Jump to content

Кодировка на централно заключване на A6 4F - изчезна автоматичното заключване при потегляне


VBI

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Правих разни кодировки (без да запиша старите стойности разбира се :hilezh: ) на някои модули (07, 09 ... ) и на модула на централното защото преди време сменях модула на MMI (сложих от B8 с видео интерфейс, такъв намерих) и ми се появи опция за автоматично затваряне на огледалата при заключване в менюто за централното. Та в опит да подкарам автоматичното затваряне на огледалата си разбъзиках кодировката на централното. В момента ми изчезна автоматичното заключване на колата при тръгване (трябва да натисна бутона на вратата за да се заключат) и съответно като спра и извадя ключа се отключва само шофьорската врата. От менюто на MMI за централното каквото и да променя нищо не се променя в поведението на централното, а след гасене/палене на двигателя всички пак настройки автоматично отиват на OFF. Има ли друго място освен контролера на централното от където зависят настройките и по-специално автоматичното заключване/отключване в движение?

 

Ако може някой с VCDS да погледне текущата си кодировка на централното, както и на 4-те Personalization keys какви са им настройките - единствено там видях при добавяне на 16 трябва да се активира автоматичното заключване. При мен тези стойности бяха на "96", сложих "111", "127", но не се променя нищо. Да не би да трябва на някой друг канал нещо да се променя?

 

Трябва ли да се влиза и в контролерите на вратите - там не съм променял нищо?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Address 46: Central Conv.        Labels:. 4F0-910-289.lbl
   Part No SW: 4F0 910 289 E    HW: 4F0 907 289 E
   Component: Komfortgeraet   H15 0100  
   Coding: 0402565

 

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 4F0-910-793-42.lbl
   Part No SW: 4F0 910 793 B    HW: 4F0 959 793 B
   Component: TSG FA          H11 0040  
   Revision: 00-00000    
   Coding: 0017130

 

за ключовете по спомен се гледаше през adaptations, може да го видя по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При мен от менюто не може нищо да се промени - каквото и да сложа се държи по един и същ начин.

 

@zdrash хубаво е да се заключват автоматично, но ако искаш да си пазиш бравите просто конфигурирай централното при еднократно натискане на бутона за отключване да отключва само шофьорската врата, а при двукратно натискане на бутона да отключва и другите. Така единствената брава, която ще се "износва" повече ще е шофьорската.

 

@OvivO Благодаря за инфото, но ако можеш да погледнеш и през адаптациите какви са стойностите на Personalized keys ще ми е от голяма полза за да знам къде да ровя. При теб работят ли настройките на централното през MMI менюто, имаш ли аларма, ел. задна щора, можеш ли да отваряш/затваряш всички прозорци при натискане и задържане на дистанционното и колата авант или седан е, имаш ли ел. люк? Питам за да мога правилно да си адаптирам твоята кодировка за моята кола защото при мен кодировката в момента е 0730253 - имам ел. задна щора, колата е седан, нямам ел. люк и с дистанционното мога да отварям/затварям всички прозорци.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам ел. задна щора, колата е седан, имам ел. люк и с дистанционното мога да отварям/затварям всички прозорци, колата е с kessy, не знам дали това има значение за тези кодировки. 

Ще се вържа и ще нащракам и какво ми е активирано през Hex, където се вижда по ясно всеки бит.

