Jump to content

При дъжд влиза вътре вода!


JmeLche

Recommended Posts

Здравейте, имам неприятен момент, когато завали дъжд ми влиза вода пред предна дясна седалка, моля ако някой знае от къде и какъв е проблемът да ми обясни! Ето и снимка

2c323e878b4f725eafc00ce2a69b05e2.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш шибидах на 99% от там ти е проблема

прокарай хубаво отводнителните му канали с по-здрава тел-ще си решиш проблема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам,но и при мен протече от някъде.Досега не ми се бе случвало,но тази година за втори път се намокри пасажерското място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при А3, но при А4 има кабелни снопове зад калниците. При мен беше повредено уплътнението в ляво. При дъжд и автомивка мокреше точно като на снимката на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистват се отводнителните канали.Развива се подкалника в задната част към калника и се почиства от кал,листа и т.н.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли? Преди дни като беше на подемник видях, че две от тапите на праговете ми ги няма. Но до сега не се е наводнявало. Не съм е карал в порой само е стояла пред блока в покой и няма проблем.

 Дай номер на частта и цена.

Поздрави.

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре, като я взема от Порше, ще постна точният каталожен номер, че цял ден днес, не могат да установят точната проблемна тапа, която е с диаметър 3ml!

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата тапа я има и под мокета на шофьорското място където е намокрено . Погледнете и там , че сигурно и тя е за смяна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна, благодаря! Ето каталожен номер, сменени са с такива, които не се разяждат, станаха иначе! 27697dd3735e7ed1ecfd43ce1b79ea92.jpg7194bb704dcb4e1ab5890d1843beff47.jpg

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Възможно е да влиза вода от филтъра за парното.

От там влиза вода, когато вали дъжд! Отстранява ли се този проблем, че е много досадно??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен влизаше вода някъде от самата предница.Майстора ми каза,че се е наложило сам да си направи ново уплътнение което е залепил със силикон.Някъде под пластмасовата кора на чистачките се намирало това място.

Цялата кола в ляво се беше наводнила и сега още не може да изсъхне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/12/2020 at 11:45 AM, bbobore said:

При мен влизаше вода някъде от самата предница.Майстора ми каза,че се е наложило сам да си направи ново уплътнение което е залепил със силикон.Някъде под пластмасовата кора на чистачките се намирало това място.

Цялата кола в ляво се беше наводнила и сега още не може да изсъхне.

Може ли опътване къде точно е този отвор и къде си я водил на майстор ако е в София?

Аз съм с ауди б6 и само шофьорската страна на пода е мокра предимно зад седалката където е най-ниската точка но и отпред също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Съжалявам, че толкова късно пиша. Аз съм от Видин и майстора няма да ти свърши работа.Иначе като погледнеш от ляво, през решетката за оттичане на водата се вижда нещо като кутия. Точно в нея бе проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Като се махне кората на чистачките изцяло (може да се счупи - стара е), точно над филтъра се вижда как металната рамка под прозореца буквално свършва, сякаш е изрязана. От фв там са замислили

една отводнителна пластмаса, която се закача над филтъра (точно на края на рамката има уше) и отвежда водата към дренажния отвор, който е между купето и калника. 
 

Имах този проблем на а3, реших го с нова кора и нова отводнителна пластмаса от Порше
 

8L1819979 - отводнителна пластмаса, 14.35 лв с ддс (2017 година)

8L1819415B - кора на чистачките, около 135 лв с ддс (2017 година)

 

След тапите отдолу - това е останалото. Освен ако прозорецът не е сменян от инвалид и самите уплътнения пропускат. 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна информация. Още по-интересно е, че аз например, съм свалял вече кората на чистачките по друга причина и след като я върнах, вече не стои плътно на прозореца а има 1-2мм луфт между прозореца и кората, а тази пластмаса никога не съм я виждал над филтъра, и въпреки това, теч не съм имал. Може би лайсната с прекъсване в пасажерския край е причината въпросният луфт да не води до наводнение на купето. Не знам как обаче, без отводнителната пластмаса не ми се пълни с вода самият филтър.:gruebel:

 

Тапите за под купето еднакви ли са по размер с тези, които са отстрани на купето, между пантите на вратите, над маншона с кабелите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тапите не знам - аз не съм сменял. При мен и металната рамка, и кората под чистачките си личаха къде им е “края” - точно над филтъра. Тая въпросната пластмаса веднъж си я бях закрепил с болт, защото при първата смяна на стъклото решили, че не знаят от къде е и я бяха метнали вътре. 
 

При втората смяна на стъклото директно я бяха изхвърлили ... и си купих нова. За съжаление продадох колата и нямам какво да снимам, за да покажа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...