Jump to content

3.0tdi, високи обороти = охладителна течност изтича през капачката


Agent.Smith

Recommended Posts

Колеги, имам следния сериозен проблем с 3.0tdi 245 к.с. Когато колата се кара с висока скорост и високи обороти (изпреварвания, kick down), охладителната течност започва да излиза през капачката на казана до такава степен, че нивото пада много под минимума и двигателя прегравя. При градско шофиране няма никакъв проблем. В сервиза, който посесащавам, смениха казанчето и капачката, но ефект нямаше и сега не е ясно какво да правим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитурата на главата май ти е за смяна, при положение че в самата капачка или около нея няма нещо пукнато.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си сменил казанчето и капачка и пак тече лошо , намери си грамотен сервиз да ти направат колата както трябва , не я караи така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро крива глава или крив блок. Наскоро имах подобен случай с нисан патрол. Там симптомите бяха аналогични но теста за газове не показа нищо. При демонтажа на главата и отнеха 3 стотни, а на блока 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 3/12/2018 at 18:14, Agent.Smith написа:

Колеги, имам следния сериозен проблем с 3.0tdi 245 к.с. Когато колата се кара с висока скорост и високи обороти (изпреварвания, kick down), охладителната течност започва да излиза през капачката на казана до такава степен, че нивото пада много под минимума и двигателя прегравя. При градско шофиране няма никакъв проблем. В сервиза, който посесащавам, смениха казанчето и капачката, но ефект нямаше и сега не е ясно какво да правим. 

Какво стана оправи ли проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Иди на сервиз да я видят. Аз си правя моята тука, https://goo.gl/maps/H7xvDtfCnrp така както го описваш е от познатите болежки на тоя мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...