Jump to content

Wireless Android/Carplay устройство за MMI 3GH


kdl

Recommended Posts

преди 19 минути, CVT написа:

Сигурен ли си че може? Защото аз съм пробвал с моя Айфон и не може. При всяко изключване на устройството трябва наново да се свързваш от телефона. Също как ще контролираш навигацията без да отваряш жабката? Само с гласови команди през Сири ли или някаква Bluetooth клавиатурка с пад-мишка?

 

Интерфейса се връзва към CAN-а на колата и взима всички команди от копчетата на волана и джойстика на навигацията. Може и гласово през бутона на волана за гласови команди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз се опасявам само, че може да задръства can-a със заявки и да прави мазало, както се случва при Мерцедес. Дано греша, ако просто работи тихо и кротко, ще е прекрасно! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах само приема, не предава. Даже като си в режим на AA/CP и цъкаш по копчетата, MMI-a и компютъра на таблото продължават да реагират. Тоест не блокира заявки. За това е хубаво като си в режим на включен интерфейс да минеш на Media менюто в MMI, за да не товариш излишно компа "отдолу". 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуалната и функционалната част на карплей-а се намират на телефона. Интерфейса в колата служи само за да свърже копчетата и екрана със смартфона ти. Следователно няма нужда да се ъпдейтва интерфейса при ъпдейт на карплей/андроид ауто. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VasilN, на теб добре ти отговарят бързо, ама мен си ме сложиха и вече 2 седмици нямам отговор на прост мейл с няколко конкретно формулирани въпроса. Пристигна ли твоето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, kdl написа:

@VasilN, на теб добре ти отговарят бързо, ама мен си ме сложиха и вече 2 седмици нямам отговор на прост мейл с няколко конкретно формулирани въпроса. Пристигна ли твоето?

Пиши им на лично съобщение в алиекспрес. Днес сутринта дойде, пратиха го във вторник от Германия с DHL. Спиди ми го донесоха до вратата. Днес ще се опитам да го монтирам.

IMG_20200627_105642.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, дай знак ако имаш нужда от помощ.


Отговорили са ми, просто не съм го видял, моя грешка. Отговорите обаче са повърхностни.

Твърдят, че ако включа камерата към устройството им, ще поддържа dynamic lines... малко ме съмнява, но да видим.

(това ако разбирам правилно, означава че ако не ми е включено то на екрана, няма да виждам камера, а само нормалният екран на парктроника)

Не ми отговориха обаче дали ще показва паркинг сензорите, докато работи камерата на тяхния интерфейс.

И също не ми отговориха как това устройство би работило паралелно на заводската блутут телефон опция на MMI-а. Т.е. отговориха:
"if you install our device, it just can use one phone to connect".

 

Т.е. ако си ползвам личния андроид за разговори през MMI, както и сега, а съм закачил айфона на това за Carplay, какво ще стане като ми звънне Андроида?

(предполагам ще излезе от това и ще ми покаже нормалната визуализация на MMI телефона. Или... ще я запази на големия екран и ще ми промени само екрана между километражите)

А какво ще стане ако ми звънне Айфона в Carplay mode? Предполагам ще си иска отделния микрофон и AUX-a и разговора ще мине от там.

А какво ли ще стане ако докато единия е активен, звънне другия :)

 

...та доста сценарии, които трябва да валидираме.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много специфични въпроси, мисля че само някой който вече го е закачил на Аудито може да пробва тези неща едно по едно и да ти отговори. Продавача не виждам как ще знае. Тези устройства работят на много различни модели и през DIP-овете се задава точния модел. Не виждам как той ще знае точно как реагират при различните модели и конфигурации.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко дена вече го разцъквам и според мен се държи добре. Откъм инсталация нещата бяха доста прости, единствено по мое желание махнах централната конзола за да прекарам USB-то през пепелника. Махнах вложката на пепелника и отдолу на самия пепелник има едно капаче, където може да се "отщракне" внимателно и се открива доста голям отвор от където вкарах направо целия женски жак, така ще може да се сменят типовете кабели при необходимост.

