Jump to content

Пoкупка Audi Q5 2.0 TFSI 2018 от Канада


Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Харесал съм ето този автомобил https://www.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=21566842804174833

Първо може ли някой да ми провери рама : WA1CNAFY1J2125493, най-малкото като екстри и оборудване да се види какво точно има, защото предполагам история няма да излезе.

Дали му важи заводската гаранция и в Европа както на бмв-тата и колко години е ?

Как стои въпроса с обслужването в оторизиран сервиз ако е в гаранция автомобила, скъпо ли цакат ?

Лесно ли се преминава от американска карта към европейска на навигацията, при бмв-тата съм го правил и си спомням, че си я купих от колега във форума онлайн с код за активация и за сумата от 50 долара всичко тръгна отма. Тук с новите аудита как стои въпроса и има ли някой колега, който извършва такива операции от форума ?

Общото Ви мнение за авотмобила и съвети.

 

Много ще съм ви благодарен,

Поздрави Боян

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нереално малко пари и искат (Освен ако не е сумата без ДДС), възможно е да е блъскана и оправяна и никъде нищо да не излезе като щети, дори по рама (особено ако е правена в някой гараж..)

 

Гаранцията е 2 години от дата на производство в страни, различни от страната от която е купена.  Обслужването си е обслужване, зависи от части, масло и тн. Но 400-600 лева на двигател и още толкова скоростна кутия е нормалният диапазон.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Канада е колата, удара поне на пръв поглед е съвсем лек, километри и т.н. са реални.

Закарай я да я видят в Порше, покажи им снимките от удара и да разгледат хубаво да няма и отдолу нещо, пише и "NO ENGINE COOLANT" в описанието.

Тамън ще ги разпиташ и за останалите неща, които те интересуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 21 часа, bobopich написа:

Здравейте Колеги,

 

Харесал съм ето този автомобил https://www.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=21566842804174833

Първо може ли някой да ми провери рама : WA1CNAFY1J2125493, най-малкото като екстри и оборудване да се види какво точно има, защото предполагам история няма да излезе.

Дали му важи заводската гаранция и в Европа както на бмв-тата и колко години е ?

Как стои въпроса с обслужването в оторизиран сервиз ако е в гаранция автомобила, скъпо ли цакат ?

Лесно ли се преминава от американска карта към европейска на навигацията, при бмв-тата съм го правил и си спомням, че си я купих от колега във форума онлайн с код за активация и за сумата от 50 долара всичко тръгна отма. Тук с новите аудита как стои въпроса и има ли някой колега, който извършва такива операции от форума ?

Общото Ви мнение за авотмобила и съвети.

 

Много ще съм ви благодарен,

Поздрави Боян

 

 

Не знам дали си пробвал просто да сложиш ВИН-а в Гугъл - излиза още и това: цък! 

 

Демек колата е била обявена за тотална щета поради челен удар. Но това се случва често заради скъпите части и скъпия труд в Канада. Оценили са поправката на 36,100 хил., което е най-вероятно над пазарната цена, така че застраховката да я изплати като тотална щета.

 

За гаранцията забрави - тоталната щета я анулира.

 

Историята със сигурност ще излезе - иди в Ауди и я провери със собственика.

 

По вина не можеш да видиш какви екстри има. Трябва да снимаш стикера с екстрите който е някъде  в багажника и също на втора страница на гаранционната книжка (на която пише Warranty). Изглежда така:

 

IMG_2652.thumb.JPG.0ac606a1123db67cf02db03f24574b48.JPG

 

Това червеното което съм оградил е кода на боята. Под него са екстрите. Отиваш в този сайт и ги вкарваш за да видиш кое какво е: цък!

 

Също виж дали в талона пише Евро 6, защото ако не пише, има голяма вероятност на не можеш да я приравниш след това без оригиналните документи от технотеста и да плащаш данък за Евро 0, който за София е с 500 лв. на година повече.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно това да прави и по VIN може да се видят лесно всички екстри. 

От Андроид Апп стора си изтегли "myAudi", там вкарай вина и най-отдолу ще ти даде да видиш всичките екстри на автомобила за този вин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко пробвах, но не излиза нищо. Пише само Audi A4 Saloon и ми казва да съм контактувал Ауди за да ме запишат че съм собственик на колата си. Май е направено да можеш да гледаш само твоята си кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там гледам - нищо не излиза. Пробвай да изкараш моите екстри: WAUAF78E66A267722

 

А ти обаждал ли им си се да се регистрираш?

 

Другата разлика е че съм с Айфон, но приложението би трябвало да е същото. Също не съм направил "Verify Now" защото ми иска много лични данни, като рожден ден, място на раждане и т.н.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ти виждам, както стандартно, така и опционално. Иначе не съм звънял и нищо нямам повече, освен че съм си регистрирал и активирал моята си кола.

Screenshot_20190902-145842_myAudi.jpg

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно инфо ми пуснахте колеги, благодаря !

Пробвах го и не усещам нищо притеснително, върви си добре работи. Всичко има долу горе без обдухване на седалки и въздушно. Предният прозорец е сменен с афтърмаркет, бронята е нагласена, радиатора не капе и по роговете няма следи от смачкване, като гледам на снимките не е гърмял еърбег. Още не е минавал технотест каза, че си е за негова сметка. Остава ми проблема с навигацията как да се подкара европейска карта и задните стопове. Нали вече се заяждат на КАТ ако не светят оранжево мигачите ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bobopich написа:

Много полезно инфо ми пуснахте колеги, благодаря !

