Jump to content

С какъв размер гуми карате?


Georgi75

Recommended Posts

Здрасти , днес се замислих дали е възможно да сменя гумите с по-високи за да вози по-хубаво и да не опират при завиване. 

Аз я карам с 255/40/19 ,ако мина на 255/50/19 дали ще опира и ще има ли голяма разлика във возенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини на 18, ще се преродиш с возията, мани ги масоните къде карат 20-21 по лунния пайзаш в БГ:-)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заглеждам и 22ки ако изпаднат на добри пари, пък 20ките остават за зимни :D сега карам зимата с 18ка...еми колата не седи по същия начин, не мога да я гледам направо

Иначе 20ките са ми с гума 255 35 :(:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си едитна мнението...

Не знам за каква возия говорим с 18ки, като така или иначе 8цата по моите критерии не е нищо особено, дори понякога клати повече от необходимото, С класата е на светлини години напред в това отношение. Така че при 8цата с размери джанти съм на принципа колкото повече, толкова повече.

Купих я с 255/40/19, еми пак си беше пре доволна возията и разлика с 18ките в момента не намирам. Е за тва живот и здраве 22 is coming :D

3c320d3d845a233bfa469fbb145adc83.jpg

0fbddfd6f54f1b1a70aa71ad36a0246c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука не говориме само за возия бе масон, почваш да внимаваш за дупчици, цепчици по асвалта , караш като патрулка и малко тротоарче неможе да качиш, ей такива елементарни работи от ежедневието, а ри ако искаш и с негърски 24-ки карай, ама пред кой се пънеш и аз незнам, по голямото не винаги значи по хубаво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по тротоарчета много рядко се катеря, сещам се за две места , дето за да паркирам има ръбчета. Единствената джанта, която съм цепил досега е 15ка.... втора год карам с 20ки и не съм ги кривнал?? 

Дупки и изненади има навсякъде, дали си с 19ка или  21 се е тая

Пацуранкаа, да знаеш .... не се пънем пред никой, просто така ни харесва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах по-леко с тона. Ти ако правиш нещо, за да се показваш на някого, значи имаш нещо яко сбъркано. И си карам мъжката навсякъде, мога и да ти цитирам скорости тук таме да си направиш извод колко пазя дупки?

Единствената гума, която пръснах някога беше зимна 15ка на 100цата ми.

А тротоарчета аз не качвам ;)

И да стане нещо с гума/джанта, викам каското и не се занимавам :)

Автора пита "ще има ли голяма разлика във возенето", той почва да му говори за дупки... абе неам думи за простотията дето се носи из въздуха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, krassi_110 написа:

Не мога да си едитна мнението...

Не знам за каква возия говорим с 18ки, като така или иначе 8цата по моите критерии не е нищо особено, дори понякога клати повече от необходимото, С класата е на светлини години напред в това отношение. Така че при 8цата с размери джанти съм на принципа колкото повече, толкова повече.

Купих я с 255/40/19, еми пак си беше пре доволна возията и разлика с 18ките в момента не намирам. Е за тва живот и здраве 22 is coming :D

3c320d3d845a233bfa469fbb145adc83.jpg

0fbddfd6f54f1b1a70aa71ad36a0246c.jpg

Ако знаеш, колко съм съгласен с това, което каза просто си нямаш и на представа. Ако не се бях излъгал да продам S класата и да взема 8цата, aма съм си доволен от това, което двигателя предлага. Возенето не е от най-приятните на 255/40/19, но пък за вървенето върви и то много по-добре от S класата. Може да е с около 100 коня под нея, но някак си тази разлика не се усеща и то по-никакъв начин. Абе като цяло до този момент Quattro-то не ме е предавало, а е видяло сняг до фаровете по курортите, а мерцедеса се наложи да ме вадят няколко пъти :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги недейте да спорите де ! Аз питам за размера на гумите , не за джанти. Просто искам да знам от опит някой дали е сложил размера който казах , а именно 255/50/19 , защото имам един авер който ми продава гуми на цената на която ги взема ,по 80 лв/бр. Само големи марки ии ако вози по-хубаво защо да не дам 300-400 лв за летни гуми. На старата ми 7ца гумите бяха 275/40/19 и 255/50/19 обаче предните опираха и беше ужас , като я свалих на 245/40/19 возията беше кошмар и не знам дали ще има такава усезаема разлика или само дето ще си хвърля парите.

