт или смяна е голям.

1.8Т също има турбо и разни специфики. Шанса да го ремонтираш е по-голям и скъп от 1.6

1.8 атмосферка май е най-безпроблемен, но от 30 40лв данък скачаш на 120 и едни пари повече за гражданска.

Вземи онази кола която добър сервиз каже че е най-запазена.

Може да те съсипе от плащане 1..6 а 1.8т да няма грам драми. Шанса да е обратното обаче е много голям

 

Благодаря ти, ще купя 1.6 бензин, ето обявата: 

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11503243630305041&slink=5zt4mi   :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безаварийни километри пожелавам. Сега остава да се сложи газов инжекцион.

И малко оф: В сръпските форуми няма теми като тази. Начинаещите шофьори през първите 2 години няма да могат да карат коли над 80кW. Там в такъв случай избора би бил между дизела 1.9 90 кс и бензина 1.6 101кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, DJANO написа:

Идеален е 1.6, мани тука максималистичните предложения на рисърите :flipoff: 

 

Не е лош мотора ве, никой не го оплюва.

Само кутията му е проблемна. Както казах вече, който се интересува да потърси, има тема във ФВ форума, където пише кои са дефектните кодове на кутиите.

 

Иначе аз просто си бих взел 1.8и.  Върви доста по-приятно от 1.6,  а пак е атмосферка и няма кво да му се счупи.  Разликата са 80 лева на година в данъка, голяма работа. Разхода е същия и кутиите са здрави.

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...