Jump to content

Сервиз и смяна на 2 термостата - цена?


ppanayotov

Recommended Posts

Здравейте,

Можете ли да ми кажете ориентировъчна цена за смяна на двата термостата на Audi A4 B8 2.0 TDI 143 hp automatic 2008г?
Питам тъй като реших да отида на сервиз за диагностика и евентуален ремонт тъй като колата не загрява до 90 градуса.
Човека по телефона каза: Ела, ще направим диагностика и ще ти кажем цена за ремонт.
Отивам аз и директно ми каза какви са ми проблемите и цена(500+лв :O) без даже да погледне/пита за колата(знаеше само че е Ауди А4 Б8, нищо друго - нито година, нито двигател).
Съдейки по темите тук това ми се стори много - из нета не намирам кой знае колко скъпи термостати(около 30лв са скъпите, които виждам, но вероятно има и по-скъпички), а тук се споменава цена за смяна към 30лв(може и да съм разбрал грешно). 
Спомена, че ще трябва да се смени и антифриза, но колко да поема колата(да кажем, че събира 8л течност, като 4л концентрат антифриз G12/13 са около 70лв и то от хубавия, водата да е 2лв на литър макс...).
Та каква е нормалната цена за смяна на 2 термостата и трябва ли да се сменя целия антифриз? Останах с впечатлението, че ще се загуби към 1л от цялата работа и може да се долее после.

Aко препоръчате и някой изпитан сервиз - златни ще сте!

Весели празници!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица сменях моя 130лв(оригинален) и събра около 3л концентрат,след това протече и се оказа че при смяната се е пукнала тръбатата която отива към термостатното тяло и се га я чакам 4дни доставка само оригинална.[emoji2955][emoji2955][emoji2955]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, ppanayotov said:


Отивам аз и директно ми каза какви са ми проблемите и цена(500+лв :O) 
 

От любопитство бих питал в Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.12.2019 г. at 11:27, MonsterBS написа:

Миналата седмица сменях моя 130лв(оригинален) и събра около 3л концентрат,след това протече и се оказа че при смяната се е пукнала тръбатата която отива към термостатното тяло и се га я чакам 4дни доставка само оригинална.emoji2955.pngemoji2955.pngemoji2955.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Т.е. там където са ти сменяли термостата са спукали въпросната тръба или е текло и преди това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да приключа темата с добри новини - смениха ми ги + смяна на антифриза за 60лв труд(не в София). Термостатите ги взех за 50лв двата и антифриза 14лв литъра hepu концентрат. Не знам защо се опитаха да ме завъртят така с тези 500лв и обяснения че двигателя трябва да се сваля, цял ден работа и тн. Вероятно в София това е практика или просто са опитали да изкарат някой лев преди празниците... Весели празници, колеги!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да споделиш кой е бил сервизът в който са опитали така добре да те хлъзнат ... ще е полезно за останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да би било хубаво да се информират колегите за лоши и добри случаи, в смисъл ppanayotov да сподели и къде са направили успешно ремонта на посочената цена - в кой сервиз "Не в София".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 термостата за 50лв директно изключва това да са оригинални. Съответно сервиза с 500лв може да е дал оферта за ОЕМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500 май беше с някакъв управляващ блок към него и май не им се занимава да заменят с афтърмаркети, оттам тези бесни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не искам да казвам име на сервиз да не плюя по на хората бизнеса. 
За частите вероятно сте прави, но толкова ли са скъпи тези термостати, че смяна с неоригиналните излизат~150лв с труда и антифриза, а оригиналките - 500?
За управляващия блок също не знам, може и така да е.
Това което не ми хареса при първия сервиз е по-скоро отношението и обясненията, които ми дадоха...
Не казвам, че разбирам, но поне едно око можеше да хвърлят преди да ми обявят такава цена.
Колата си я глезя, но гледам и да не хвърлям повече пари отколкото е нужно...
Ремонта ми го направиха в Разград - нормално цената за труд да е по-ниска в сравнение в София..
Двигателя вече си загрява добре така че считам проблема за решен и мисля, че направих правилния избор.
Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...