Jump to content

Покупка: Ауди А4 (B6) 1.8T quattro


Recommended Posts

Предстои ми покупка на Ауди а4 В6 1.8Т Куатро,интересува ме разликата между 5 и 6 скорости,разход ,км-обороти ,предавателни числа , предимства и недостатъци.Понеже не намирам с 6 скорости се чудя да чакам още или да взимам с 5 ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 6 скорости най-често са (ВЕХ) моторите с 1.8Т,които са 190 конски сили.

В карая на производството на (В6) тоест 2004 истинска година се намират и (BFB) 163 конски сили с 6 скорости,всичко останало е с 5 ....

Като по някой чуждестранни форуми се твърди,че 6-та при 190 и 163 е различна.

 

Разлика в обороти и километри ... на пръв поглед старата ми кола със 100км./ч. на 5-та беше със 3000 оборота,сегашната е със 2200 оборота.

 

Определил ли си бюджет за самата кола само за закупуване?

В карс и мобиле имаше няколко ВЕХ-а и едно BFB от последните със 6-скорости,продали ли са се та казваш,че няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,8т на 5-та няма как да е само 100 даже и с куатро, по спомени е около 115. А иначе не ми се струва кой знае каква есктра допълнителната предавка в предвид, че е почти като 5-та на повечето модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, тази е нова обява и поне на картинки изглежда добре: https://www.mobile.bg/11531389523121841

Имаше преди няколко седмици два Bex-а и отлетяха за норматив.

Tapatalk user

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По километраж, реално може и на 135км/ч да е на 4000. Това беше една от основните причина да я разкарам. 

Не че сега съм цъфнал и вързал с 165-170 на 4000 оборора, ама пак бива :hilezh:

 

Куатро ли са били твоите, с кой мотор са били?

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като търсех кола на времето това се дискутираше и в моята тема... 

 

Някои колеги мисля, че даваха и предавателните числа на BEX-а на кутийте... 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

41 minutes ago, petrishki said:

По километраж, реално може и на 135км/ч да е на 4000. Това беше една от основните причина да я разкарам. 

Не че сега съм цъфнал и вързал с 165-170 на 4000 оборора, ама пак бива :hilezh:

 

Куатро ли са били твоите, с кой мотор са били?

Всичките куатро а4-ки и а6-ци с 1,8Т. И всичките показваха точно 155 на 4к. Реалния проблем е характера на мотора съчетан с възрастта и чак тогава оборотите на магистралата.

Изобщо с тия скорости не знам каква логика са прилагали, но примерно автомата се оказа много по-дълъг, а при 2,7 има 2 тотално различни като дължина кутии - едната е 3к - 120, моята е 3к - 170. А една от ръчките е 3к - 125. Има избор поне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 minutes ago, petrishki said:

BEХ, мисля че е с по-къси скорости спрямо BFB, точно заради по-спортния характер. Може и да бъркам..

 

Така е. Моята 3.0i q беше със същата кутия - 140 на 3700 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харитметиката показва, че ще е на почти 190 със 4000, по скоростомер. Или 180 реално, зависи от размера на жанти и гуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 22 часа, MAPTO7007 написа:

Със 6 скорости най-често са (ВЕХ) моторите с 1.8Т,които са 190 конски сили.

В карая на производството на (В6) тоест 2004 истинска година се намират и (BFB) 163 конски сили с 6 скорости,всичко останало е с 5 ....

Като по някой чуждестранни форуми се твърди,че 6-та при 190 и 163 е различна.

 

Разлика в обороти и километри ... на пръв поглед старата ми кола със 100км./ч. на 5-та беше със 3000 оборота,сегашната е със 2200 оборота.

 

Определил ли си бюджет за самата кола само за закупуване?

В карс и мобиле имаше няколко ВЕХ-а и едно BFB от последните със 6-скорости,продали ли са се та казваш,че няма?

Прочел съм почти всичко за този модел ауди и и модификация и най ми допада БФБ заради 6те скорости, но комбита няма.Имаше 2 3 ама ги взеха на същия ден в който звънях.Бюджета зависи от колата,гледам вървят около 7-8което ме устройва,скоро разбрах че и куатрото е с по къси скорости тотално ме отказа от 5те ск.

Преди 20 часа, GT_power написа:

Ето, тази е нова обява и поне на картинки изглежда добре: https://www.mobile.bg/11531389523121841

Имаше преди няколко седмици два Bex-а и отлетяха за норматив.

Tapatalk user

Точно тази щях да ходя да гледам понеже доста ми хвана окото ама пак 5те ск. ме разколебават,незнам дали е толкова фатално ама ми се искаше 6 разхода извънграфско ще е друг по тих и тн.

Редактирано от Станимир3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ако искочи нещо не съм много наясно при 2-3-4-5к каква скорост е нормално,понеже всеки казва различно,в момента карам 1.9тди пд 6ск 

Редактирано от Станимир3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Станимир3 написа:

Прочел съм почти всичко за този модел ауди и и модификация и най ми допада БФБ заради 6те скорости

Четенето е едно ... А карал ли си такова, че искаш да си купиш? BFB има и с 5 скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами карал съм малко АЕБ (мисля че беше кода)150кс??

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста за различни В5 - В6/Б7 .... Вземи покарай да не те разочарова динамиката на 1.8Т с quattro. Пространството в купето също е добре да го прецениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 26 минути, МММ1 написа:

Доста за различни В5 - В6/Б7 .... Вземи покарай да не те разочарова динамиката на 1.8Т с quattro. Пространството в купето също е добре да го прецениш.

В б6 quattro дори не съм се возил нямам представа дали върви повече или по малко от предно ,не съм състезател ама си давам газ,150кс беше прилично ама при quattro нямам представа

преди 26 минути, МММ1 написа:

Доста за различни В5 - В6/Б7 .... Вземи покарай да не те разочарова динамиката на 1.8Т с quattro. Пространството в купето също е добре да го прецениш.

 

преди 35 минути, МММ1 написа:

Четенето е едно ... А карал ли си такова, че искаш да си купиш? BFB има и с 5 скорости.

Ами карал съм малко АЕБ (мисля че беше кода)150кс??

Редактирано от Станимир3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...