Jump to content

Ангренажни вериги смяна 3.0 TDI


Georgi75

Recommended Posts

Здравейте колеги,извинявам се ако темата се повтаря , но искам да попитам нещо.

Имам А4 3.0TDI 204 к.с 2005 г. И е на 220 000 км , има сервизна история взел съм я на 190 000. За момента няма признаци за верига ,но знам че се обаждат на 250-260 000 и искам да попитам. Колко струва всичко със смяната и друда и дали да ги сменя на 250 или да чакам да изтракат ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моята бе точно на 230хил. когато започна да "изхърква" сутрин ....казаха ми да сменям преди да стане по зле :) Комплекта на FEBI ми се върза на 1200лв. и разни там гумички болтчета пръстени и прочие. Като се отвори се оказа , че е заминал само горния "банан" ама така и така бях отворил сменях всичко наред!!! Смяната ми струваше много малко защото бе при познати , но после съжалявах защото имало много други проблеми , но решили да ми ги спестят :( Та месец по-късно я отварях отново. Та сега вече сме супер ама бая време без кола и многоооо ядове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 300 000 съм си с оригинално всичко и си върви. Сутрин трака за по-малко от секунда но не ме притеснява. На другата я смених от страх, но май не и беше дошло времето. Изчакай да се разтрака повече (ако изобщо го направи).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 18.04.2018 г. at 10:29 PM, Georgi75 said:

Здравейте колеги,извинявам се ако темата се повтаря , но искам да попитам нещо.

Имам А4 3.0TDI 204 к.с 2005 г. И е на 220 000 км , има сервизна история взел съм я на 190 000. За момента няма признаци за верига ,но знам че се обаждат на 250-260 000 и искам да попитам. Колко струва всичко със смяната и друда и дали да ги сменя на 250 или да чакам да изтракат ? 

 

Ако ще вземаш комплект си купи оригинални, точно с това не те съветвам да правиш компромис ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега обслужва неговата в унитрейд във Варна. Комплекта всичко беше около 3000лв по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз говоря за цялостното обслужване. Веригите, обтегачите, масло, филтри и масло кутия. За това казах всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към момента няма никакви прояви , но я гледам по табло е на 230 000 км вече , а е на реални километри със сервизна история , потвърдена в Audi . Мотора си работи много добре и равномерно, без тракане или пушене, но просто искам да знам дали е същата работа като при А8-цата или е по-леко. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се обажда при палене смених горен десен обтегач и същото ,сега се чудя дали да сменя и левия или да изчакам за цяло обслужване но с оригинални части май 3000хил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте!Карам А4 2006 3.0тди 204к БКН е кода на мотора, преди 2000км смених масла,филтри,масло на автомата,ремъци,ролки, но започна да трака нещо при палене.Когато е студена не се чува, проблема е като е загряла и я запаля изтраква нещо за 2-3 сек.Когато работи колата на празен ход и когато е в обороти нищо не се чува(перфектна е).Казаха ми, че са вериги.На 231 000км е, и казаха да карам така не е проблем.Та въпроса ми е може ли да я карам така 2-3 месеца да събера пари да сменя целия комплкт.Той е 1000лв. и още толкова ще ми искат за смяната сиг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

над 1000 са веригите, защото трябва да вземеш обтегачите оригинални задължително, има и венци и други дреболии.

 

тракането на веригите обикновено е на студена кола. Може и на топла да се появи, но първо се явява на студена. Ако нямаш на студена си карай докато се появи или поне да се усили на топла.

2000 за вериги са много за кола, която не знам дали струва вече 10000. Като се има предвид, че има и други скъпи ремонти може накрая да си дал за ремонти повече отколкото ще я продадеш. И е много неприятнои усещането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам да я карам още дълго, защото скоро я купих.Комплекта на febi е 1180лв. в autopower.Препоръчайте ми къде да ги сменя.Порше София или ще ме одерът кожата.Искам някой който да си свърши добре работата не да си остави ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обтегачи не взимай феби.

 

Самите вериги тук твърдят колегите, че на Феби са ИВис, каквито са и оригиналните.

 

Поразгледай темите  има няколко доста дълги за тия вериги. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е на 280 000 нямаше проблеми …. направих една беля и вече свалихме двигателя и смених веригите... Приятелчето каза че са били тръгнали нещата но е имало още живот в веригите и обтегачите. Мойте са SWAG от тях като марка бил най доволен.... АА порше софия и dasauto ми казаха 4000-5000 лв за смяната в зависимост дали няма да трябва да сменят и нещо друго. При мен г.д. излезна 2000-2300 лв за комплекта смяна и некви гумички и други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,Мисля,  че в D-Bros automotive ще свършат тая работа абсолютно професионално. А цената.....няма как да знам каква ще е, но като в Порше няма да е! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...