Jump to content

Мултитроник забавя при потегляне


nerox66

Recommended Posts

На 5.12.2020 г. at 15:40, Minkar написа:

За моето придърпване, при потегляне Мишо ми каза че е заради фрикционните дискове и трябва да се подменят. С труда излиза 1500 лв по спомени, като не е необходимо да се източва маслото. Предполагам и на другите колеги придърпва заради това. За минаването от мултитроник към ръчка, не ми препоръча да го правя. Тази цена която @Nikolay145 е писал е направо нереална. Колко горе долу струва една ръчна кутия на старо за Audi A4 B8.

Какъв двигател и скорости е колата ви? Моята е 8-степенна мултитроник. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз карам Ауди А6 Ц5 2002г 2.5ТДИ AYM155, затова ми излезе толкова ефтино, разбирасе търсих доста из нета за да си манеря донора да не е от морга, там продават частите на цените на новите(защото били оригинални) кутия за такава кола е 150лв таван съединител комплект е до 200лв другите части са по 10лв общо взето понеже никой не търси педал за съединител или селектор за ръчна кутия, та когато ги вземеш пакетно цената става приемлива. Толкова съм похарчил аз поне и затова се реших на тази стъпка. Довечера ще кача схемите точно за този модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.11.2020 г. at 22:26, Nikolay145 написа:

Здравейте колеги, карам ауди А6 Ц5 2.5ТДИ 155к. МУЛТИТРОНИК проблема ми е доста сходен с вашите, колата има забавено потегляне.......

@HeatheN

Колега при първият пост съм уточнил, но все тая.Качвам схемите с които аз съм работил. САМ СЪМ ГИ ИЗРАБОТИЛ И ПРЕДУПРЕЖДАВАМ АКО ГИ ИЗПОЛЗВАТЕ Е НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!!! При мен стана нямам никакви проблеми вече 20тина дни,

01j.JPG

15VM+.jpg

kodiraneeporg.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/7/2020 at 10:16 PM, onas said:

Какъв двигател и скорости е колата ви? Моята е 8-степенна мултитроник. 

2.0 TDI 143 коня мултитроник - безстепенен. Ако не се лъжа всички мултитроници са безстепенни и май си в грешка, че твоята е 8-степенна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-степенен в смисъл че на S и на М е софтуерно разделен на 8 скорости. При по-старите като моя са 7, а при най-старите са 6.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.12.2020 г. at 23:40, Minkar написа:

2.0 TDI 143 коня мултитроник - безстепенен. Ако не се лъжа всички мултитроници са безстепенни и май си в грешка, че твоята е 8-степенна.

A 4-та ми е със седем скорорсти,а А5-та ми е с осем скорости,поне така показва на таблото 😉.А това за безстепенните скорости означава ,че не се усеща преминаването от една на друга скорост,поне аз не съм чул за безстепенна кутия.Освен при електрическите. И да попитам само,кутията ти праща ли я на Мишо,защото зная ,че не е в България? Благодаря ти.

Редактирано от onas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...