Аз съм с активно заключване, когато тръгна мисля над 15 км съм го намалил и ми е приятна екстрата. Отваря ми се всичко с ключа с еднократно натискане на бутона или подлагане на ръката на дръжката на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам kessy и люк, иначе останалото ми е като при теб и на около 20км/ч се заключваше - ако се сетиш къде си променял настройката за километрите (на кой канал ще е супер).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери VCDS\Logs директорията. Ако някога си записвал лог файл след диагностика, можеш да си видиш стария код от него. Също виж дали някога си поствал пълен лог от VCDS във форума.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, аз от там си ги видях сега, то и всеки път пита дали си сигурен, че искаш да излезеш без save. Ще пусна малко по-късно моите активации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT идеята е добра, въпреки че моите логове са доста отдавна - преди няколко години и не помня дали не съм добавял/променял нещо. Може да се наложи освен кодирането да се промени някоя стойност по каналите на централното, в случай че нещо се е променило само след грешната кодировка. Просто не намирам информация на кой канал освен в Personalization keys е необходимо да се променят стойности заради автоматичното заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сложих кода от последния лог и всичко се оправи - заключва/отключва автоматично и може да се настройва през MMI, както си беше преди моята намеса :hilezh: ! Явно не може с точност до 100% да се кодира само гледайки опциите през VCDS и Long code helper-a. Вероятно има някакъв предварителен кодинг, към който се добавят въпросните настройки за да сработи както трябва. Още веднъж благодаря за идеята да ползвам стар лог файл. При мен кодинга е: 0134277 . След пробата за всеки случай на Personalized keys от 1 до 4 в adaptation поставих стойности 127 - за да помни всичко на всички ключове що касае настройките на централното заключване. Така че всичко работи както трябва - е не ми прибира огледалата като заключа колата (все още :hilezh: ) въпреки, че съм дал опцията да е ON. Там ще трябва да помисля дали няма да може да се направи защото е хубава екстра.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо щях да ходя към колата да гледам кодинги :) Това с прибирането може на фейс, за нас мисля трябва от А8 модул и то не знам дали този във вратите и/или 46 comfort module

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега гледах кодингите, и моите ключове са със 127.

Не намерих къде и дали може да се настройва auto lock при колко км да се случва - 15/20, но имам такъв спомен, че го бях виждал някъде.

Може и да се бъркам, имаше другаде настройки кои подменюта в секция Car при какви км да стават сиви и да не могат да се цъкат и да трябва да спреш :)

Не помогнах никак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, трябва да се провери защото е хубаво да се прибират огледалата при заключване на колата. Другото за което се сещам е, че въпросното прибиране/отваряне на огледалата е възможно само при запален двигател - т.е. няма захранване, когато двигателя е изключен. Може да се окаже, че това е причината да не могат да се отварят/затварят автоматично и ако се подаде постоянно захранване +12В може и да заработят.

преди 5 минути, OvivO написа:

сега гледах кодингите, и моите ключове са със 127.

 

Значи правилно съм ги поставил и моите на 127, благодаря за помощта - точно в тези стойности е включено и автоматичното заключване, направили са го отделно за всеки ключ :) . Явно обаче си зависи и от основния кодинг на модула за централно заключване защото и вчера ги бях поставил на 127 и пак не се заключваше автоматично.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, в кодинга на 46 central conv има +000000008 -> Selective Central Locking и това явно не ти е било активирано. Може да е от тази опция.

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Бях го добавил към общото число +000000008, махах го, пробвах различни комбинации, но не работеше - явно основния кодинг е бил сбъркан.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели на фейса как се правят огледалата да се прибират при заключване, и ако има как да се вдигат стъклата при заключване? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклата не могат да се вдигат автоматично при заключване (не и оригинално) - просто се задържа бутона на дистанционното докато не се вдигнат всички стъкла. За да е автоматично трябва да се сложи допълнителен модул - продават и монтират алармаджиите такива модули. Същото важи и за огледалата - само с допълнителен модул доколкото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно за огледалата мислех, че може да се кодират като е фейс да се приберат. А стъклата съм пробвал със задържане на дистанционното и не се вдигат или свалят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е фейс и стъклата се вдигат автоматично без да е нужно задържане на копчето включително и люка се затваря.Огледалата не но те и не са прибиращи.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаше ли нещо като:

пъхаш ключа и отключваш, задържаш го в крайно положениеи така 3 секунди. След това заключваш и пак държиш в крайно положение.

Така свалят ли ви се стъклата - с ключ в ключалката?

При мен и ел. люка го отварям и затварям от дистанционното, заедно с четирите стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ключът май като да се вдигаха или сваляха автоматично, ако е налична съответната кодировка.  По спомени при мен (c5) не работеха и с ключа преди да прекодирам.

 

Гледам че за 4f си има налични доста подробни обяснения:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Comfort_System

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли тази опция какво прави:

Channel 062: Central Locking Functions

  • +4 = Terminal 87 USA Logic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...