Jump to content

Recommended Posts

Колеги, предстои ми да купя А6 3.0 quartto 2009г. някой може ли да ми прави клип как  трябва да работи двигателя, че утре сутринта ми предстрои отида да гледам една кола за да имам база за сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с клип не е сериозно, не само двигателя, трябва да се тества кутията също. Заведи я на сервиз, който знае за какво става дума и да я прочетат за грешки.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тубата клипове БОЛ за всички състояние на двигателя. Ако има тракащи вериги се чува отчетливо, но най-добре да си я закараш на сервиз. На дизелите лесно може да се провери дали са им реалните километри, защото джамбазите почти никога не ги коригират без да оставят следи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не сменят и къде се гледа?

Аз никога не съм виждал на вцдс-а да излиза нещо в онова меню дето чете на различни места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали имаше нещо, където се гледаха часовете на MMI, в които е работил и се умножаваше по 33км/час средна и приблизително се изчисляваха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа къде точно се гледа, но човек, който разбира супер много, беше закачил моята за друго и ми каза, че на дизелите в много голяма част от случаите може да им види реалните километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с часовете е много, ама много грешно, ако не знаеш къде и как е карана колата. За моята например знам, че последните 7 години са и изминати в 90 процента градско из София, горката и винетка годишна не е видяла :D Часовете са ми 6 хиляди. Знам, че наистина средната й скорост е била супер ниска на половината й километри, ама на другата само мога да предполагам .. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, alexxk said:

Това с часовете е много, ама много грешно, ако не знаеш къде и как е карана колата.

По принцип има по-голямо значение, когато колата се купува от първи собственик....и когато е на по-млада от десетина години :)

Часовете в комбинация с реалния пробег дават представа как е карана колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, alexxk написа:

Това с часовете е много, ама много грешно, ако не знаеш къде и как е карана колата. За моята например знам, че последните 7 години са и изминати в 90 процента градско из София, горката и винетка годишна не е видяла :D Часовете са ми 6 хиляди. Знам, че наистина средната й скорост е била супер ниска на половината й километри, ама на другата само мога да предполагам .. :) 

 

Както вече споменах, работните часове на MMI системата, са косвен показател, не винаги са 100% достоверен критерий, но пък достатъчно индикативен. Може да има случаи като твоя, но те не са толкова чести, особено пък в Западна Европа, от където е вероятно над 75% от автопарка в БГ. Дори и за последните 7 години да си карал автомобила само градско из София, дистанциите обикновено не са толкова големи, че и MMI да ти натрупа значителни работни часове.

 

Доста нереално излиза обаче ако 10+ годишен автомобил (тук не давам пример конкретно с твоята кола), внесен от Западна Европа има примерно 9500 работни часа на MMI и в същото време е с показание на километраж от да речем 152000. Реално се получава, че въпросният собственик през цялото време е стоял в трафик и средната му скорост за последното десетилетие е била около 16 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/1/2018 at 7:02, Митко1998 написа:

Колеги, предстои ми да купя А6 3.0 quartto 2009г. някой може ли да ми прави клип как  трябва да работи двигателя, че утре сутринта ми предстрои отида да гледам една кола за да имам база за сравнение.

Колега, първо успех с намирането на нещо читаво, но за да се стигне до там, трябва доста да се внимава и да не се изхожда от екстри, джанти или цвят, а главно от състояние, което да бъде проверено внимателно и детайлно в добър и доказал се сервиз, за предпочитане специализиран за ВАГ групата. Само четене на грешки не е достатъчно. Трябва да се отвори помпата на комън рейла и там внимателно да се огледа за стружки. Ако има дори малко, се бяга далече от тази кола, защото ремонтът е минимум 5-6000 и то с компромисни и ненови и оригинални части. Отделно знаеш си предполагам да се тества хубаво кутията, да се измерят дюзите и да се преслушат веригите. 

Изобщо, ако няма да въртиш много пробег, по-добре се ориентирай към 3.2 бензин, който харчи малко повече, но е далеч по-безпроблемен!!!

Успех и да се похвалиш! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме някой продавач да се съгласи да се разглоби горивната система. Аз не бих се съгласил, даже и да съм сигурен, че няма проблем.

 

Освен това винаги съм се чудел как се очаква като купуваш кола на 9-10 години, че и повече, може да очакваш всичко да е наред по нея. Приемаш, че може да се наложи да правиш поне половината от нещата, които си прочел във форума. Все пак се предполага, че продавачът не е сменил всичко с ново за продажбата.

 

И най-вероятно резултатът от подобна проверка ще е поне, че дюзите не са идеални, а купувачът ще е платил 100-200лв за проверката. И да не я ли купува? Едва ли ще намери такава с всичко идеално. Тогава цената ще е таква, че изобщо няма да я гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Бях , чел някъде   ама не съм го пробвал  пишеха се някакви  кодове  и излизаше предната стойност на клъстера  ако е оригиналния  ще излязат нулите , ако не километрите на който е бил преди да се сменят ..   нямам претенции , че е вярно просто това бях  прочел :). А за часовете на MMI   моята като я взех беше на около 6к  но те са доста относителни според мен :) а и ако смениш модула с нов .... или го пипнеш .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...