Jump to content

смяна на генерацията с Akrapovic


Бако Мецан

Recommended Posts

Здравейте,

От няколко дни ми влезе една муха в главата, да сменя генерацията с Akrapovic. За моята кола има кит с номер: 4G0071897.

В YouTube няма кой знае какво за S6/S7 с акрапович или тези които ги има са с downpipe без катализатори, а аз такива цигании не искам да правя. 

Ако някой с S6, S7 е правил нещо по генерацията ще съм много радостен да сподели видео, мнение, препоръка.

Живи и здрави!

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако натискаш колата има повече смисъл да смениш радиатора за турбините ;)

Принципно това го дават за стейдж 2, но няма да навреди дори и на стокова кола, ако приемем че все още не си я ремапвал.

Ето тук има доста подробна информация.

 

За генерацията има писано из американските форуми, примерно тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото! Задължително ще разгледам.

Не я натискам много и не съм я ремапвал, а и нямам никакво намерение да го правя. Интересува ме чисто и просто звука, защото сегашния е малко разочароващ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Това акрапович ли е?

Преди 12 часа, moto_fan написа:

Бако бръже че я има на промоция за 7 евра 😉

 


Видях го 😁

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Акрапович,пише си,на супер спринт е,ама шпека си е трол...

Аз също съм за хубав звук,ама нещо оригинално,че иначе ще ти гръмне главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, plamen sf said:

Не е Акрапович,пише си,на супер спринт е,ама шпека си е трол...

Аз също съм за хубав звук,ама нещо оригинално,че иначе ще ти гръмне главата.

По оригинално от Суперспринт няма, и няма нищо да ти гръмне, всички хармоници от които може нещо да ти бръмне са елиминирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, plamen sf написа:

Може шпек,не съм слагал такива неща.

 

@Бако Мецан толко ли е тиха,че чак те дразни?


Тиха ми е, вади някакъв звук г/д след 4000 оборота, преди това е тиха, а дори и този който вади във високите обороти пак ми е тиха. Имам и едно GLE 500 което не може да върви, не може да спира, не може да влиза в завоите добре, но пък вади звук да си е*е майката и като го покарам и после седна на Аудито ми идва да пробия гърнето с отверка. 
За момента съм се спрял на Акрапович, гледах и Милтек, но много някакъв плякащ звук вади все едно хо е правил бай Ставри в гаража. 
 

преди 34 минути, soult@ker написа:

И аз тва казвам, просто грешиш кое е коня и кокошката. Но да кажем, че коеот и от дветв да вземе няма да съжалява.

Суперспринта има един резонанс които го има и в Милтек-а и малко ме дразни, търся някакъв по-плътен звук без да бута стената като го паля сутрин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид? Ето клипче:

Video of the catback exhaust for the Audi S6 4G C7 4.0T V8.

Power increase from 435 hp (measured on the dyno) to 453 hp.

Torque gain from 554 Nm to 575 Nm.

Stock downpipes and cats, no CEL.

Supersprint catback exhaust including:

- Connecting pipe kit right + left (n. 767731) - Front pipes kit right - left (n. 769612)

- Central "H-Pipe" kit (769613)

- Rear exhaust right - left BLACK (n. 769607 / n. 769637) with 4x 100x95mm black chrome tailpipes Includes revs, acceleration, flybies and onboard videos.

 

 

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.02.2020 г. at 20:46, soult@ker написа:

По оригинално от Суперспринт няма,

пак си екзалтиран и си гледал клипчета хаха

тва че си сложил на твоя асматик суперспринт, далеч не значи че са неква мания! дори напротив, най-вероятно значи че са нещо между твоя приятел инж. Лазаров дето те нагърмя щото си отличник и сгънатите ламарини от Ниш, дето продават в Крафт.

Акрапа е класи над суперспринт, само на външен вид дори.

кажи са за шкодичката ххх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Абе добре звучи, но няма кадърно направен клип в целия YouTube с хубава камера и микрофон да се чуе звука и в движение. 

Май се спрях на Акрапович, иначе относно клип, само да се пооправи времето и ще направя хубав, приготвил съм 3 GoPro, един дрон и една камера да стане като хората. 

Ако има някой мераклия с друга кола, дори и да не е S или RS може да пише да направим клипа с повече коли, ще стане по-добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако снимаш другия месец,@yavor20v може да се включи с неговото S8,а и аз може да докарам едно  4.0TFSI ,ама моето е в А8,та звук няма да извади 😃

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам го задочно тукашния вносител на Акраповиц, горе на околовръстното е..  В момента в ибей е на 6500евро от германия системата за S6.... ако тоя даде по-адекватна цена, добре е !

За мене това са много пари, но всеки с аршина си :) не правя сметка на никой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк към обявата. Аз в eBay го намерих на 7700 а в едни немски сайт беше на промоция на 7 евра. Тук със сигурност ще е по-скъпо, в Ауди с на Райно отстъпките идва на 16.000 лева.

Преди 13 часа, plamen sf написа:

Е ако снимаш другия месец,@yavor20v може да се включи с неговото S8,а и аз може да докарам едно  4.0TFSI ,ама моето е в А8,та звук няма да извади 😃

 

Като сложа летните гуми, че искам да правя едни клипове от рода на 0-270 и така натам. 

Вероятно ще е към края на Март.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Бако Мецан написа:

Тук със сигурност ще е по-скъпо, в Ауди с на Райно отстъпките идва на 16.000 лева.

 

Факт ето му цената в онлайн магазина на Ауди ... 7990 евракис :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...