danni95

Странен проблем при загравяне

Recommended Posts

Извинявам се първо за глупавото заглавие , но незнам кои компонент е точно този мисля че е егр-то когато колата достигне 90 градуса това което е снимано на клипа почва да се отваря и затваря преди го нямаше но си карам така че година бил съм във 2 сервиза никои незнае защо е така и ми казват че трябва да се разглоби цялата предница но напоследък звукът които издава това нещо се чува и при запалването на колата някъде отдолу идеи какво е това как да се оправи и пречи ли на колата ? При подаване на газ това спира да се отваря и затваря и не се чува при по високи обороти.

Това започна след като ми смениха алтернатора.

Edited by danni95

това не е ли за охлаждането, нещо не може да отвори

Там е прословутата клапа дето се чупи и отива на салата.Отваряй

Каква е тази клапа те искаха да отворят да проследят маркучите  тъй като във това нещо влиза 1 малък маркуч и си мисля някъде да не е прекъснат или скъсан.

Тоя маркуч е за вакума и отива до ел.клапана отгоре(made in u.s.a) Иначе вътре в ЕГР е клапа която направлява газовете дали да минат през охладитела или директно.Тая клапа се чупи и отива в турбото или при клапаните.

Заключението за счупена клапа е малко прибързано. Тази клапа е метална и трудно ще се счупи. Това, което виждам на клипа аз е по-скоро вакума се опитва да задвижи управлението, което движи клапата, но не се получава. Аз бих предположил самото управление, което получава вакуум, но не успява да помръдне клапата. 

Вътре се набива със сажди и може да e блокирала. Откачи я и виж на ръка дали ще иска да се движи нормално.Ако не, разглабя се целия охладителна ЕГР-а, почистване и връщане обратно.

Edited by ma3xa

А възможно ли е след като смениха динамото да са засегнали някои маркуч я откачен я скъсан и заради това така да прави тъй като махна маркуча които влиза там спира нито се отваря нито затваря.

Е нормално да спира, нали той го управлява. Проследи маркуча, може да са го спукали някъде. Тия маркучи/тръбички там са подложени на постоянни температурни амплитуди и след някакво време се разпадат дори при леко докосване.

On 8/18/2020 at 7:26 PM, chefoukr said:

Тоя маркуч е за вакума и отива до ел.клапана отгоре(made in u.s.a)emoji3.png Иначе вътре в ЕГР е клапа която направлява газовете дали да минат през охладитела или директно.Тая клапа се чупи и отива в турбото или при клапаните.

може ли лесно да се провери състоянието на клапата, преди да я е хапнало турбото :)

При фейса като смъкна ЕГРа има визоален контакт.

8 hours ago, OvivO said:

може ли лесно да се провери състоянието на клапата, преди да я е хапнало турбото :)

Лесно не. 

Иначе газовете през тази клапа вървят в посока двигателя. Не виждам как ще влезне в турбото. 

Edited by kgg.becks

Като върнеш газта връща на обратно.Е нали има такива случаи във форума.

Не мисля, че има как физически да се върне назад тази клапа.Първо, че отвора назад към турбото е по-малък, второ не мисля че е възможно да има вакуум, при положение, че изгорелите газове "натискат" в обратната посока.

Звънни в Реал турбо, и им кажи че не ходи в турбото "паричката", както те я наричат, а са се объркали нещо.

когато махна буксата на тази клапа маде ин уса този отварящ и затварящ звук се чуда отново но не от тази клапа , а някъде по  навътре проследих маркучите поне отгоре където се виждат и няма никъде прекъснат.

лосчето мога да го вкарам навътре но веднага излиза само навън все едно има пружина вътре която го връща във начална позиция.