Jump to content

Подходяща ли е гумата ?


Nonchev

Recommended Posts

Тоест по 20 мм. на радиус, аз лично не виждам проблем, та чак да е АБСОЛЮТНО неподходяща, смяташ че ще опира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип не е препоръчителен размера за б7 от производителя на автомобила ама аз също карам с този размер и нямам никакви проблеми,напротив даже вози по меко.А за опиране някъде не може да се говори.

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то с 225/60 ще вози още по-меко. Това не е каруца, въпроса не е само в опиране... Отклонението на уредите също ще е голямо. 

 

Аз все пак съм тъп и си следвам препоръките на производителя.... А тая гума е 3 пъти над нормата за B6/7, но колите са си ваши, карайте ги както искате! :zustimm: 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи човека пита точно за опиране и му отговарям понеже карам с такива.Аз също съм отбелязал че не е това размер,а коквото иска да прави ако иска и без гуми да кара.

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ползвам темата.

Има ли колеги които карат Б6 с 225 45 17? В препоръчаните размери го няма, но този размер май е по-масов от 235 45 17.

По-твърдо ли ще вози с 225 45 17 вместо с препоръчания размер 235 45 17?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9мм е по-малък диаметъра на 225 спрямо 235 което е ОК. И ще е малко по-икономична. +1% грешка в километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Chitatelia написа:

Има ли колеги които карат Б6 с 225 45 17?

 

Аз карам лятото с такива... При мен препоръчителните размери са 235/45/17, 215/55/16 и 205/55/16. Първите 2 размера са идентични като диаметър, 205/55/16 е по-ниска, но все пак са я дали че е ok. 225/45/17 по спомен бяха 2-3мм по-високи от 205/55/16, така че няма причина да не стават. 215/50/17 също са ok. Даже за мен тва е най-добрия размер, но също не е много разпространен. 

 

Не съм я карал още на 235, но се съмнявам разликата във возията да е чувствителна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ползвам темата.

Има ли колеги които карат Б6 с 225 45 17? В препоръчаните размери го няма, но този размер май е по-масов от 235 45 17.

По-твърдо ли ще вози с 225 45 17 вместо с препоръчания размер 235 45 17?

Аз съм с този размер на зимните гуми, вози си нормално :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз карам със зимни гуми 225/50/17 и съм много доволен, вози добре и не опират никъде, сега ще търся и летни със същия размер. Оригиналната ми резервна е 235/45/17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с летни 215/50/17 на б6 и се чудя ако сложа 215/55/17 дали ще вози по-добре, с нормално окачванр съм поне на пружините има по една синя и первена чертичка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...