Пробвах го и не усещам нищо притеснително, върви си добре работи. Всичко има долу горе без обдухване на седалки и въздушно. Предният прозорец е сменен с афтърмаркет, бронята е нагласена, радиатора не капе и по роговете няма следи от смачкване, като гледам на снимките не е гърмял еърбег. Още не е минавал технотест каза, че си е за негова сметка. Остава ми проблема с навигацията как да се подкара европейска карта и задните стопове. Нали вече се заяждат на КАТ ако не светят оранжево мигачите ? 

 

Погледни по-подробно документа от застрахователната фирма който вече ти изпратих: цък!

Имаш и заден удар, но значително по-лек. Все пак е добре да се прегледа и задницата по-обилно. Климатика и той фигурира, така че прегледай и него.

Екстрите за които питаше са разпечатани на 2-ра страница.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам аз ли съм сбъркан, ама близо 70к за кола, претърпяла челен удар, без (или със съмнителна) гаранция, закърпена от наши джамбази - на мен ми се струва лудост.

 

Като толкова искаш СУВ Ауди и имаш 70к - дай ги за начална и за някаква смешна сума на месец ще караш нова кола в гаранция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе има далавера в цялата работа, но тя е главно за човека който я купува на търг, внася и оправя. Иначе за крайния потребител - не чак толкова. Един мой познат се занимава с тази дейност като хоби. Парите не са чак толкова, но и работата не е много - по-голямата част е на компютъра. Но той пък се кефи да кара различни скъпи коли за по 1 - 2 месеца докато ги продаде. Сервиза който използва се занимават единствено с поправка на такива коли и са доста добри. Тяхната сила пък е в това че успяват на поправят по-голямата част от засегнатите части, вместо да ги сменят. По този начин значително свалят цената на ремонта.

 

Той ми разправяше че тънкостта е да се научиш да отсяваш повредите които изглеждат много зле визуално, а в същото време са лесни и евтини за отстраняване. По този начин я вземаш на доста ниска цена на търга.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма тоо филм е толкова голЕм, че нема как да знаеш по снимки кво точно е счупено, щот в подобни търгове не пише нищо ,освен че мотора работи примерно.  Определено има смисъл, ма риска да се наиграеш е доста голям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета.

Има подробна застрахователна оценка в която има списък на всички части и повреди, както и цените им при дилъра.

Точно заради тези оценки се бракуват колите реално, защото пише, че ремонта е 30к долара, а тук я оправят за 3к лева макс.

Достъпна е само за регистрирани (платени) потребители обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, moto_fan написа:

... нема как да знаеш по снимки ...

 

Ами точно за това гледаш и това: цък! Хората ти дават пълен списък на всяка засегната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм лаик ,отде да знам че има и такива неща:nixweiss:

Глеам пише мотора работи и тва е ,ма кво що не виждам . Па тогава си е убаво отвсякъде ,

....фифчооо, тва с оценката ми е ясно, ма не знаех че никой може да има достъп до нея.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.09.2019 г. at 12:11, CVT написа:

За гаранцията забрави - тоталната щета я анулира.

 

Историята със сигурност ще излезе - иди в Ауди и я провери със собственика.

 

Също виж дали в талона пише Евро 6, защото ако не пише, има голяма вероятност на не можеш да я приравниш след това без оригиналните документи от технотеста и да плащаш данък за Евро 0, който за София е с 500 лв. на година повече.

 

Никаква история не излиза. Проверявано. "Нашите" тук нямат връзка с тея отвъд океана...

Единствено излиза първа регистрация. разбира се може да има изключения. Карфакс-а върши работа.

Еврокатегорията се появява в документа за технотеста. В америка няма евро мевро глупости.

Относно гаранцията са ми казвали че навсякъде важи 2-годишна международна. Не е нужно да се тръби, че колата е тоталка на друг континент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се тръби - като сложиш VIN-a в Гугъл веднага излиза че е тоталка. Те в Ауди трева на пасат и със сигурност няма да уважат никаква гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.09.2019 г. at 9:32, fifipaldi написа:

Има подробна застрахователна оценка в която има списък на всички части и повреди, както и цените им при дилъра.

Точно заради тези оценки се бракуват колите реално, защото пише, че ремонта е 30к долара, а тук я оправят за 3к лева макс.

Достъпна е само за регистрирани (платени) потребители обаче.

Къде е тая оценка???

Гледал съм стотици коли и за първи път попадам на такъв списък със повредени част. Тва е някакво супер рядко изключение.

 

На 2.09.2019 г. at 22:11, didoya написа:

Не знам аз ли съм сбъркан, ама близо 70к за кола, претърпяла челен удар, без (или със съмнителна) гаранция, закърпена от наши джамбази - на мен ми се струва лудост.

Като толкова искаш СУВ Ауди и имаш 70к - дай ги за начална и за някаква смешна сума на месец ще караш нова кола в гаранция...

От поста ти веднага ми става ясно, че си гол и бос в тая сфера. Чети и не се обаждай засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дадеш 70к лв за кола без гаранция трябва да си тотален мазохист!!!На скоро мой приятел си взе ML350 2017 с 2години гаранция за 90к.

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, CVT написа:

Те в Ауди трева на пасат и със сигурност няма да уважат никаква гаранция.

Явно във Варна не са в час. От личен опит говоря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...