Jump to content

Проблем електроника и примигване на таблото и фарове


architexmas

Recommended Posts

Здравейте колеги, от доста време имам странен проблем, появява се доста рядко. Както си карам и започва да ми присветква цялата кола, таблото, радиото, фаровете, мисля че видях надпис на екрана на радиото, overvoltage или нещо такова. Доста е кофти, когато се случи нощем, защото фаровете мигат също, ако продължа да карам, се оправя след минута две, ако спра и изгася колата също се оправя. Говорих с различни майстори, никой няма идея. Случвало ли се е на някой това чудо?

AUDI A6 2,7 TDI 180hp Quattro 2005

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и на тия майстори, ако си им казал за овърволтажа и те да нямат идея, не знам какви са, да не са гумаджии.

 

най-добре носи мултицета и като стане така премери напрежението. ако можеш си сложи постоянно мултицета да гледаш какво става.

 

Имай предвид, че ако се вдига напрежението може да изгори нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрежението може да се гледа директно на MMI докато караш. Не е добре, че презарежда алтернатора - може да изгорят сума неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 про е реле-регулаторът. Минах по този път. Следих си напрежението през MMI както е написал @VBI по-горе. Там ясно се виджа как за секунда скача 1-2V и после back to normal.

Доста време ми отне и на мен докато установя този проблем. Минах през доста от тези "гумаджии" с претенции за майстори, докато накрая сам не реших да го сваля и занеса на ремонт. Грешките бях в 10 модула, всичките за overvoltage, За щастие нищо не сгъна през времето, в което карах така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...