Под навигацията има едно напълно празно рафтче (вижда се на една от снимките), където монтирах модула без проблем с клиренса, връзва се към CAN през управлението на климатроника чрез У кабел, LVDS кабела и големия сноп, който влиза в навигацията също са с У кабели.

Безжично тръгна веднъж с моят Oneplus 7 pro, повече не можа, дава някаква грешка, но не съм си играл да проуча въпроса. Всеизвестния проблем с ехото, когато говориш с някой през аутото го има (отсрещния се чува като говори), за това ползваш телефона през MMI-a (ако имаш). В момента съм вързан с MMI-а с блутут и като си влезна в колата всичко си тръгва (телефон, музика) и като искам си включвам кабела за да ползвам аутото. Тези дни като имам време ще си поиграя пак с безжичния режим, щом веднъж тръгна трябва и пак да проработи 🙂. Официално безжичния режим го поддържат само Pixel серията, за това пробвахме и с Pixel 4, там наистина няма проблеми с безжичния режим. Скоро ще пробвам и иФонь.

Като включиш на задна или включиш парктроника, модула "връща" видео връзката към MMI-а за да си гледаш датчиците. Ако сложиш камера към модула ме съмнява да се виждат и линиите на парктроника, понеже той има 2 режима - единия е когато екрана е вързан към модула, а другия когато е вързан към MMI-a (комбинацията е невъзможна). Ще чуваш как ти пищят датчиците, но камерата ще си я виждаш от ауто модула без нищо от оригиналната система.

Отгоре на екрана са отрязани към 3 пиксела (вижда се на снимката). Явно аспекта на аутото не влиза точно в оригиналния екран, но изобщо не пречи. Трябва да проверя по-обстойно в настройките дали не мога да го мръдна.

IMG_20200627_135550-min.jpg

IMG_20200627_150959-min.jpg

IMG_20200627_152110-min.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно идвах да пиша, че и моя модул пристигна но няма инструкции, а аз съм вързан в ръцете като @fifipaldi.

@VasilN гледа ли отнякъде кое къде се връзва и кое се разглобява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Прикачвам инструкциите, също така за разглобяването и кабелите този пич има сравнително добро видео: https://www.youtube.com/watch?v=YC_pygXw82Q .

 

v1.0 AUDI carplay user manual.pdf

Трябва да пробвам и следното решение за ехото

 image.png.70fae357530c6e956f92be7ee028b70d.png

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре идвам, у вас ли си?

 

пс Имаш ли метърче да си премерим тумбаците?

 

24 minutes ago, VasilN said:

 

Прикачвам инструкциите, също така за разглобяването и кабелите този пич има сравнително добро видео: https://www.youtube.com/watch?v=YC_pygXw82Q .

 

v1.0 AUDI carplay user manual.pdf 4.45 MB · 1 download

Трябва да пробвам и следното решение за ехото

 image.png.70fae357530c6e956f92be7ee028b70d.png

Мерси много.

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ми дойде наум да изчистя кеша на андроуд ауто приложението и воала, безжичната връзка тръгна! Пробвах три пъти подред да се вържа и нямах проблеми. Утре сутринта ще направя пак проба. Няколко важни неща да споделя:

- китаеца никъде не е написал как може да местиш фокуса на екрана - това става чрез малкия джойстик върху основния. Поради тази липса в инструкциите се чудих сумати време как да вдигна на някой като ми звъни и се дразнех, че трябва да помпя копчето Back за да ме насочи към хоум бутона отдолу на интерфейса.

- В безжичен режим трябва да влезете в настройките на Wifi на телефона и да включите опция подобна на "Auto switch to mobile data" или Автоматично превключване към мобилни данни. Това се налага, защото безжичното ауто ползва wifi 5 гхц връзка с телефона и следователно не подава интернет през уайфай-а. Като включите тази опция в телефона си, когато той види че wifi мрежата няма интернет, ползва интернета от мобилните ви данни, като запазва wifi връзката. 

 

За момента също си стоя на варианта разговорите да минават през MMI-a. Ти пак си вдигаш от аутото, но звука и микрофона си минават директно през колата и така получаваш най-доброто качество (поне за сега). Ще се разцъкам из настройките от по-горе скоро.