-колкото до возията на 3те а именно A8 , 7er и S. Съм останал със следното впечатление. Слезнах от S350 2006г. Пълен фейс АМГ с 19 цолови джанти и се качих на 730 2006г пак с 19 цола даже не беше на въздушно. BMWто возеше по-хубаво. По-меко и по-стабилно. 8цата може би е по-средата , за мен пак ми прави впечатление ,че вози по-меко и не люлее като мерцедеса. И 3те модела които съм имал са били с 19цола. 

Редактирано от Georgi75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще опират, особено след като се снижи колата на магистралата. 20ките ги взех с гуми 245/45/20, бяха карани на Кю5. Като диаметър и профил са по-малки от 255/50. Виж на калкулатор. Та въпросните ми опираха и ги разкарах. Така че съм почти сигурен, че 255 50 19 ще опират дори и на "комфорт"

255/50/19(ляво) и размера, който ми опираше(дясно)

1e606e5a082cafc1c988e589e2350cd4.jpg

255/40/19 и моя размер пак

2cad5f97c6dc5bd06665b7d6baf22ca0.jpg

Та мисля, че ти дадох отговор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със зимни 255 40 19 и вози малко по-меко , отколкото с 20ките.... ама го усещам само след като изляза от гумаджийното след смяната....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Някой има ли идея дали ще мога да навра гума 275/40/20 без да опира? Поръчах си джанти и гуми с тоя размер свалени от S8 (D3), като човека твърди, че никога не са му опирали никъде, само дето нещо не виждам как ще го навра тоя размер в мойта кочина?! Некви руснаци също твърдят, че карат с такива... :nixweiss:

Редактирано от lz1kka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ше "люлее" , освен че няма да изглежда добре (лично мнение)

а дали ше опира, само някой дето е карал ше каже

мисля че @plamen sf беше слагал такъв размер и нещо не беше доволен??

 

https://tiresize.com/comparison/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странни извращения правите с оглед на пътищата по които караме. Но всеки си решава за себе си. Само изказвам мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги съм бил така, кво да праа..... като придобия нещо, почвам да харесвам друго , по-ново, по-хубаво, по-скъпо и по-невъзможно за имане .... :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е всеки бе, имам роднина дето не е такъв. Харесва си пасати и субарута, некви тундри.... се копторе, дето не стават и за крушарник. А иначе е от Левски...Да беше чорбар, да не се чуди човек, а той ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина 275 40 20 не опират. Познат кара с такива...ама с тия гуми някак си се смаляват джантите и стои като джип. По-безопасно е с оглед на дупките :) всичко друго е минус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само че станаха, ами съм и много доволен с оглед на лошите пътища. Визията е страхотна, возията също не е зле даже хич, вземайки предвид, че старите ми бяха 17-ки. Гумите ще изкарат макс тоя сезон и въпреки износването едва прекарах лист хартия между гумата и шарнира. Как са я карали тая гума като нова не ми го побира акъла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Excessive написа:

Някой 17-ки слагал ли е на А8-ца с V8 мотор? Възможно ли е изобщо?


Точно в поста по-горе съм написал, че последните 2 години ги прекарах на 17-ки и съм с 4.2 мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, баси ташака. Изобщо не съм и видял поста ти. Супер значи. Бяха ми казали че ще обират в спирачните апарати, пък за зимата предпочитам с 17-ки да съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...