Jump to content

Инсталиране на 3-ти стоп и габарити!


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Отдавна си бях наумил да си сложа трети стоп и допълнителни габарити в светлоотразителните секции на багажника. Днес намерих време и си поиграх близо час-два. Реших да снимам и скалъпя кратко ръководство за колегите, които биха искали да си направят нещо подобно. Е не е като "как да си сменим радиаторчето на парното" :hilezh::bia: , но мисля че може да е от полза на някой. Мен лично би ме улеснило доста ако го имах предварително.

За тези които желаят да си го свалят и евентуално изпринтират най-долу има и линк за pdf file.

Извинявам се за печатните грешки :bia:

stop1.jpg

stop2.jpg

stop3.jpg

stop4.jpg

stop5.jpg

Print Version PDF - 665 KB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега подобно теми са много полезни, как ме е яд, че мямах възможност да снимам като сменявах гарнитурата на главата и да направя нещо подобно. Но според мен по добрият вариант вътршните габарити да са вързани кън стоп светлината не към габаритите, защото тогава можеш да ги използваш и за светлини за мъгла, а в момента все едно те постоянно са включени. Но това си е мое мнение де, всеки си го прави да му харесва :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ... някои колеги си слагат там стопове като по този начин ще работят и при мъгла.

В момента при мен тази функция е деактивирана на практика и светят постоянно като габарити.

Въпрос на вкус наистина. Мен ме кефят четирите вертикални лентички като светят в тъмното, а пък в другия случай, ако имаш трети стоп и тези също са вързани като стопове може да извадиш очите на някой при натискане на спирачка :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е очите незнам дали им ги вадя, ама много шофери заплеси има и по добре да се кьоравят вместо само да правя брони. Пък като се ъпгредна с теглич може да се смиля над хорицата и да намаля светлините :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък в другия случай, ако имаш трети стоп и тези също са вързани като стопове може да извадиш очите на някой при натискане на спирачка :(

Наско,я изкажи предположение,защо третия ми стоп мига заедно с левия мигач (когато съм натиснал спирачка + ляв мигач разбира се). :bia: Иначе си работи нормално в другите си положения...Да не би да са го вързали с левия мигач???!!!Не разбирам и не мога да хвана проблемчето.Ааааа,третия стоп мига и при пуснати аварийни мигачи (и при натисната спирачка)

А показното е супер-Браво!!!Даже и на хора с музикално образование им стана ясно :gut:

Снимките също :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Точно така! Вързали са ти масата за най-дясната клема горе на снимката затова ти мига при ляв мигач :bia:

Премести я просто на съседната клема, която е за масата и ще се оправи :gut:

... някой не е внимавал в час по електротехника а !? :bia:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... някой не е внимавал в час по електротехника а !? :dance:

Признавам си без бой че и аз не внимавах в час по електротехника. :hilezh: И при мен е както при колегата kody: 3 стоп мига заедно с левия мигач при натисната спирачка. Не че ми пречи, ама знам че не съм го направил както требе. Сега вече ще го оправя :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично го взех от едно магазинче за автоаксесоари. 12 лв. - 20 см. ... за тези пари имаше и двойно по дълги но лед лампичките бяха едни много едри и на голямо разстояние една от друга и стояха много рехаво някак си ... като конска царевица :) хаха

Освен това не бяха и в права линия и изглеждаше ужасно като го тествахме в магазина.

Този за сметка на по високата си цена е с по-малки, но по на гъсто разположени лед светлинки и пред тях не е просто червена пластмаса, а една орифлена повърхност като на истински стоп. Това разпределя светлината по-равномерно и е прави да изглежда още по-плътна и наситена. Избор има голям, но те съветвам ако има тестер да ти ги пуснат да видиш как свети. На В3-ката ми е от по-евтинките и след 2 години вече 2-3 лампички не светят и е много грозно :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
Няма ги снимките и пдф-фа Може ли да ги качите някъде ?

Сори ... паднал ми е сървъра ... ще ги кача пак скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Моя стоп е нагласен само за мъгла да се вкл.

Аха .. сложил си още една фасунка и крушка и от дясната страна. ;)

И така става ... при мен тази функция отпадна, тъй като те така или иначе светят постоянно, но с 5 W крушки, че иначе много ще ме псуват :hilezh:

Някой пък ги връзват към стоповете съм забелязал. Въобще вариации много :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
а от каде може да си купя фасунка?

Трудна работа.

Аз търсих по моргите и не намерих и гепих фасунката от В3-ката на баща ми :hilezh:

Сега той няма стоп за мъгла :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Браво колега, добре си го направил с картинките.

Ама не е задължително да отпада функцията за "габарити за мъгла".

Просто един тъп диод (препоръчвам "Шотки" 10 А или повече) ще свърши чудна работа.В "право" включване от стопа към габарита за мъгла и в "обратно" от мъглата към стопа.

Като натиснеш педала ще светва "мъглата" ама като натиснеш копчето за мъгла няма да блясват стоповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да добре се е полу4ило.Аз съм ги вързал към стоповете със кру6ки за мъгла и имам трети стоп горе ама колегите зад мен ослепяват :rolleyes: но пак мога да си ги пускам отделно когато трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/flashing.htm

Направих го бързо,но много време ми отне настройката.Сега изглежда много добре,мигва 2 пъти и на третия светва постоянно.Трети стоп купих от "Практикер",не е с диоди,а с крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

мом4ета я вижте това:http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=50871 и ако можете ми помогнете

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...