Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Здравейте,

Съвместими ли са плафоните за осветление в купето, преден и заден, от 4Ф фейс лифт 2009+ да се сложат на кола преди фейса 2005 ?

Буксата от колата дали е същата? Захващането на тавана същото ли е? Размерите?

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, EHKOB написа:

Колеги, нирмално ли е да ми се запотява така стъклото отвън, климатика е на 21 градуса на ауто а запотеното става винаги там и леко в дясно има същото петно, и е от външната страна на стъклото

 

Нормално е. Просто конденз от студената струя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, веднъж седмично горе долу при студено палене ми се струва, че веригата притраква, възможно ли е защото маслото ми е за смяна на 10000км е ама е кофти масло някво евтино е или просто си идва време за верига и какво точно е тракането, че до сега не съм имаш кола с верига и незнам какво е тракането :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, OvivO said:

няма как да кажем, но по-скоро притраква на топла кола, защото тогава маслото е по-течно и изтича от обтегачите.

 

При мен точно така ставаше - сутрин на студена кола нищо, а понякога на топла кола (мотор), постояла 2-3 часа имаше звук за 1-2 сек.

Сега след смяната на веригите и обтегачите няма никакво тракане. Нито на топло, нито на студено.

 

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой слагал ли е масло BP като качество било като Кастрол производство на Мотул някво мнение някой дали го е ползвал, че бая се чудя какво да слагам сега с 2.7 тди куатро 180 коня съм 2006г. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, EHKOB said:

Значи да разбирам, че е нормално преди смяна на маслото да притраква така ли?

Чак да е нормално, едва ли :) нормално е за кола с несменени вериги, както каза royce - след смяна на всичко - колата заспива.

За маслото - първо бях с Castrol, сега съм с ОЕМ-ко, не намирам разлика, която да не е плод на внушение. Планувам за следващата смяна да сложа Бардал - много хора са доволни на 2.7/3.0. Fuchs са също доста добри, евентуално нямат ментаци и много приятели карат с Fuchs къде по-бързи Аудита от моя кош. Най-важно е да не е менте!

@royce: има ли разлика след смяната на веригите във вървеж, разход?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/28/2018 at 22:28, EHKOB написа:

Колеги, веднъж седмично горе долу при студено палене ми се струва, че веригата притраква, възможно ли е защото маслото ми е за смяна на 10000км е ама е кофти масло някво евтино е или просто си идва време за верига и какво точно е тракането, че до сега не съм имаш кола с верига и незнам какво е тракането :)

Ами ако я гасиш ведна , като спреш и  палиш и тръгваш   и минаваш малко километри на ден  така става ... поне при мен .. от както я оставям малко да поработи на място  нямам претракване дори и една седмица да стои.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за притракването на топъл мотор имаше TSB поради оплаквания от тропане след вече сменени вериги и обтегачи. Имаше някакви обстоятелства, при които беше допустимо да изтракат за секунда-2, но не беше всеки път със сигурност.

 

Относно маслата - винаги съм слагал Motul, предпоследния път сложих Bardahl и като, че ли колата си остана една идея по-шумна.

Сега, при последната смяна миналата седмица, отново сложих Motul и като цяло не мисля да си правя повече експерименти с други масла. 

btw, точно преди смяна на масло и на мен ми се е случвало да ми тракат веригите на загрял мотор, за секунда при палене, но се случва веднъж на 10 паления може би.

След смяна на масло, не тракат при никакви условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен точно на студена кола и то веднъж седмично едвам се чува и е за секунда, две. Ще почакам и ще си покаже или ще се разтрака повече или не хах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, OvivO said:

Чак да е нормално, едва ли :) нормално е за кола с несменени вериги, както каза royce - след смяна на всичко - колата заспива.

За маслото - първо бях с Castrol, сега съм с ОЕМ-ко, не намирам разлика, която да не е плод на внушение. Планувам за следващата смяна да сложа Бардал - много хора са доволни на 2.7/3.0. Fuchs са също доста добри, евентуално нямат ментаци и много приятели карат с Fuchs къде по-бързи Аудита от моя кош. Най-важно е да не е менте!

@royce: има ли разлика след смяната на веригите във вървеж, разход?

 

Ами ... да ти кажа честно за разхода още не мога да си направя сметка.

Иначе за вървеж ... надали върви повече. Върви малко по-леко сякаш, но това го отдавам може би на махането на ДПФ-а ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия дни се чудих какво да правя, и ето какво сътворих

на 3тата снимка се вижда разликата със старите. отдолу са старите evox-r. отгоре новите evox-r 2.0. разликата в хотспота е доста сериозна, не че старите не светеха. повече снимки тия дни като ги регулирам

 

57d2cc9723409a30f06ce4d3ab5204a6.jpg1ff726729c2f0d8deb0224deba306e2d.jpg37647a754ccbf8bf8ab268bd3b10be4d.jpg

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...