Jump to content

Машинка за регулиране на фаровете


s4_v

Recommended Posts

Здравейте колеги, откачила ми се е дясната машинка за регулирането на фаровете. Колата е A3 8l оригинални фейсови фарове без ксенон. В момента при неравности рефлектора играе малко. Знаете ли дали мога да закача маши ката някак си докато фара е на колата или трябва да го сваля и така да я наглася. Благодаря предварително!

Редактирано от s4_v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да дръпнеш само рефлектора назад докато му щракне ябълката в машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главно не ми се сваля фара защото е фолиран и имам чувството, че ще го надера ако тръгна да го свалям. Иначе фара падаше без бронята мисля, само се щракваха едни щипки отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сваляй фара, махни му капачката отзад за крушката и опитай като хванеш цокъла на крушката отзад да издърпаш рефлектора така, че да влезе щипката му в машинката за регулиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машинката сама не може да се откачи,освен ако не се е счупила пластмасовата вложка,в която влиза оста на моторчето.Фара се сваля и се вижда какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е счупено самото захващане към машинката, сега я врътнах и я откачих, но малко парченце пластмаса изпадна от там. Също така и на пипане, защото не може да се види ппд гаден ъгъл е,  не усещам някакво особено място където да се хване. Явно аз съм го счупил при слагане на крушка въпреки, че не се изисква особено усилие. При преместване на врътката чувам, че машинката работи иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, пластмасовата щипка, която държи ябълката на машинката за регулиране е счупена. Изобщо не си и помисляй за лепене и простотии, защото пластмасата е толкова нагоряла, че няма накъде. Дори и да е здрава(на 20г. не ми се вярва) при нов натиск да се вкара ябълката на машинката, щипката ще стане на сол.

Има нови усилени с метална пластина в ebay, но доставката им е по-скъпа от самите тях. Има и едно момче във ФБ продава, но доста надценени.
Можеш и сам от кубче пластмаса да си оформиш една. Ама трябва сваляне и разглобяване на фара при всички случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С рециклиране ми изкараха 3 години фаровете, преди рефлектора на десния отново да започне да вибрира леко при неравности. Според мен, не се занимавай с глупости щом фара свети правилно. И без това тия кошници не си заслужават подобен ремонт.

Всичко това е благодарение на добрите ни пътища.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много лесен и евтин начин за поправяне на ябълката. Но фара трябва да е свален. Ако ще го хвърляш фара, нареждам се на опашката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да го хвърлям със сигурност, защото все пак си направих труда да го полирам добре и да го фолирам. Ще го сваля тези дни за да видя какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...