Лека полека откривам разни неща и ще споделям тук. За момента съм доста доволен от всичко, бих го препоръчал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фифи не иска да ми го сложи затова с помоща(реално само гледах) на РаТко го сложих и аз.

Навързахме всичко и останаха само тежи конектори(със стрелка на снимката):

Ht37Mh.jpg

 

И съответно нямаше звук, доста се почудихме докато се сетихме да го включим една в друга. Имаше звук вече.

Не съм връзвал: камерата и usb-то.

Впечатления:

- Като дам на задна си включва фабричната камера обаче не намалява звука на музиката което е ок за мен. По принцип спира музиката на ММИ-то.

- музиката си върви докато съм в мапс, което е супер. В waze-a директно ми стартира и на телефона и мога да си въведа адреса. Идеално е  всичко.

- звъннах от карплея и картите си останаха в бекграунд, само излизаха напътствията при завой. Ползва си фабрични телефон, никви драми.

- музиката според мен звучи по-същия начин като през ММИ-то, с B&O съм. Бяха писали нещо, че ще бъде през aux и мислех, че ще е с по гадно качество.

 

Обаче се появи проблем, ходих до магазина и като се върнах пак нямаше звук, забелязах, че БТ-то на телефона не е вързано но като го кликнех не искаше да се върже. Форгетнах го и пак не искаше да се върже. Не съм се занимавал повече, ще видя какво пише в пдф-а дето качи колегата. Виждам, че е писал да включвам допълнителни неща в wi-fi часта на телефона. Ще погледна утре. Ако нещо продължава ще сложа и usb-то, при wired едва ли ще има подобни проблеми.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че са в кутията с инструментите ама ънлък.

@VasilN Сега се замислих, че не вързахме антената, да не би тая чикия да е wi fi антената? Ах дейба как не се сетих, че е това. Баси кура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам инструкцията, точно wifi антена е, ама дори и ти не можеш да сбъркаш къде се слага (гледай да е далеч от метал) ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, soult@ker написа:

Фифи не иска да ми го сложи затова с помоща(реално само гледах) на РаТко го сложих и аз.

Навързахме всичко и останаха само тежи конектори(със стрелка на снимката):

Ht37Mh.jpg

 

И съответно нямаше звук, доста се почудихме докато се сетихме да го включим една в друга. Имаше звук вече.

Не съм връзвал: камерата и usb-то.

Впечатления:

- Като дам на задна си включва фабричната камера обаче не намалява звука на музиката което е ок за мен. По принцип спира музиката на ММИ-то.

- музиката си върви докато съм в мапс, което е супер. В waze-a директно ми стартира и на телефона и мога да си въведа адреса. Идеално е  всичко.

- звъннах от карплея и картите си останаха в бекграунд, само излизаха напътствията при завой. Ползва си фабрични телефон, никви драми.

- музиката според мен звучи по-същия начин като през ММИ-то, с B&O съм. Бяха писали нещо, че ще бъде през aux и мислех, че ще е с по гадно качество.

 

Обаче се появи проблем, ходих до магазина и като се върнах пак нямаше звук, забелязах, че БТ-то на телефона не е вързано но като го кликнех не искаше да се върже. Форгетнах го и пак не искаше да се върже. Не съм се занимавал повече, ще видя какво пише в пдф-а дето качи колегата. Виждам, че е писал да включвам допълнителни неща в wi-fi часта на телефона. Ще погледна утре. Ако нещо продължава ще сложа и usb-то, при wired едва ли ще има подобни проблеми.

 

 

 

Между другото този контектор не го свързах аз. Никъде в инструкцията не намерих за какво е и реших да не рискувам 😁. Преди да ги включиш беше ли минал на AUX през MMI-a? Също така с MMI 3G+ ли си?

Редактирано от VasilN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нямаш 3.5мм жак в подлакетника? А имаш ли AMI конектор в жабката?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е AMI to USB кабел.

Иначе за MMI 3g+ има доста по-елегантен и ефтин начин за мирор на телефона с AMI to RCI кабел, RCI to HDMI конвертор и Chromecast ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...