Jump to content

Радиатор на парно


JmeLche

Recommended Posts

Здравейте, къде се намира радиаторчето на парното? Трябва ли да се сваля цялото табло за да се смени? 1.9 TDI 2003г .

Sent from my iPhone XS Max Dual using Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам парно , но има някаква много специфична миризма, като запечено масло отвратителна такава, като пусна парно или климатик .

Какво имаш предвид под облепване на клапите , моля да ми обясниш?

Sent from my iPhone XS Max Dual using Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще добавя информация след смяната, но моля да ми обясни някой , защо трябва да се облепват клапите!

Sent from my iPhone XS Max Dual using Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапите се облепят наново,за да може да разпределят в правилна посока въздуха в купето.И не съм много сигурен,че тази миризма е от радиаторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМи и аз така си мислех, че не е , но какво друго да е?
Появява се като кухненска миризма при пускане на парното, след като стопли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под дясната чистачка.Измъкваш уплътнението до половината и надигаш леко кората на чистачките,даже на твоята мисля че има специална ревизия изрязана в кората за да стигнеш до филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест пасажерската чистачка?
Трябва ли да отворя капака на колата, за да стигна до въпросната кора?
Благодаря ти
 

maxresdefault.jpg

 

това ли е?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е,но когато изключиш климатика и не обдухаш с вентилатора изпарителя,за да изсъхне,по него остава конденз,който създава благоприятна микросреда за появата на микроорганизми,от които идва тази неприятна миризма при първоначално пускане на климатика.Има спрейове за почистване на изпарители.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес свалих стария филтър и отидох да си купя такъв карбонов . Казаха ми 22 лева, Филтрон. Ще дойде в понеделник.

Сега, искам да направя както казва Веселин по-горе, но нещо не схванах какво точно.
Къде се пръска с тоя спрей и къде се почиства?
Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрея се остава някъде на пода пред/зад седалките да пръска на запалена кола и пуснато парно, за да може да премине през цялата система. Идеята е да се убият въпросните микроорганизми, споменати по-горе. Преди време на приятел му продадоха някакъв спрей, който с една дълга тръбичка се пръскаше във клапите. Файда никаква. Миризмата намаля, след като ползва от този, който се разпръсква свободно в купето и минава през цялата система. Струваше около 25-30лв, предполагам че има и по-евтини.

 

Едит: Да не забравиш да преместиш кръга на въртене на въздух само в купето, че иначе ще "дезинфекцираш" въздуха навън!:hilezh:

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, s7r3l0k said:

Спрея се остава някъде на пода пред/зад седалките да пръска на запалена кола и пуснато парно

ОК, оставя се на земята?
Не се пъха никъде ?

 

Just now, s7r3l0k said:

Едит: Да не забравиш да преместиш кръга на въртене на въздух само в купето, че иначе ще "дезинфекцираш" въздуха навън!:hilezh:

Хаххахах , да мерси, че уточни, че можеше и изобщо да не се сетя, какъвто съм изпълнителен, правя само това , което е упоменато.

Значи - парното, запален двигател и чакам колко време?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под жабката можеш да го оставиш, включваш климатика на максимална степен на вентилатора и затваряш клапата за външен въздух. Мисля, че 15 минути се чакаше, след което се отваря клапата за външен въздух, за да започне да влиза чист въздух и да проветри купето от спрея. Не е лошо и вратите да отвориш, за да се проветри по-бързо.

 

Сега се обадих да питам този приятел за спрея, с който се пръска в клапите. Бил се пръскал във всмукателния въздуховод, който реално вкарва въздух отвън. Пръскал по 4-5 пъти през 2-3 минути, останалото е същото като за спрея, който се оставя да пръска в купето.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е супер, благодаря ти!
Само не схванах този спрей сам ли пръска в купето , щото сега гледах всички спрейове са като дезодоранти - трябва да ги натискаш ти...

Сори за тъпия въпрос.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно, утре ще скоча до Бриколaж да взема някъв такъв и да направя процедурата.

Парното предполагам е на ECON и вентилация до дупка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има упътване на спрейовете.

Мисля на климатик, клапа затворена, да духа само надолу и на макс степен вентилатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле,през това ли трябва да мина???И то за едно пикливо парно?Аз не стигнах до края,изнервих се.Ще се търси сервиз,или ще карам така,ама на такъв мазохизъм няма да се подложа.

Редактирано от bojo&viki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време се казваше "Опознай родината, за да я обикнеш!", сега е "опознай колата си, за да я......":hilezh:

Нищо страшно, само така изглежда, ама в тоя студ е добре да се прави някъде на закрито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина,не е страшно,но си трябват и инструменти.Ако разполагаш с права отверка и ключе 10,по-добре отиди на сервиз,вместо да дадеш същите пари за инструменти,които втори път може да не използваш.Трябват ти торксове,шестограми,малка гедория,голяма гедория,дванадесетостен М12,обикновени клещи и тип гарги,вероятно и друго но в момента не се сещам.Ако разполагаш с по-голямата част от тези инструменти,не се плаши,дори да объркаш нещо и да не стане от първия път,тук не е фатално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салона на тази по-горе е по-голям кошмар от ремонта на клапите.:hilezh:

 

Всъщност има нещо фатално, ако "обърка" някъде. Ако счупи някоя пластмаса, може да си слуша последствията след това, докато е собственик на колата. Мое аверче го игра тоя филм миналата зима, но той си е с две леви.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...