Jump to content

Катастрофа


F7454

Recommended Posts

Здравейте! Извинете ме, ако бъркам раздела, но пиша тук за пръв път. Преди три дни катастрофирах със семейството ми (за щастие всички сме добре). Колата е удар отпред, спукани въздушни възглавници. Според хората в сервиза ще е за тотална щета (има Каско). Моделът е А4, Б7, 2005 г, s-line. Двигателят работи. Интересува ме какви са вариантите: дали ще мога да я продам на части? Горе долу на каква цена? Прикачване снимки на колата. Ще съм благодарен за вашата помощ.

IMG_20160827_171219.jpg

IMG-a1a2b30591b1197d1ea8bef444ce1b84-V.jpg

IMG-2f7062f4248bafd650ee4782881a3644-V.jpg

IMG-1f2aa0198d65805d9b57e69dc860a6f7-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако ти я тотализират ще трябва да я разпродадеш на части

Аз си резервирам джантите и гумите!!

Исчакай застрахователите да вземат решение,защото ще им се върже много дебело да ти я ремонтират (мое мнение)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги може да я продадеш на части...... достатъчно търсени са. Това изисква време, подходящ гараж, инструменти и....търпение. А иначе цялата за части ще ти я платят евтино и няма абсолютно никакъв смисъл.

Само джантите ти са примерно 500 лв втора ръка.....и т.н....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се интересувах - да я продам цялата за части, но явно не е най-добрия вариант. Каското ще ми покрие до 70% от застрахователната сума, което не е много ок, затова искам поне да сведат загубите до минимум

Редактирано от F7454
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да не забравиш че гумите и джантите са резервирани вече!!

Само ми драсни едно ЛС и ги отнасям ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша. Имам и зимни гуми :hilezh:

Ако реша да я продам цялата за части каква ще е цената (ориентировъчно, знам, че няма как да предвидите точно). Искам да се ориентирам

Редактирано от F7454
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000-1500лв за цялата ще ти дадат от някоя морга,аз не виждам защо трябва да е тотал щета колата?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така им отговорих като питах за моята и си тръгнах :steinigung:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил за морга по добре продавай някой неща от колата снимай вътре как е виш може и аз нещо да си запазя ;)

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само салона, ако е S-line струва 1000лв.

От тая кола могат да се вземат много пари, но трябва време и място.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, bobitovn написа:

Само салона, ако е S-line струва 1000лв.

 

Да ве струва 2000 лева,малко по-сериозно Боби ... сверете си часовниците.

 

Към колегата,най-добре на части,за цяла няма да вземеш нищо,а каското на 70% като пари какво ще рече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега .... Ако я даде така цяла някой ще си изкарва пати

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пари ще рече 5500лв. 

Според сервиза ще е тотал, защото частите са скъпи и ще излезе повече пари ремонта, отколкото да ми изплатят тотала.

Яд ме е, защото колата беше в перфектно състояние и съм я поддържал страшно много. 

Не исках да превръщам темата в аукцион, просто така се получи. Още чакам да се направи оценка на щетите и решението от застрахователя.

ПП. Всичко е s-line 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя как е... Това е най важното

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да ве струва 2000 лева,малко по-сериозно Боби ... сверете си часовниците.

 

Към колегата,най-добре на части,за цяла няма да вземеш нищо,а каското на 70% като пари какво ще рече?

Е последно за такива суми четох по форума, ако обикаляш повече по морги, най-вероятно ще се намери за доста по-малко.

Лошия Данчо@loshdancho последно насажда нека да каже(ама сигурно е бутнал и малко крадена нафта), така че няма да е меродавно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто не е само салон, а цяло вътрешно оборудване: от мокета да волана,(трилъчев с ербег и кабел с включване на скорости) всички пласмаси и конзоли (двоен дин)колони, колани тапицерии, жабки ,кори  бутони по врати, ербег скоростен лост, абе всичко-всичко..... Цената  е доста повече от добра, щото е за мен и е в комплект за всичко плюс помощ за монтаж/демонтаж.  

800лв салон(седалки и кори) 150волан, всичко друго подарък. Оставих към 1100-1200лв  не помня, и моите стари части. Всички сме доволни.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800лв салон(седалки и кори) + 150волан, + всичко друго подарък. = Оставих към 1100-1200лв  не помня, и моите стари части.

Нещо не ми излиза математиката :hilezh:

Иначе цените ми се виждат леко завишени, особено щом си оставил твоите части.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Математиката няма да ти излезе, като направиш една кола от синя-черна тогава ще ти излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/14/2018 at 8:41 AM, F7454 said:

Като пари ще рече 5500лв. 

Според сервиза ще е тотал, защото частите са скъпи и ще излезе повече пари ремонта, отколкото да ми изплатят тотала.

Яд ме е, защото колата беше в перфектно състояние и съм я поддържал страшно много. 

Не исках да превръщам темата в аукцион, просто така се получи. Още чакам да се направи оценка на щетите и решението от застрахователя.

ПП. Всичко е s-line 

 

Преди катастрофата е струвала около 7000 лв. според подобна обява: тук.

 

Значи трябва да си възстановиш 1500 лв. + още 500 лв. за прехвърляне и си на зелено. Продаваш джантите и гумите за 500, останалото на морга за 1500 лв. и си готов.

 

Ако искаш да изкарваш пари от разпродаване на коли на части, това вече е въпрос свързан с професия, кариера и т.н. :supercool:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще ме извиняваш, но да сравняваш състоянието на двете коли ми се струва неуместно. Колата от обявата е в окаяно състояние... 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но тази в обявата едва ли някой ще даде 7000 лв. а нея. Твоята само ти можеш да си я оцениш знаейки как е изглеждала преди, но този модел и година върви горе-долу толкова благодарение на германците и Дизелгейта който скопосаха. С други думи ако по-някаква причина искаш да караш пак този модел, с малко търсене мисля че ще можеш да го намериш за тази сума.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...